Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Autobusu šoferi atkal gatavojas piketam


atlikušas 250 zīmes


Autobusu šoferi atkal gatavojas piketam (1)

Trešdienā, 15. augustā, 2018 | BIRKAS: pikets , Liepājas autobusu parks , arodbiedrība
Izdrukāt Ziņot
Liepājas autobusu parka šoferi apspriežas pirms iespējamā streika. 2017.gada maijs.
Liepājas autobusu parka šoferi apspriežas pirms iespējamā streika. 2017.gada maijs.
FOTO: Modris Helds

16.augustā pulksten 11.30, Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrība (LAKRS) Liepājā rīkos piketu, pieprasot nodrošināt autobusu vadītājiem pienācīgu atalgojumu.

Par to aģentūru LETA informēja arodbiedrības valdes priekšsēdētājs Juris Kalniņš.

Arodbiedrība sapulci un piketu Rīgas ielā 71 rīko, "pārstāvot un aizstāvot strādājoša darba, ekonomiskās, sociālās un profesionālās intereses, kā arī, ņemot vērā darbinieku tiesību un interešu daļēju neievērošanu uzņēmumā AS "Liepājas autobusu parks"". LAKRS pieprasīs nodrošināt autobusu vadītājiem pienācīgu darba algu, atbilstošu darba un atpūtas laika regulējumu, kā arī taisnīgus, drošus un veselībai nekaitīgus darba apstākļus.

Piemēram, arodbiedrība pieprasa noteikt vadītajiem algu septiņu eiro stundā apmērā, paredzot arī gaidīšanas laika apmaksu vismaz 4,5 eiro apmērā stundā, kā arī divu eiro piemaksu stundā par konduktora darbu. Tāpat tiek prasīts noteikts precīzu dara laiku sākumu un beigas, nodrošināt komfortablas atpūtas telpas. Izvirzītas arī citas prasības.

"Liepājas autobusu parka" valdes priekšsēdētājs Leonīds Krongorns, aģentūrai LETA komentējot arodbiedrības prasības, klāstīja, ka uzņēmums, pārrunājot darba apmaksas nosacījums, komunicē ar darbinieku pārstāvjiem. Ar lielāko daļu darbinieku esot noslēgts koplīgums, un LAKRS pārstāvot mazāko darbinieku daļu.

Pieprasīto algu – septiņu eiro stundā – uzņēmuma vadītājs sauca par nesamērīgu summu, skaidrojot, ka pārvadātājs spēj nodrošināt 2,52–2,68 eiro likmi stundā, kā arī dažādas piemaksas.
"Arodbiedrība nepārzina darba organizāciju [Liepājas autobusu parkā]," pauda Krongorns.

Viņš plāno komunicēt ar piketa dalībniekiem, jo "ar darbiniekiem ir jārunā". Kopumā pārvadāšanas uzņēmums nodarbina ap 200 vadītājiem.

Jau vēstīts, ka aprīļa sākumā LAKRS Bauskā rīkoja piketu, lai vērstu sabiedrības uzmanību neapmierinošajai situācijai pasažieru autopārvadājumu sektorā. Sapulce rīkota arī ar mērķi vērst darba devēja un valdības uzmanību nepieciešamībai nodrošināt darbiniekus ar cienīgu darba samaksu, pienācīgu atpūtu un atbilstošiem darba apstākļiem transporta darbiniekiem, it īpaši autobusu vadītājiem.

Liepājas autobusu parka šoferi jau dumpojās 2017.gada pavasarī, taču līdz streikam netika.


Sludinājums

Kristīna
12:26 | 16/08/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Krongorns apgalvo ka ir problēmas ar biļešu izdošanu,kur tad ir kasieri?
Vai tad biļešu cenas ir tik zemas ka divi ,trīs iekāpuši,pārvadājami pasažieri jau nesedz šofera stundas algu 7eiro ?
Kāda stundas alga Krongornam?
Beidziet taću ekspluatēt par velti darbaspēku,cilvēkiem jāuztur ğimenes,jāmaksā rēķini!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki