Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ceļotājs: Kad sākšu justies vecs, došos uz Riodežaneiro


atlikušas 250 zīmes


Ceļotājs: Kad sākšu justies vecs, došos uz Riodežaneiro (5)

Autors: Sarmīte Pujēna
Piektdienā, 13. jūnijā, 2014 | BIRKAS: vizīte , Fontaine Royal , Velo , Stīns Lorenss
Izdrukāt Ziņot
Rons Makgeritijs.
Rons Makgeritijs.
FOTO: irliepaja.lv
Rons Makgeritijs. Un viņa "longbike". Pie viesmīlīgās viesnīcas. Kopā ar viesnīcas saimnieku Stīnu Lorensu. Gatavs ceļojumam. Aiz muguras paliek "Royal Fontaine". Uz redzēšanos, Liepāja!

Ženēvas miera vēstnesis – tā sevi (ne bez pamata) dēvē amerikānis Rons Makgeritijs, kurš ar savu „longbike” (long – garš, bike – velosipēds) šonedēļ bija iegriezies arī Liepājā.

61 gadu vecais pasaules apceļojās Rons Makgeritijs (Ron McGerity) līdz šim ir pabijis 61 valstī četros kontinentos – tas  redzams arī bildēs Rona mājaslapā.

Tur var apskatīt arī 11.jūnijā tapušās bildes Ziemeļu kapos, Karostā un pieņemšanā pie Liepājas vicemēra Gunāra Ansiņa (pilsētas galva Uldis Sesks esot bijis apslimis).

Rons ceļo kopš 1995.gada, tātad jau divdesmit gadus, un pagaidām netaisās mest mieru šim dzīvesveidam.

„Kad man bija 40, jutos vecs. Tagad man ir 61, un es jūtos jauns!” – saka Rons.

Esot dzimis Amerikā, Masačūsetas štata lielākajā pilsētā Bostonā. Pēc profesijas – inženieris, bijis saistīts gan ar metalurģiju, gan strādājis naftas biznesā – zemūdens celtniecības darbos ASV, Kanādā, Brazīlijā. Pēc tam kādu laiku mācījis angļu valodu Polijā. Tur, Varšavā, dzīvo arī Rona dēls, kurš tagad ir divdesmit gadus vecs. Nesen abi esot tikušies. Tieši no Polijas Rons savulaik sācis savus ceļojumus, un pirmais brauciens bijis uz Šveici.

Tagad arī Rona mājas ir Šveicē, Ženēvā. Tiesa, tur viņš uzturas vienu, divus mēnešus gadā. Kopš 1998.gada Makgeritijs ceļo kā Ženēvas mēra miera vēstnesis, sludinot iecietību un aicinot nepielietot vardarbību. Tieši tāpēc viņš katrā pilsētā, ko apmeklē, ar šo vēsti dodas vizītē pie pilsētas mēra. Rons arī kalpo Ženēvas katoļu palīdzības organizācijai „Caritas”, savdabīgā veidā palīdzot vākt ziedojumus – viņš „pārdod” savus nobrauktos kilometrus bagātiem uzņēmējiem.

Rona Makgeritija ceļojumi iespējami, pateicoties sponsoriem – nav sponsora, nav naktsmītnes, viņš smejas. Liepājā esot iegriezies trīs viesnīcās, bet, tā kā pulkstenis bijis pusvienpadsmit vakarā, nekur nav varējis sastapt “menedžeri”, kas dotu atļauju viņu izmitināt. Jau domājis, ka būs jānakšņo zem klajas debess, bet tad izmēģinājis laimi “Fontaine Royal”.

“Sastapu saimnieci – Ivonnu, un viņa man ierādīja istabu. Gribēju palikt vienu nakti, bet mani pierunāja paliekt divas,” priecājas ceļotājs, kurš te arī pabarots un uzcienāts ar kausu alus.

Sponsors ir arī Rona velosipēda un tā rezerves daļu, tāpat ekipējuma ražotājs.

Savu ceļojumu sācis pirms diviem mēnešiem. Rons rāda palielu albumu ar avīžrakstu kopijām, bildēm, vizītkartēm utt., kas savākti ceļojuma laikā, vispirms Vācijā, tad – Čehijā, Polijā, Kaļiņingradā (“Nakšņoju pie vietējās baznīcas Patriarha, viesnīcās naktsmājas nedabūju.”). Liepājā ieradies no Klaipēdas.

Ceļotājs stāsta, ka Baltijas valstīs, arī Latvijā nav pirmo reizi – iepriekš bijis te 2003.gadā. “Toreiz no Helsinkiem devos uz Rīgu, tad uz Viļņau.” Liepājā gan esot pirmoreiz.

Vakar ceļotājs atstāja Liepāju, lai caur Kauldīgu dotos uz Rīgu. Kādas divas dienas tas prasīšot – vidēji dienā miera vēstnesis pieveic ap 100 km. Varot arī nobraukt 150  km, citreiz mazāk nekā simts, bet vidēji – simts.

“Disciplīna ir svarīga,” nopietni saka ceļotājs.

No Latvijas Rons tālāk dosies uz Igauniju un tad – uz Krieviju. Viņa plānos ir Sanktpēterburga, Maskava, “Zelta loka” pilsētas.

Pirms diviem mēnešiem uzsākto ceļojumu Rons atkal pabeigs Ženēvā, tas būšot pēc kādiem deviņiem mēnešiem.

“Vientuļš nejūtos,” saka Rons. “ Man nav ne telefona, ne GPS, tāpēc ceļš jāprasa cilvēkiem. Arī naktsmājas jāmeklē. Tā es ar cilvēkiem sarunājos visu laiku.” Gadoties arī satikt kādu otrreiz. Piemēram, Rīgā Rons iecerējis sameklēt Sergeju Dolgopolovu, ar kuru esot ticies 2003.gadā, kad tas bija vicemērs.

Vai ir kāda vieta, kas pasaules apceļotājam patikusi vislabāk?

“Riodežaneiro!” – nevilcinoties atbild Rons Makgeritijs. “Tur ir brīnišķīgi cilvēki! Kad atkal sākšu justies vecs, došos uz turieni...”

Sludinājums

super
11:54 | 13/06/14
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

mūsu 40.gadnieki varētu vismaz vienu šādu tūri izbraukt,lai justos atkal jauni!
Seskam sametam ritenim,lai neslimo,bet apbraukā katru dienu visas savas entās darbavietas,kurās jau "daudz"nepelna,ritenim NESANĀK!

Jēē
13:17 | 13/06/14
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Uz Riodežaneiro!

waze
10:02 | 14/06/14
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Uldim vajag CARGO tipa velosipēdu ( http://ej.uz/wrtz ) ,
ar kuru vizināt mazbērnus pa Zirņu/Ganību (Ūliha .. u.c.) ielām.
Ātri saprastu kādus velokilometrmēslus sabūvējis. :D

24.07.14
14:48 | 25/07/14
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Skumji.... viņa ceļš aprāvās traģiski...

ļoti žēl...
10:25 | 26/07/14
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

RIP

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki