Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Austrasbērni izglābj Popes iedzīvotājus no ugunsnelaimes


atlikušas 250 zīmes


Austrasbērni izglābj Popes iedzīvotājus no ugunsnelaimes (2)

Trešdienā, 18. jūlijā, 2018 | BIRKAS: Pope , festivāls , Austras biedrība , Maija Kalniņa , Imants Zemītis , Kristīne Locika , ugunsgrēks
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Kristīne Locika

"Dullo Dauku festivāla "Vārti"" dalībnieku operatīva rīcība ļāvusi izglābt cilvēku dzīvības aizvadītajā naktī notikušajā ugunsnelaimē Ventspils novada Popē.

Par to portālu informēja dziesminiece Maija Kalniņa.

Stāsta austrasbērnu radošās nedēļas muzikālā vadītāja Kristīne Locika: "Pēc pusnakts sēdēju muižas zālē un laboju notis, kad izdzirdēju laukā balsis – ugunsgrēks, ugunsgrēks! Izgāju laukā un ieraudzīju, ka nams jau deg pilnās liesmās, izsaucu ugunsdzēsējus. Vīrieši uzsāka cilvēku evakuāciju."

Festivāla dalībnieks Imants Zemītis: "Pie ēkas gulēja vīrietis, kuru atvilkām no degošā nama, pēc tam devos ēkā un modināju cilvēkus. Kāda omīte necēlās, tāpēc atlauzu durvis un iznesu viņu no uguns. Ēka bija drausmīgā stāvoklī, neiedomājami, ka tādā dzīvoja cilvēki."

Viena no festivāla rīkotājām Dace Vašuka stāsta: "Nodegusī ēka ir muižas kompleksa pārvaldnieka māja, kura jau sen prasījās pēc vērienīgiem remontdarbiem, lai tajā droši varētu dzīvot cilvēki. Taču tajā bija apmetušies teju divdesmit iedzīvotāji, kuru iedzīve ugunsnelaimē izpostīta. Šobrīd apzinām viņu vajadzības un tuvākajā laikā informēsim sabiedrību par nepieciešamo palīdzību. Visticamāk vajadzēs apģērbu un sadzīves priekšmetus. Šobrīd iedzīvotāji apmetušies pie radiniekiem vai paziņām."

"Dullo Dauku festivāls "Vārti"" šīs nedēļas nogalē notiks kā ieplānots, un arī festivāla apmeklētājus aicināsim atbalstīt bez mājām un iedzīves palikušos Popes iedzīvotājus.

Festivāla mērķis – atjaunot unikālas akustikas un arhitektūras brīvdabas estrādi Popē. Svarīga loma šajā stāstā ir Latvijas dziesminiekiem un austrasbērniem, kuri kopā ar rīkotājiem un pārējiem festivāla dalībniekiem turpina šīs vietas atdzimšanas stāstu, apliecinot, ka kas tik netverams un trausls kā dziesma, ir spējusi iekustināt smagnējos pārmaiņu procesus.

Ventspils novada Pope ir apdzīvotā vietā ar nepilnu tūkstoti iedzīvotāju, kurā jau trešo gadu notiek "Dullo Dauku festivāls "Vārti"".

Sludinājums

Hai!
11:36 | 20/07/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Mēs necienām savu vēsturi ,šādu objektu Latvijā vēl ir atrodami...Ventspils....Lembergs varēja palīdzēt...

bertina
14:45 | 20/07/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

aizdevuma piedavajums 5000 eiro 150,00000000 eiro e-pasta Adresi: servicepeakgroup@hotmail.com
whatsapp numurs: 22997311746
Paldies

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki