Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Aukļu dienests no 1.janvāra atrodas Izglītības pārvaldē


atlikušas 250 zīmes


Aukļu dienests no 1.janvāra atrodas Izglītības pārvaldē

Piektdienā, 04. janvārī, 2019 | BIRKAS: Izglītības pārvalde , IKVD , Aukļu dienests
Izdrukāt Ziņot

Liepājas pilsētas pašvaldības Aukļu dienests, kurš līdz šim atradās bērnudārza “Liepiņa" filiālē “Ķipars", no 2019. gada janvāra atrodas Izglītības pārvaldē Uliha ielā 36.

To koordinē izglītības pārvaldes pirmsskolas izglītības speciālists, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Aukļu dienests Liepājā izveidots jau 2007. gadā, lai atbalstītu vecākus, kuru mazuļiem no 1,5 gadu vecuma vēl nav piešķirta vieta pašvaldības bērnudārzā un koordinētu sertificēto aukļu pakalpojumus.  Aukļu dienests piešķir pašvaldības līdzfinansējumu, slēdz trīspusējo līgumu starp vecākiem, auklēm un pašvaldību, kā arī sniedz konsultācijas vecākiem par aukļu pieejamību.

Pašvaldības līdzfinansējums 100 eiro par bērnu tiek piešķirts sertificētai auklei, ja bērna un vismaz viena no bērna vecākiem vai personas, kas viņu aizstāj, dzīvesvieta deklarēta Liepājas pilsētā, bērns reģistrēts uzņemšanai Liepājas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu vienotā reģistrā, aukle ir reģistrēta bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju reģistrā Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD) un savu  darbību reģistrējusi Valsts ieņēmumu dienestā.

Lai vecāki saņemtu sertificētas aukles pakalpojumu, aukle jāmeklē pašiem vai jāvēršas pēc informācijas par pieejamām brīvajām auklēm Aukļu dienestā. Pēc tam, kad aukle atrasta, jānoslēdz trīspusējais līgums starp aukli, vecākiem un pašvaldību par aukles pakalpojuma saņemšanu. Vecākiem katru mēnesi jāapstiprina aukles ikmēneša atskaite par sniegto pakalpojumu, kura tiek iesniegta Izglītības pārvaldē.

Pašvaldības līdzfinansējumu var saņemt, ja aukle strādā ne mazāk kā 8 stundas dienā. Ja bērnam tiek piedāvāta vieta pašvaldības bērnudārzā, līdzfinansējums auklei tiek pārtraukts pēc 30 dienām, neatkarīgi no tā, vai vecāki pieņem vietu vai nē. Izņēmuma gadījums ir, ja bērnam ir ārsta apstiprinājums par bērnudārza neapmeklēšanas iemeslu.

Šobrīd informācija par reģistrētajām auklēm ir pieejama Valsts Izglītības Informācijas sistēmā www.viis.lv sadaļā "Bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju reģistrs", taču plānots, ka tuvākajā laikā arī Izglītības pārvaldē tiks izveidota sava datu bāze ar pilnīgāku informāciju par aukļu piedāvājumu Liepājā.

Šobrīd visa informācija ar Aukļu dienestu pieejama mājas lapā liepad.lv, taču tā   tiek pilnveidota un atjaunota.  

Aukļu dienests atrodas Uliha ielā 36, 1. stāvā, 18. kabinetā. Speciālists pieņem apmeklētājus  saistībā ar Aukļu dienestu otrdienās no pulksten 15 līdz 18 un ceturtdienās no pulksten 8 līdz 12.
 
Lai nebūtu jāgaida rindā, iespējams arī iepriekš piezvanīt pa tālr. 63489145 un vienoties par konkrētu pieņemšanas laiku.
Lai auklēm būtu ērtāk iesniegt atskaites arī pēc darba laika, tiks atjaunota līdzšinējā pasta kastīte dokumentu nodošanai, kāda bija bērnudārzā “Ķipars".  Plānots, ka tā atradīsies Izglītības pārvaldes sētas pusē.
Informācijai

Kā kļūt par aukli un reģistrēties IKVD?
• Vispirms jāpārliecinās par atbilstību likumā norādītajām profesionālās kvalifikācijas un drošības prasībām bērnu uzraudzības pakalpojuma sniegšanai.
• Pēc tam jāiesniedz rakstisks iesniegums IKVD (tā formu var lejupielādēt IKVD mājaslapā) un ar sertifikātiem jāapliecina pirmās palīdzības sniegšanas prasmju apguve un profesionālās pilnveides izglītības programmas apguve.
• Ja auklei nav vidējās profesionālās pedagoģiskās izglītības vai augstākās pedagoģiskās izglītības, vai aukles profesionālās kvalifikācijas, viņai jāapgūst profesionālās pilnveides izglītības programma bērnu aprūpes jomā ne mazāk kā 40 stundu apjomā. Liepājā šo programmu šobrīd piedāvā mācību centrā “BUTS"
• Reģistrēšanās par bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēju ir bez maksas.
• Lēmumu par pakalpojuma sniedzēja reģistrāciju vai reģistrācijas atteikšanu IKVD pieņem viena mēneša laikā pēc iesnieguma saņemšanas, un tas tiek publicēts IKVD vietnē ikvd.gov.lv.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki