Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Būs iespēja pārbaudīt plaušu veselību bez maksas


atlikušas 250 zīmes


Būs iespēja pārbaudīt plaušu veselību bez maksas (1)

Piektdienā, 15. februārī, 2019 | BIRKAS: Mārcis Kristons , veselības aprūpe , LOC
Izdrukāt Ziņot

Sestdien, 16.februārī, no pulksten 12 līdz 16.30 Liepājas Olimpiskā centra Manēžā notiks slimību profilaksei veltīts pasākums visai ģimenei "Aktīvs šodien, vesels rīt!".

Tā ietvaros būs iespēja bez maksas konsultēties un pārbaudīt savu plaušu veselību pie pulmonologa Mārča Kristona.

Slimību profilaksei veltītā pasākumā "Aktīvs šodien, vesels rīt!" jūs veiksiet spirometrijas testus.
Kas ir spirometrija un ko ar to mēra?
Spirometrija ir plaušu funkcionālās izmeklēšanas metode, ar kuru var noteikt to, cik daudz un cik ātri pacients var izelpot. Pārbaude ir pavisam vienkārša, tās laikā vairākas reizes dziļi jāieelpo un jāizelpo viss gaiss no plaušām spirogrāfijas ierīcē – spirogrāfā. Tādejādi var izvērtēt  pacienta elpceļu  stāvokli. Šādā veidā var atklāt dažādas saslimšanas, kā piemēram hroniski obstruktīvu plaušu slimību (HOPS) un bronhiālo astmu – šīs ir populārākās.
 
Cik bieži HOPS tiek atklāts?
Neesmu skaitījis, taču katru dienu kāds pacients atnāk ar šo slimību. Nav gan tā, ka katru dienu tiek atklāts jauns gadījums, taču ar HOPS pacientiem saskaros ikdienā. Latvijā ir daudz smēķētāju – HOPS galvenais pamatcēlonis ir ilgstoša smēķēšana. Sākuma stadijās sūdzību nav un, cilvēkiem ne pārāk gribas iet pie ārsta vienkārši tāpat. Cilvēks nemaz neiedomājas, ka viņam ir slimi elpceļi, tāpēc, lai arī jūties vesels ir ļoti svarīgi veikt regulāras profilaktiskās veselības pārbaudes.

Kādi būtu jūsu ieteikumi, lai uzlabotu plaušu funkcionālo stāvokli?
Pirmkārt, jāievēro veselīgs dzīvesveids, nedrīkst smēķēt. Ja darbs ir kaitīgs, būtu jālieto speciālās aizsargmaskas. Ja ir iespēja, vajadzētu izvēlēties dzīvesvietu tīrākā vietā ārpus pilsētas. Arī slimību profilakse ir svarīga: cilvēkiem ar vārgākiem elpceļiem vajadzētu vakcinēties pret gripu un pneimovakcīnu. Arī fiziskas aktivitātes ir svarīgas, sevišķi elpceļu slimniekiem, tomēr jāievēro spēju robeža, noteikti nevajadzētu pārcensties. Astmas pacientus, īpaši bērnus, reizēm ar sporta palīdzību iespējams norūdīt tiktāl, ka zāles vairs nav nepieciešamas.  Protams, veselīgs un sabalansēts uzturs.

Konsultējies ar pulmonologu Mārci Kristonu varēs 16. februārī no pulksten 12 līdz 16.30. Tāpat "Aktīvs šodien, vesels rīt!" pasākuma programmā – fiziskās aktivitātes bērniem, pieaugušajiem un senioriem, un aizraujošas speciālistu lekcijas. Pasākuma laikā būs pieejamas arī citu ārstu – speciālistu konsultācijas – dzimumzīmju pārbaude pie dermatologiem un krūšu pašpārbaudes apgūšana pie onkoloģijas māsas. Krūšu veselības pārbaudi varēs veikt arī mobilajā mamogrāfā, kas atradīsies ārpusē pie LOC Manēžas. Visas dienas garumā varēs izmēģināt spēkus arī trenažieros, stafetēs, volejbola laukumā un klinšu kāpšanas sienā.

Visas aktivitātes ikvienam apmeklētājam būs pieejamas bez maksas. Rezervē savu laiku, zvanot pa tālruni 25404241

Pasākums tiek finansēts Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 "Liepāja. Vesels. Aktīvs. Laimīgs" ietvaros.


Sludinājums

Susuriņš
13:09 | 15/02/19
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Tos pīpmaņus un pīpmanes pie LOC katru dienu, vajadzētu tā kārtīgi pārbaudīt :)))

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki