Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Augustā varēs uzspēlēt oranžās klavieres brīvā dabā


atlikušas 250 zīmes


Augustā varēs uzspēlēt oranžās klavieres brīvā dabā (5) Brīvdabas klavieru atklāšana Jūrmalas ielas galā

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 02. augustā, 2018 | BIRKAS: Andris Lanka , Jūrmalas iela , akcija , valodu vēstniecība
Izdrukāt Ziņot
Oranžās brīvdabas klavieres Jūrmalas ielas galā ir atklātas.
Oranžās brīvdabas klavieres Jūrmalas ielas galā ir atklātas.
FOTO: irliepaja.lv
Oranžās brīvdabas klavieres Jūrmalas ielas galā ir atklātas. Klavieres ir piestiprinātas pie seguma un tā var apsegt ar plēvi, ja līst lietus. Jānis un Andris Lankas ideju par brīvdabas klavierēm atveduši no Vankūveras. Pirmās Lanku klavieres uzstādītas Kuldīgā, tās apgleznojis Roberts Vaitkus ar meitām.

1.augusta,pievakarē kāpas virsotnē līdzās veloceliņam aiz rezerves stadiona Jūrmalas ielas galā skanēja klavieru mūzika, diezgan veiksmīgi konkurējot ar Porziņģa laukumā dārdošajām skandām.

Pirmā pie atjaunotā instrumenta sēdās Anete Kozlovska, lai nospēlētu divas savas dziesmas, pēc tam vietu pie instrumenta ieņēma Annika Lanka, un tad jau koncerts turpinājās brīvā stilā, pianistiem nomainot citam citu.

"Bijām domājuši klavieres novietot uz Ziemeļu mola, bet mums ieteica šo vietu," saka viens no idejas autoriem un realizētājiem "Valodu vēstniecības" īpašnieks Andris Lanka.

"Šī vieta" ir līdzās veloceliņam kāpas virsotnē aiz rezerves stadiona Jūrmalas ielas galā. Ieteikums nācis no domes vicemēra Gunāra Ansiņa. Taču, iespējams, nākamgad savas klavieres tiks arī Ziemeļu molam, jo Lankas ir iedegušies un gatavi atvērt vēl kādu brīvdabas koncertzāli, ja liepājniekiem patiks. Kuldīgā, kur viņi vispirms realizēja šo ideju, brīvdabas klavieres aizgājušas "uz urrā" – gan vietējie teikuši, ka tās spēlē no rīta līdz vakaram, gan arī paši par to pārliecinājušies, vairākas reizes garām nobraucot.

Viss sācies Andrim Lankam, viesojoties pie brāļa Jāņa Kanādā. Tur acīs iekritusi vietējā tradīcija – sabiedriskā vietā zem klajas debess nolikt klavieres, kuras jebkurš drīkst spēlēt.

"Vankūverā tādas bija kādās trīs vietās."

Klavieres, kas tagad atradīsies kāpas virsotnē Jūrmalas ielas galā, dabūjis kāds grobiņnieks "humpalās", kas nāk no Dānijas, bet tad sapratis, ka grib tās mest ārā.

"Teicu – nu, nemet ārā, dosim tām otru iespēju. Briljonoks atzina, ka klavieres ir skaņojamas. Domāju, ka izturēs vēl arī nākamgad."

Oranžās klavieres (tās nokrāsoja Jauniešu mājas aktīvās meitenes) kalniņā atradīsies līdz augusta beigām, pēc tam tiks "ieziemotas" telpās. Klavieres ir pieskrūvētas pie seguma, un Lankas parūpējušies arī par pārsegu iespējama lietus gadījumā.


Attēli:

Sludinājums

Ola
15:42 | 02/08/18
ZIŅOT
(-4)
(6)
+

šī ir necieņa pret instrumentu un mūziku kā tādu.

Imsis
17:53 | 02/08/18
ZIŅOT
(-9)
(3)
+

Tā ir vēl lielāka necieņa necienīt otra labo gribu- anonīmi nolikt cita labos nodomus. Brīnišķīga ideja, dot klavierēm, kuras tiktu vienkārši izmestas, otru iespēju. Paldies idejas autoriem! P.S. Vislabākā vieta tām būtu centrā- pretī Universitātei. Paldies!

Jorens
15:48 | 02/08/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Nevar spēlēt klavieres sacensību diktoru fonā!!! Tur jābūt nosacīti klusumam un tādai vietai. Ideja laba- izpildījums??!

Alternatīva
17:17 | 02/08/18
ZIŅOT
(-4)
(0)
+

Viss ir kārtībā, nevajag satraukties!

melnais
19:51 | 02/08/18
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Klavierēm jau pēc dažām dienām nebūs nekāds skanējums. Klavieres netur zem klajas debess. Tām pat telpā nepieciešama noteikta temperatūra un apstākļi. Un visi pamuļķi, kuri dauza taustiņus kā neandertālieši pirmo reizi mūžā mūzikas instrumentu ieraudzījuši. Nu, paņirgājās censoņi par mūzikas instumentu, cerams, ka labāk naktīs gulēs. Nožēlojami un pretīgi. Es uzspļauju.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki