Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Augsto īrisu nokrāsas Liepājas Latviešu biedrības namā


atlikušas 250 zīmes


Augsto īrisu nokrāsas Liepājas Latviešu biedrības namā

Trešdienā, 13. jūnijā, 2018 | BIRKAS: ziedi , izstāde , Latviešu biedrības nams
Izdrukāt Ziņot

No 14. līdz 16. jūnijam daudzveidīgās nokrāsās Liepājas Latviešu biedrības nama foajē uzziedēs augsto bārdaino īrisu šķirņu ziedi.

Jau vienpadsmito gadu īrisu ziedu izstādi organizē Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību. Izstāde pulcēs īrisu mīļotājus no Latvijas Gladiolu draugu kluba, kas apmeklētājiem šogad piedāvās aplūkot aptuveni 50 dažādu šķirņu īrisu ziedu, informē Liepājas Latviešu biedrības nama sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Puiga.

Biedrības nama foajē greznosies krāšņi īrisu ziedi no vietējās un ārzemju selekcijas, kuri uzplaukuši ziedu mīļotāju dārzos Bauskā, Kandavā un Tukumā. No vairāk kā 500 šķirnēm, kas atrodamas šajos dārzos, uz Liepāju tiks atvesti paši izcilākie eksemplāri – balti un dzelteni, oranži un zili, mēļi un pat melni.

Izstādes apmeklētāji varēs sastapt arī Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības pārstāvjus, lai saņemtu izsmeļošu konsultāciju par šķirnēm un to, kā izvēlēties savam dārzam piemērotāko, uzzināt jaunākās modes tendences un uzklausīt padomus šo ziedu audzēšanā. Izstādē būs apskatāmas arī jaunas un iepriekš neredzētas ziedu šķirnes un hibrīdi. Būs iespēja iegādāties arī stādus, lai jau nākamajā pavasarī varētu priecāties par krāšņajiem īrisiem savā dārzā. Ziedus apskatei piedāvās Latvijas Gladiolu draugu klubs.

Izstādē piedalīsies Latvijas īrisu selekcionāri: Laimonis Zaķis, Ilga Vinķele un kolekcionāre Gunta Jēkabsone.

"Īrisi ir labi pārziemojuši, neskatoties uz ārkārtīgi slapjo 2017. gada rudeni. Bijām pat noraizējušies par stādījumu stāvokli, jo īrisi nemīl lieku mitrumu. Šis pavasaris un vasaras sākums pārsteidza ar neparasti karsto un sauso laiku – augstie īrisi saziedēja agrāk kā parasti, tāpēc izstādē būs skatāmas, galvenokārt, vēlīnākās šķirnes,"  stāsta Latvijas Gladiolu draugu kluba prezidents Laimonis Zaķis.

Īrisi ir plaši izplatīti dekoratīvie augi ar neiedomājami bagātīgu ziedu krāsu un nokrāsu dažādību. Ne velti šis mirdzošais, zaigojošais zieds tulkojumā no grieķu valodas nozīmē – varavīksne [iris]. Bārdainie īrisi ir ļoti populāra kultūra gan pasaulē, gan Latvijā, kur aktīvā audzēšanas apritē ir ap 1000 bārdaino īrisu šķirņu, bet pasaulē – vēl desmitiem reižu vairāk.

Izstādi košāku iekrāsos arī radošās pilnveides studijas "Mākslas Pasāža RADI" dalībnieku gleznotie īrisu ziedi jauktā tehnikā, kas tapuši vasaras cikla radošo nodarbību laikā. Darbu autori ir studijas audzēkņi vecumā no 4 līdz 12 gadiem.

Īrisu izstāde Biedrības nama foajē apskatāma:
14. jūnijā no pulksten 11 līdz 18 (Izstādes atklāšana pulksten 12).
15. jūnijā no pulksten 10 līdz 18;
16. jūnijā no pulksten 10 līdz 17.
 Ieeja izstādē ir bez maksas.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki