Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Cimdenieki Grobiņas domei šobrīd otrajā vietā


atlikušas 250 zīmes


Cimdenieki Grobiņas domei šobrīd otrajā vietā (18)

Autors: Sarmīte Pujēna
Pirmdienā, 15. oktobrī, 2018 | BIRKAS: LST , Uldis Zupa , sabiedriskais transports , Grobiņa , Aivars Priedols , Cimdenieki , Ludmila Rjazanova
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Ludmila Rjazanova

Kopš martā atcēla autobusa Nr. 912B pēdējā reisa – pulksten 22 – iebraukšanu Cimdeniekos, pēdējā iespēja iedzīvotājiem tikt mājās ar autobusu ir vienīgi 20.45.

Liepājas domes opozīcijas deputāte Ludmila Rjazanova laiku pa laikam kolēģiem atgādina par Cimdeniekiem, par to, cik grūta dzīve šīs Liepājas pievārtē esošās Grobiņas novada teritorijas iemītniekiem (pēc deputātes sniegtajiem datiem tādu ir ap 200 – bērni, strādājošie un pensionāri, daudzbērnu ģimenes), jo vakaros tie, kuri nebrauc ar personīgo transportu vai nevar atļauties vizināties taksītī, ir kā ieslodzīti savā dzīves vietā – sabiedriskā transporta reisi beidzas 20.45 (autobusam Nr. 2 darbdienās pēdējais reiss ir pulksten 19, brīvdienās – 18.20, savukārt autobusam Nr. 912B – darbdienās 20.45, brīvdienās – 21).  

"Mana kolēģe dzīvo pie Liepājas – Rīga ceļa un redz, kā cilvēki izkāpj no autobusa Nr. 912b un cilpo līdz Cimdeniekiem. Bet uz ceļa no pagrieziena līdz Cimdeniekiem pat atstarotāju nav. "Kā tur pārvietoties tumsā?" – jautā deputāte.

Liepājas sabiedriskā transporta aģentūras vadītājs Uldis Zupa portālam sacīja, ka pēdējā reisā pulksten 22 uz Cimdeniekiem vidēji braukuši 2 – 3 cilvēki, un tas neesot izdevīgi.

Bet, kā ar Grobiņas novada pašvaldību? Ja padomā, tad rūpēties par Cimdenieku iedzīvotājiem tomēr vispirms laikam vajadzētu tieši Grobiņas novada "tēviem" ar Aivaru Priedolu priekšgalā.

Sazinoties ar novada pašvaldību, irliepaja.lv saņēma Grobiņas novada domes priekšsēdētāja vietnieka Aivara Galecka atbildi, jo viņš ar šī jautājuma risināšanu nodarbojoties jau vairāk nekā pusgadu:

"Grobiņas novada dome sadarbībā ar Liepājas pašvaldības sabiedriskā transporta aģentūru jau kopš šā gada pavasara strādā pie šī jautājuma izpētes, lai atrastu pieņemamāko risinājumu. Esam arī veikuši reidus vēlajās vakara stundās, lai pārliecinātos, cik liels pasažieru skaits ir šajā laikā. Bija reizes, kad nebija neviena, bija reisi, kad brauca daži cilvēki. Vidēji tie bija 2 – 3 cilvēki, bet ne vakaru vairāk par pieciem. Kā jau minēju, dažkārt pat neviena. Līdz ar to domes un aģentūras kopīgais secinājums bija, ka autobusa reisu nodrošinājums uz Cimdeniekiem ir pietiekams.

Grobiņas novada domei un tās priekšsēdētājam Aivaram Priedolam rūp gan Cimdenieku iedzīvotāju, gan visu citu Grobiņas novada iedzīvotāju nodrošinājums ar sabiedrisko transportu. Turklāt situācija ir tāda, ka Cimdenieki šajā ziņā patlaban 2.vietā. Pirmajā vietā ir Grobiņas pilsēta, otrajā – Cimdenieki un trešajā vietā Dubeņi, kur iedzīvotāju ir ievērojami vairāk, nekā Cimdeniekos. Turklāt Grobiņas novadā ir arī tādas apdzīvotas vietas, uz kurām patlaban vispār nekursē nekāds sabiedriskais transports, un Grobiņas novada dome meklē variantus, kā risināt šos  jautājumus. Tā kā patlaban neredzam iespēju apmaksāt papildu reisus uz Cimdeniekiem".

Ludmila Rjazanova piedāvā vienkāršu risinājumu: "Uzskatu, ka šo jautājumu varētu atrisināt ar iebraukšanu ciemā pēc pieprasījumā."


Sludinājums

Laa factory
08:13 | 15/10/18
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Kādā sakarā liepājniekiem jāapmaksā citas pašvaldības satiksmes iespējas?

tikurila
08:21 | 15/10/18
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

Tāpēc, ka Priedolpaps ir partijas Zaļie zemnieki.

Dmitrij
09:05 | 15/10/18
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

2-3-5 cilvēkiem pietiktu ar mikriņu pietiktu

trams
09:16 | 15/10/18
ZIŅOT
(-1)
(11)
+

Ja nebraukātu tik daudz tukšu tramvaja vagonu, tad sanāktu kaut kam vairāk.

Nu jā.
09:20 | 15/10/18
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Labrīt, kādi te Cimdenieki, tepat pa Slimnīcas ielu pat dienas gaišajā laikā bail pārvietoties, nerunājot jau par tumšo!

Lida
10:36 | 15/10/18
ZIŅOT
(-1)
(12)
+

Un kā ar to, ka no Grobiņas pēdējais autobuss nemaz neiet līdz galapunktam, bet gan brauc tikai līdz autobusu parkam?!!!!! Pēc tam - ar kājām!! Bet autobusa talona cena tā pati!!! Bet valsts taču maksā arī dotācijas šim uzņēmumam!! Kam tā domāta- peļņai vai kam citam??? Alu laikmets turpinās.

trams
14:59 | 15/10/18
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Jā, tas ir trakums. Un samazinātie reisi nu tik "tukši", ka reizēm pat kājās nav kur stāvēt. Laikam kamēr pārpildītā autobusā uz jumta kāds nesēdēs, tikmēr bļaus, ka nerentabli. Toties tramvaji ļoooti rentabli tukši ik pēc piecām minūtēm braukā.

ekonomika
11:41 | 15/10/18
ZIŅOT
(-0)
(10)
+

Ko tad grib, samazināja 912. maršruta garumu no M.ĶEMPES ielas, tad samazina maršrutu skaitu un cer uz pasažieru pieaugumu ! Cilvēki jau nav muļķi un izmanto alternatīvus pārvietošanās veidus !!!

Jeblonskis
13:54 | 15/10/18
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Nebūtu jau problēma aiziet ar kājām no šosejas. Bet tad vajag to ielu salabot!
Miljoni izmesti par kaukādiem fiktīvas lidostas remontiem, bet ceļš uz to ved šaurāks nekā daža laba stiga mežā. Cik tur tie cilvēki pārvietojas, pietiktu ar ietvi vienā pusē! Kas pie tam būtu arī veloceliņš!

Jeblonskis
13:58 | 15/10/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

https://goo.gl/maps/Mv7EBd4upun
Vot bļed, ceļš uz STARPTAUTISKO lidostu.

Sarmītei Pujēnai
14:50 | 15/10/18
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Varbūt būtu interesanti paskaitīt, cik civēku barauc ar tamvaju. Tas būtu interesanti.

Jeblonskis
16:50 | 15/10/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Cik nu pa dienu ir gadijies no Rīgas ielas līdz Bātai/Ķempesielai - ļoti maz. Praktiski tukšs vagons.
Pēc biļetēm skaitot protams kaudze ar pensionāriem un invalīdiem pārvadāta, lai tik dotācijas nāk.

s5
15:00 | 15/10/18
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Galeckis jau PUSGADU nodarbojas ar jautajuma IZPĒTI.

Cukurs
15:20 | 15/10/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Grobiņa rullē, viņiem vienalga.

jano
17:49 | 15/10/18
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

es arī gribu zināt, kāpēc pēdējais autobuss uz Liepāju kursē tikai līdz autobusu parkam? Vai tad pret tiem, kas ar to brauc nav jāizturas ar cieņu un jāaizved par to pašu naudu līdz maŗšruta galapieturai? vai kāds veica aptauju, vai tas kaut kur ir apspriests?
Varbūt atkal kāds iesniegums jāraksta, lai šo jautājumu izskatītu? vai autobusu parka īpašnieki ir kaut vienu reizi pabraukuši ar šo autobusu un vakarā tumsā gājuši 5 km līdz centtram? Un kā ar to talonu- kāpēc tas maksā tikpat cik dienas reisos? Kur paliek tie centi (kas taču salasās daudzos eiro) par nenobraukto gabalu?

Jeblonskis
19:26 | 15/10/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Vismaz līdz Ledushallei/Zemnieku ielai aizvestu, tālāk jau pusstunda līdz Ezerkrastam.
Bet vai tad līdz tam autobusu parkam jāpērk biļete? Es nepirktu.

malacis
13:04 | 19/10/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Ideāls risinājums no šis meičas.. Ludmila Rjazanova piedāvā vienkāršu risinājumu: "Uzskatu, ka šo jautājumu varētu atrisināt ar iebraukšanu ciemā pēc pieprasījumā."
P.S. ierīkot 912. autobusam atsevišku piespiedpogu ar uzrakstu Cimdenieki ! Kādam vajag-uzspiež iebrauc Cimdeniekos. Nevajag-brauc pa maršrutu , kā paredzēts uz Grobiņu. Kur problēma?? Aizkavēšanās par 10 min. ???

malacis
13:06 | 19/10/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Un dalīt iedzīvotājus 1 ..2 un trešā vietā ir neapdomīgi!! Visi ir 1 vietā !!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki