Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Bērni iepazīst tautas lietišķo mākslu


atlikušas 250 zīmes


Bērni iepazīst tautas lietišķo mākslu Centrā

Ceturtdienā, 18. oktobrī, 2018 | BIRKAS: TMKC , bērnudārzs Mazulītis , lietišķā māksla , centrs Dārza iela
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Līga Evaldsone, "Fotast"

Tautas Lietišķās mākslas centrā "Dārza iela", Dārza ielā 4/8, viesojās bērnudārza "Mazulītis" bērni. Ar lielu interesi meitenes un zēni vēroja meistaru darbošanos.

Bērni arī paši aizrautīgi izmēģināja vērpšanu ar seno koka ratiņu, prievīšu aušanu, iepazina dzintaru un citus dabas materiālus, no kuriem izveidoti skaisti darbi ar tautisku pievienoto vērtību, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Iveta Štelmahere.

26.oktobrī PPII "Mazulītis" pārstāvji dosies uz Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra tautas tērpu glabātavu, kas atrodas Liepājas Latviešu biedrības namā. Bērni kopā ar pirmsskolas izglītības iestādes pedagogiem iepazīs latviešu tautas tērpu dažādību un pielaikos tos, sajūtot latviešu tautas tradīciju vērtību un nozīmīgumu. Lai šis notikums paliktu spilgtā atmiņā un saglabātos ģimenes fotoalbumos, Tautas fotostudija "Fotast" aicinās viesus uz kopbildi.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina pirmsskolas un sākumskolas izglītības iestādes pieteikties izzinošām ekskursijām Tautas Lietišķās mākslas centrā "Dārza iela" un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra tautas tērpu glabātavā, iepriekš piesakoties un saskaņojot apmeklējuma laiku pa tālruni 63481253.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas lietišķās mākslas centrā "Dārza iela" darbojas studiju darbnīcas, kurās dažādu amatu meistari sniedz iespēju iepazīt un apgūt latviešu lietišķās mākslas prasmes. Šeit top segas, galdauti un lakati, jostas, brunči, cimdi un zeķes, tautiski krekli, vainagi, sievu cepures un dzintara rotas. Meistari konsultē un palīdz radīt arī pašam savu tautastērpu.

Studija "Zītars" – Latvijā vienīgā dzintara apstrādes studija, kuras dalībnieki, pētot arheoloģisko un etnogrāfisko mantojumu, rada mākslinieciski augstvērtīgas, etnogrāfiskas un laikmetīgas dzintara un metāla rotas.

Studija "Kursa" – vairāk kā 40 meistaru – audējas, rokdarbnieces, pinēji, dzintara apstrādātāji un keramiķi īpaši pievēršas Lejaskurzemes novadu tradīcijām.

Studija "Liepava" – galvenokārt nodarbojas ar tekstila amatniecības izkopšanu, tautas tērpa un vienkāršā ikdienas tērpa detaļu pētniecību, austo un šūto interjera un sadzīves priekšmetu studēšanu un izgatavošanu.Attēli:

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki