Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Būs debates un EP vēlēšanu ģenerālmēģinājums jauniešiem


atlikušas 250 zīmes


Būs debates un EP vēlēšanu ģenerālmēģinājums jauniešiem

Autors: Signe Znotiņa-Znota, Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā
Otrdienā, 30. aprīlī, 2019 | BIRKAS: debates , vēlēšanas , Eiropas parlaments , 1.ģimnāzija
Izdrukāt Ziņot

8. maijā Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā pulksten 15 norisināsies viens no #ŠoreizEsBalsošu jauniešu līdzdalības pasākumiem jeb Eiropas vēlēšanu ģenerālmēģinājums.

Pirms Eiropas vēlēšanām vairākās Latvijas pilsētās notiks #ŠoreizEsBalsošu jauniešu līdzdalības pasākumi, īstenojot praktiskus vēlēšanu ģenerālmēģinājumus un debates par balsošanu jau no 16 gadu vecuma. Pasākumus organizē Eiropas Parlamenta birojs Latvijā, un šoreiz tie ir daļa no visas Eiropas mēroga vēlēšanu līdzdalības kustības www.šoreizesbalsošu.eu.

#ŠoreizEsBalsošu pasākumi aizsākās 6. aprīlī Jelgavā, un 8.maijā pulksten 15 vēlēšanu ģenerālmēģinājums norisināsies Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā. Vēlēšanu ģenerālmēģinājumā būs iespēja kopā "nosvērt" savas balss spēku, diskutēt par līdzdalības nozīmi un meklēt labākos veidus, kā pamudināt balsot apkārtējos. Vēlēšanu ģenerālmēģinājumus vadīs mūziķis Jorans Šteinhauers.

Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele: "Iepriekšējās Eiropas vēlēšanās Latvijā piedalījās vien 17% jauniešu, kas nav normāli, jo ES likumi tieši ietekmē viņu dzīvi. Pētot iemeslus, secinājām divas būtiskas lietas. Jaunieši piedalās, ja redz jēgu. Un daudzi neiet balsot, jo to nekad nav darījuši. Ar debatēm un vēlēšanu ģenerālmēģinājumiem to ceram mainīt."

Biedrības "Debašu centrs" vadītāja Ineta Drēže: "Debates ir kultūrizglītojoša programma, kas māca valodas kultūru, psiholoģisko likumību pielietojumu, loģikas principus. Tās palīdz kā skolēniem, tā arī skolotājiem apgūt māku izteikties un uzklausīt. "Debašu centrs" regulāri organizē debašu turnīrus, kuros jaunieši debatē par sabiedrībai nozīmīgām tēmām. Jau otro gadu mēs sadarbojamies ar Eiropas Parlamenta biroju Latvijā, iesaistoties jauniešu līdzdalības pasākumos. Mērķis ir veicināt jauniešu un bērnu izpratni – kā ar savu viedokli un aktīvu rīcību var sasniegt rezultātu. Šogad sadarbība turpinās daudz aktīvāk – visu sezonu aptvēra vienota debašu tēma "Jauniešiem no 16 gadu vecuma jādod /nav jādod tiesības piedalīties Eiropas vēlēšanās", 8. februārī notikušas debatētāju apmācības un marta beigās – četri novadu turnīri."

Fakti par #ŠoreizEsBalsošu un #BalsoTu

Latvijā ir 280 000 jauniešu vecumā no 18 līdz 30 gadiem – aptuveni 20% no iedzīvotājiem. Turklāt 25. maija gaidāmajās Eiropas vēlēšanās 93 139 jauniešiem būs iespēja balsot pirmo reizi.

Jaunatnes līdzdalības pasākumu ciklu #BalsoTu – KĀ, KĀPĒC, PAR KO? Eiropas Parlamenta birojs Latvijā sāka 2017. gadā. Šogad #BalsoTu pasākumi ir daļa no Eiropas vēlēšanu kustības #ŠoreizEsBalsošu. Platformā www.ŠoreizEsBalsosu.eu reģistrējušies jau vairāk nekā 214 tūkstoši eiropiešu un aptuveni 1300 Latvijas iedzīvotāju, pārsvara jauniešu.

Kustība #ŠoreizEsBalsošu pieder un tajā iesaistīties aicināti visi eiropieši –gan tie, kuri Eiropas vēlēšanās piedalīsies pirmo reizi, gan tiem, kas pie vēlēšanu urnām 25. maijā dosies atkārtoti. Iesaisties un pārstāvi Latviju – galu galā, ne visur pasaulē cilvēkiem ir balss, kas skaitās!
Reģistrējies ŠEIT.

Pastāsti citiem klātienē un sociālajos tīklos, ka Tu piedalīsies Eiropas vēlēšanās šī gada 25. maijā un kādēļ to darīsi;

Kļūsti par brīvprātīgo un attīsti savas prasmes runāt par Eiropu, organizēt līdzdalības pasākumus un veidot digitālo saturu!

Pasākumu mirkļbirkas: #ŠoreizEsBalsošu #EiropasVēlēšanas2019 #thistimeimvotting

Seko līdzi jauniešu līdzdalības pasākumu #ŠoreizEsBalsošu aktivitātēm sociālajos tīklos: Facebook, Twitter, Instagram.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki