Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ceturtdien būs sirds risku bezmaksas noteikšana


atlikušas 250 zīmes


Ceturtdien būs sirds risku bezmaksas noteikšana

Pirmdienā, 14. maijā, 2018 | BIRKAS: t/c Ostmala , veselības aprūpe , Sirds veselības diena
Izdrukāt Ziņot

Ceturtdien, 17.maijā, no pulksten 16 līdz 19 "Ostmalā" notiks Sirds veselības diena ar devīzi "Sirds mazspēja – zini un rīkojies!". Aktivitātes rīko Liepājas pašvaldība sadarbībā ar biedrību "ParSirdi.lv".

Ik gadu maijā pasaulē atzīmē Sirds mazspējas dienu. Šogad tās ietvaros 40 pasaules pilsētās tiek rīkota starptautiska kampaņa "Sirds mazspēja – negaidi un rīkojies!" ("Acting on Heart Failure"). Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību sirds mazspējas profilaksei, aicināt cilvēkus pārbaudīt sirds veselību un nepieciešamības gadījumā savlaicīgi vērsties pie ārsta. Par vienu no starptautiskās kampaņas galvaspilsētām ir kļuvusi Liepāja, rīkojot Sirds veselības dienu saviem iedzīvotājiem.

Sirds veselības dienā bez maksas būs iespējams:
• izmērīt asinsspiedienu un pulsu,
• noteikt holesterīna un cukura līmeni asinīs,
• saņemt kardiologu konsultācijas par sirds mazspēju un sirds un asinsvadu slimību profilaksi,
• saņemt izglītojošus materiālus.

Lai pasākuma ietvaros veiktie holesterīna un glikozes līmeņa asinīs mērījumi būtu pēc iespējas precīzāki, ieteicams 2 – 3 stundas pirms pasākuma neēst un nedzert (izņemot ūdeni).

Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks norāda, ka Liepāja vienmēr ir rūpējusies par veselības aprūpes pieejamības uzlabošanu, labāko speciālistu piesaisti un, kas ir vissvarīgākais, domājusi par to, kā veicināt liepājnieku veselību, organizējot sabiedrības veselības veicināšanas pasākumu. "Esam gandarīti, ka Liepājas kardiologi, īpaši pēdējo 10 gadu laikā, ir sasnieguši visaugstāko līmeni sirds slimību ārstēšanā un cilvēku dzīvību glābšanā! Tāpēc man ir liels gods kļūt par kampaņas "Sirds mazspēja – negaidi un rīkojies" vēstnesi, mudinot iedzīvotājus aizdomāties par savas sirds veselību, pārbaudīt to un rūpēties par to," uzsver domes priekšsēdētājs.

"Liepāja ir lielisks piemērs gan sirds slimību ārstēšanas, gan sabiedrības veselības veicināšanas jomā. Tomēr pamats visam ir ieinteresētība savas veselības uzturēšanā un uzlabošanā. Zināt savus veselības rādītājus, atteikties no kaitīgiem ieradumiem, būt kustīgiem un aktīviem – ir katra mūsdienīga cilvēka ikdienas nepieciešamība," norāda Latvijas Kardiologu biedrības prezidents un Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs Andrejs Ērglis.

Sirds veselības dienā liepājniekus uzrunās Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš, Latvijas Kardiologu biedrības Sirds Mazspējas darba grupas vadītāja kardioloģe Ginta Kamzola, Liepājas Reģionālās slimnīcas kardioloģe Iveta Šime un pacientu biedrības "ParSirdi.lv" vadītāja Inese Mauriņa.
Pasākums tiek rīkots Liepājas pilsētas pašvaldības projekta "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs." (Nr.9.2.4.2/16/I/088) ietvaros un tā mērķis ir pievērst iedzīvotāju uzmanību sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem un slimību profilaksei, kā arī izglītot iedzīvotājus par izplatītākajiem sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem un to mazināšanu.
Papildu informācija: Inese Mauriņa, pacientu biedrības "ParSirdi.lv" vadītāja, tālr. 29197957, kā arī Elīna Tolmačova, Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja, tālr. 63404747, mob. tālr. 28691133.

Informācijai:
• Sirds mazspēja ir progresējošs, potenciāli dzīvībai bīstams stāvoklis, kas skar vairāk nekā 60 miljonus cilvēku visā pasaulē.
• Cilvēkiem ar sirds mazspēju ir raksturīga dzīves kvalitātes pasliktināšanās, biežas hospitalizācijas (aptuveni 2 – 5% no visām neatliekamajām hospitalizācijām) un augsta mirstība.
• Sirds mazspēja ir biežākais hospitalizācijas iemesls cilvēkiem virs 65 gadiem.
• Sirds mazspēja var būtiski ietekmēt cilvēka dzīves kvalitāti, taču, ja to laicīgi atklāj un efektīvi ārstē, cilvēks var dzīvot ar šo diagnozi daudzus gadus.

Vairāk par sirds un asinsvadu veselību var uzzināt pacientu biedrības "ParSirdi.lv" mājaslapā www.parsirdi.lv, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas sabiedrisko attiecību speciāliste  Kristīne Čabikina.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki