Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Būs tikšanās ar grupu "Līvi" un "Credo" dibinātājiem


atlikušas 250 zīmes


Būs tikšanās ar grupu "Līvi" un "Credo" dibinātājiem

Trešdienā, 06. aprīlī, 2016 | BIRKAS: muzejs , Līvi , Credo , Verners Bokums , Valdis Skujiņš , Juris Pavītols
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Liepājas muzejs

Piektdien, 8.aprīlī, pulksten 17.30 muzeja filiālē K. Ukstiņa ielā 7/9 notiks tikšanās ar ansambļu "Līvi" un "Credo" dibinātājiem Juri Pavītolu, Valdi Skujiņu un Verneru Bokumu.

"Līvi" ir latviešu rokgrupa, kas tika dibināta 1976.gadā. Lai gan grupa ar šādu nosaukumu, kā stāsta grupas dibinātājs Juris Pavītols, tika izveidota jau 1972.gadā, kad Liepājā satikās divi mūziķi: Juris Pavītols un Ēriks Ķiģelis.

Savukārt grupas "Credo" pirmsākumi meklējami 1974. gada beigās, kad skolasbiedri – no "Līviem" aizgājušais basģitārists Valdis Skujiņš, Verners Bokums, Gina Burkēvice, kā arī Aivars Liepiņš un Valērijs Kosmiņins uzsāka kopīgus mēģinājumus.

Nedaudz vēlāk grupa kļuva par kokapstrādes kombināta "Baltija" vokāli instrumentālo ansambli ar šo nosaukumu darbojas līdz pat 1979.gadam, kad oficiāli tika apstiprināts nosaukums "Credo".

Par to, kā bija patiesībā, par abu ansambļu vēsturi un nozīmi pastāstīs sarunas dalībnieki, informē Liepājas muzeja speciāliste Liene Putāne.

Nākamā cikla "Liepājas leģendārie mūziķi" sarīkojums notiks aprīļa beigās, kad uz tikšanos piedalīsies Dzelzceļnieku, Metālapstrādes rūpnīcas "Liepāja", Tosmares, Celtnieku u.c. klubu mūziķi.

Jau ziņots, ka izstāde "Neptūns atrod Jūras pērli" par zvejnieku kolhoza "Boļševiks" kluba estrādes orķestri "Neptūns" un mūzikas festivālu "Jūras pērle" skatāma līdz 21. maijam.

Zvejnieku kolhozu estrādes festivāls "Jūras pērle" gadu gaitā kļuva par vienu no interesantākajiem notikumiem kultūras dzīvē. Tas radīja plašu rezonansi klausītāju vidū, pārdomas un secinājumus mūziķiem.

Ieeja sarīkojumā ir bez maksas.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki