Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Brīvības svīta" jaunā ietērpā – veltījums valsts simtgadei


atlikušas 250 zīmes


"Brīvības svīta" jaunā ietērpā – veltījums valsts simtgadei (18) Ulda Marhilēviča

Autors: irliepaja.lv
Pirmdienā, 12. novembrī, 2018 | BIRKAS: mūzikas vidusskola , SEZ , bigbends , Robyworks , Uldis Marhilēvičs , Latvijai 100 , Lielais Dzintars
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

Ar Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) pārvaldes finansiālu atbalstu, sagaidot Latvijas 100. dzimšanas dienu, radīts videoklips Ulda Marhilēviča "Brīvības svītai". 

Tas tapis sadarbībā ar Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu (LMMDV), Melngaiļskolas bigbendu un studiju "Robyworks".

12. novembrī koncertzāles "Lielais dzintars" zālē "Civita nova" videoklips piedzīvoja savu pirmizrādi.

Mūzikas video Ulda Marhilēviča skaņdarbam "Brīvības svīta" ir simboliska LSEZ dāvana ikvienam un visiem valsts 100. dzimšanas dienā, uzsvēra LSEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš:

 "Pirms 100 gadiem tika dibināta mūsu valsts, tas iemūžināts vēsturiskajā Viļa Rīdzenieka fotogrāfijā, kas ir vienīgais tā laika notikumu liecinieks. Šodien ir vienlīdz svarīgi apzināties, cienīt un lepoties gan ar mūsu vēsturi, gan to, kas mums ir dots šodien. Liepājā vienmēr ir dzīvojuši cilvēki ar brīvības sajūtu sirdī un savos darbos, kas nav baidījušies būt paši un katrs savu darbu darījuši pēc labākās sirdsapziņas. Tieši to mēs arī vēlējāmies vēstīt, ka esam tik dažādi, tik piepildīti un aktīvi, gatavi dažādiem izaicinājumiem. Tāpat kā toreiz 1918. gadā bija jaunieši, kas mācās un kaļ nākotnes plānus, arī šodien ir jauni cilvēki, kuri grib un var. Arī šis mūzikas video jau pēc kāda laika būs vēsture, un man ir patiess prieks, ka varējām to veidot kopā ar citiem liepājniekiem, iemūžinot valsts simtgades sajūtas."

"Brīvības svīta" tapusi 1991. gadā ASV koncerttūres laikā, uzzinot par tā laika politiskajiem notikumiem: "Tās ir emocijas un sajūtas, atgūstot valsts neatkarību, un man ir patiess prieks, ka bija iespēja kopā ar talantīgajiem Liepājas jaunajiem mūziķiem "Brīvības svītai" iedot jaunu skanējumu valsts simtgadē. Melngaiļskolas bigbends ir lieliska jauniešu apvienība ar kuru vienmēr prieks sadarboties," par sadarbību ar bigbendu teicis komponists.

LMMDV projektu vadītāja Irita Kalēja atzīst: "Fantastiska veiksme un dāvana bigbenda piecu gadu jubilejas gadā! Mums visiem kopā  bija iespēja piedalīties gan audio ierakstā profesionālā studijā, gan pirmo reizi filmēt, veidot video kadrus tik ļoti dažādās Liepājas simboliskās vietās. Paldies SEZ par šo lielisko iespēju, par iegūto pieredzi un praksi mūsu skolas talantīgajiem jauniešiem."

Savukārt Melngaiļskolas bigbenda mākslinieciskais vadītājs Jānis Ivuškāns saka: "Pateicoties LSEZ dotajai iespējai, mūsu audzēkņiem bija iespēja izbaudīt profesionālus procesus – video tapšanu, skaņas ierakstīšanu, kā arī iespēju atkal sadarboties ar leģendāro Latvijas mūziķi Uldi Marhilēviču."

Mūzikas video veidotājas, apvienības "Robyworks" vadītājs Roberts Vītols atzīst: lai arī iepriekš jau filmēti un montēti video dažādiem mūzikas ierakstiem, šis bijis zināms izaicinājums. "Pirmkārt, emocionāls un jaudīgs skaņdarbs, ar kuru vēlējāmies parādīt gan cilvēku, gan pilsētas dažādību un to, kā šīs dažādības, var saplūst vienā veselumā valsts simtgades sajūtās. Bija patiess prieks strādāt ar Melngaiļskolas bigbendu un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi."

Ieraksts tapis LMMDV jaunajā ierakstu studijā, un, kā uzsvēra skolas radošais direktors Jānis Strazds, lai radītu videoklipu, tajā iesaistītajiem bija jāspēj pieņemt izaicinājumu, jāspēj savstarpēji sadarboties un likt lietā savu pieredzi.

Videoklips pieeajms youtube.com.Attēli:

Sludinājums

Ostai nav kur naudu likt
23:33 | 12/11/18
ZIŅOT
(-3)
(10)
+

Bezgaumības kalngals. Tā arī nesapratu, kāpēc Marhils piekritis piedalīties šajā balagānā. LSEZ labāk varēja nodarboties ar saviem tiešajiem pienākumiem, nevis taisīt kārtējo tingeltangeli.

Mūziķis
03:01 | 13/11/18
ZIŅOT
(-7)
(4)
+

Patriotiski, latviski un liepājnieciski... Jaunieši un Marhils vnk lieliski!

fanam
00:10 | 14/11/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Pataisīts? Gan jau ka pats pataisījies. Tādi pašrocīgi ne to dendija, ne to kolhoznieka piesitieni kinožurnālam ``Padomju Latvija``. Brīvībai atliek vienīgi nokaunēties.

Marhila fans
03:22 | 13/11/18
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

Nu gan laiki pienākuši - cienījams mākslinieks pataisīts par muļķi filmējoties vājā Speciālās zonas reklāmas klipā.

Kaut kā tā
08:08 | 13/11/18
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

ļoti patīk jaunieši (kā vienmēr uzdevuma augstumos), ļoti patīk melodija kā tāda, bet nu tā SEZ promo ideja ar kaut kādiem angāriem, kaut kādām iekārtām, vienu veco kruīza kuģi, vienu lidmašīnu un tml... nu neder, neiederas Brīvības svīta šajā fonā. Manuprāt varēja visu safilmēt Čakstes laukumā un būtu daudz gaumīgāk un nevajadzētu jaunajiem mūziķiem ķiveres galvā likt.

Lapsa kūmiņš
08:49 | 13/11/18
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Nesapratu, kāds sakars patriotisma ar pensionāriem pilnu kruīza kuģi. Kopumā diezgan amizants skats, nez kāpēc šķiet, ka Marhils pataisīts par muļķi.

Manuprāt
14:33 | 13/11/18
ZIŅOT
(-2)
(6)
+

klips tāds amatierisks

Desmaize
07:39 | 14/11/18
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Amatieriski, nesaprotami un vecmodīgi.

Kuģa kapteinis
08:41 | 14/11/18
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Tā vietā, lai LSEZ piesaistītu uzņēmējus un kāpinātu kopējos ekonomikas rādītājus, LSEZ pārvērties par lētu kultūras namu un nodarbojas ar pilnīgi nevajadzīgu naudas izšķērdēšanu un dažādām pseidoaktivitātēm, lai tikai nav jāstrādā. Ak pareizi, lai strādātu vajag smadzenes, kas tajā organizācijā ir liels retums.

antireklāma
09:24 | 14/11/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Kurš izdomāja LSEZ iedzīvināt šādu padomju laiku skaņdarbu? Kauns klausīties. Vēl tikai kremli fonā vajadzēja.

;žultspūslis
10:05 | 14/11/18
ZIŅOT
(-4)
(0)
+

vienmēr ar visu neapmierinātie atkal te savākušies izliet savu žulti...

aber
20:17 | 14/11/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

žultaināk jau vairs nevar uzrakstīt

patiesība
10:47 | 14/11/18
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

nevis ar žulti, bet reāli pasaka patiesību. Man arī kauns pat nedaudz bija uz šo skatīties. Padomju laika video klips, ar kaut kādu pārpratumu no seza pa vidu.

SEZ
10:13 | 14/11/18
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

SEZ šefs taču ir Vilnītis.

Santa
21:01 | 14/11/18
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Ļoti vienkārši un simbolistiski Liepājas skati.
Malači mūziķi. Lepojos!
Paldies!

Slikta gaume
08:41 | 18/11/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Ar ko tu lepojies, ka Liepāja parādīta kā 1995. gada TV Kurzemes sižetā? Tam, kurš šo taisījis ir lielas problēmas gan ar saprašanu, kas ir režija, gan ar gaumi kopumā.

rene
12:54 | 16/11/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Tas taču Kadiģes meistardarbs. Kurzemes TV līmenis.

EllinasFinances@gmail.com
21:00 | 18/11/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { EllinasFinances@gmail.com } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 2.%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: EllinasFinances@gmail.com

Please Fill the Application Form Below:
- Complete Name:
- Loan Amount Needed:
- Loan Duration:
- Purpose Of Loan:
- City / Country:
- Telephone:
- How Did You Hear About Us:

If You Are Interested To Get A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via email: EllinasFinances@gmail.com ,,,

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki