Sākot no 2018.gada novembra sākuma līdz 2019.gada 30.aprīlim, cilvēki ar I, II un III grupas invaliditāti var turpināt pieteikties dažādām interešu nodarbībām, informē Liepājas Neredzīgo biedrība.

Tās notiek gan Liepājas Neredzīgo biedrības telpās, gan Ziemupē esošajā sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā lauku vidē "Dvēseles Veldzes dārzs".

Nodarbību mērķis ir uzlabot dzīves kvalitāti cilvēkiem ar invaliditāti, tai skaitā redzes invaliditāti, tādā veidā nodrošinot dažādu sadzīves iemaņu apguvi, kā arī prasmes, kas palīdz labāk iekļauties darba tirgū.

Rudens un ziemas periodā cilvēkiem ar invaliditāti tiek piedāvātas mājturības, mājamatniecības, kā arī datorapmācības nodarbības, kuras finansiāli atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldība ar "Interreg" Latvija – Lietuva programmas 2014.-2020. projekta LLI -212 "Saredzi citādāk" atbalstu. Arī šoreiz datorapmācību nodarbībās cilvēki varēs strādāt ar pielāgotiem datoriem, kas paredzēti vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem, individuāli varēs apgūt speciāli vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem izstrādātas runājošas programmas, kā arī citas ikdienā pielietotas datoru programmas.

Papildus tam uzzināt par sociālo tīklu lietošanu, informācijas meklēšanu, kā arī saglabāšanu un i-bankas lietošanu. Mājturības nodarbībās tiks iegūtas teorētiskās un praktiskās zināšanas par veselīgu uzturu, ēdienu gatavošanu, ēdienu pasniegšanas noteikumiem un galda kultūru, ikdienas un svētku galda klājumiem, ražas novākšanu un saglabāšanu ziemai, kā arī citām sadzīvē noderīgām darbībām. Taču mājamatniecības nodarbībās būs iespējas iemācīties dažādu sīku ikdienas sadzīves priekšmetu remontdarbus. Cilvēkiem, kuri iemaņas apgūs lauku vidē "Dvēseles Veldzes dārzā" būs iespēja apgūt iemaņas galdniecībā, tai skaitā kokapstrādē. Uz šīm nodarbībām īpaši aicināti vīrieši, kuri pieredzējuša meistara vadībā varēs apgūt dažādas, sadzīvē nepieciešamas zināšanas.

Cilvēki ar redzes traucējumiem un invaliditāti, kā arī personas ar I, II un III grupas invaliditāti aicināti pieteikties nodarbībām, sazinoties ar Liepājas Neredzīgo biedrības projektu daļu pa tālruni 26056026 (Zanda vai Jeļena). Informējam, ka nodarbības notiks gan individuāli, gan grupās. Uz rehabilitācijas centru lauku vidē cilvēki tiks nogādāti ar biedrības transportu.