Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Austra Pumpure", "Čārlija eņģeļi", "Kāzu zvani", "Latvian Red"


atlikušas 250 zīmes


"Austra Pumpure", "Čārlija eņģeļi", "Kāzu zvani", "Latvian Red" Puķuzirņu izstādes atklāšana biedrības namā

Autors: Sarmīte Pujēna
Piektdienā, 29. jūnijā, 2018 | BIRKAS: izstāde , Latviešu biedrības nams , ziedi , mākslas pasāža RADI
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

Latviešu un citzemju puķuzirņu audzētāju radītajām šķirnēm ir skanīgi nosaukumi, par to ikviens var pārliecināties izstādē Latviešu biedrības namā.

"Čārlija eņģeļi", "Kāzu zvani", "Robija meitene", "Latvian Red", kas tik tiešām ir Latvijas karoga sarkanajā krāsā, un daudzas citas,  pavisam 54 puķuzirņu šķirnes no septiņu audzētāju – Silvijas un Litas Pinkulēm, Ivetas Abramovas, Daces Knēves un Līgas Zitmanes- Zihmanes no Liepājas, Anitas Lupkinas un Mirdzas Būkas no Grobiņas un Ineses Balčus no Priekules – dārziem šogad skatāmas izstādē Latviešu biedrības namā. Daudzas no tām ir Latvijas audzētāju selekcionētas, par ko liecina arī nosaukumi: "Aija", "Ruta", "Dace", "Mirdza", "Bruno", bet Silvija Pinkule saviem balti sārtajiem puķuzirņiem devusi nosaukumu "Austra Pumpure".

Piecdesmit četras šķirnes (pērn – 50) tas ir daudz, atzina Latviešu biedrības nama direktore Vita Hartmane. Izstādē Rundāles pilī bijušas tikai 25.

Visvairāk puķuzirņu izstādījusi Dace Knēve. Cik tieši no 54 izstādē skatāmajiem daudzkrāsainajiem puķuzirņiem, viņa nevar pateikt – neesot skaitījusi, taču visu te neesot. Viena daļa nav izturējusi mainīgos laikapstākļus, citi jau noziedējuši, citi uz tirgu aizceļojuši, jo audzēti pārdošanai. Dace ar saviem puķuzirņiem lepojas – pati taču arī sēklas audzējusi! Īpaši lepna viņa ir par oranžo "Flamenko", kāds no visiem izstādē pārstāvētajiem puķuzirņu audzētājiem ir viņai vienīgajai. Varbūt tāpēc, ka "slinks uz sēklām". Atradumus Dace Knēve gan ne reģistrē, ne sertificē, jo audzējot "savam priekam".

Dace Knēve, kura ar saviem ziediem izstādē piedalījusies arī pērn, ar puķuzirņu audzēšanu nodarbojas visu mūžu. "Mamma sāka, kopā būs kādi trīsdesmit gadi."

Visi puķu audzētāji ir talantīgi cilvēki, un, kā uzsvēra nama direktore, izstādi atklājot, "Tā ir Latviešu Biedrības nama būtība – atrast talantīgus cilvēkus un iepazīstināt ar tiem pārējos".

Talantīgi ir arī mazie Ilzes Elizabetes Rasas studijas mazie mākslinieki, kuru darbiņi papildina ziedu izstādi, un talantīgas ir Bērnu mūzikas skolas flautistes, kas iepriecināja izstādes atklāšanā.

Izstāde apskatāma tikai šodien līdz 18 un 30.jūnijā no pulksten 10 līdz 18.Attēli:

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki