Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

CSDD kopā ar partneriem glābs "tumšos gājējus" (video)


atlikušas 250 zīmes


CSDD kopā ar partneriem glābs "tumšos gājējus" (video)

Ceturtdienā, 12. novembrī, 2015 | BIRKAS: drošība , CSDD , Sarkanais krusts , akcija , Esi redzams
Izdrukāt Ziņot

Lai mudinātu iedzīvotājusdiennakts tumšajā laikā lietot gaismu atstarojošās vestes vai apģērbu ar atstarojošajiem elementiem, CSDD turpina reģionālos gājēju drošības reidus.

Valsts policiju kampaņas "Esi gaismas vest-nesis!" ietvaros Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) reidus rīko kopā ar biedrībām "Latvijas Samariešu apvienība" un "Latvijas Sarkanais Krusts".

Liepājā apkārtnē reids notiks piektdien, 13.novembrī, pulksten 17 no CSDD nodaļas (Brīvības ielā 148), informē CSDD Sabiedrisko attiecību daļa.

Arī šogad vestes tiek dalītas sadarbībā ar CSDD ilggadējo sadarbības partneri Latvijas Samariešu apvienību, kas palīdz atstarojošo vestu dalīšanā visā Latvijā, kā arī reidu laikā, uz neapgaismotiem ceļiem ārpus apdzīvotām vietām. "Esam domājuši, kā šogad aizsniegt vistālākos Latvijas nostūrus un vestes iedot tieši tiem cilvēkiem, kuriem tās ir visvairāk nepieciešamas un kuri tās nevar iegādāties. Ne visiem mēs varēsim vestes iedot bez maksas. Tādēļ šogad ir gandrīz 800 vest-niecības punkti, kuros cilvēki varēs par īpašām kampaņas cenām iegādāties gaismu atstarojošas vestes. Tāpat mēs aicinām uzņēmējus, pašvaldības, mācību iestādes un vecākus – rūpēties par saviem tuvajiem, ieģērbjot viņus gaismu nesošā un drošā apģērbā," uzsver CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš.

Statistika
Šogad pirmajos desmit mēnešos Latvijā kopumā ceļu satiksmes negadījumos bojā gājis 41, bet pērn šajā periodā – 51 gājējs. Kurzemes reģionā šogad bojā gājuši astoņi, bet pērn šajā periodā – 10 gājēji; savukārt ievainoti – 50, bet pērn – 61 gājējs. Kā liecina CSDD apkopotie dati, oktobrī, novembrī un decembrī bojā iet tikpat daudz cilvēku, cik gada pirmajos deviņos "gaišajos" mēnešos. Tas nozīmē, ka gada tumšajos mēnešos katru trešo dienu uz Latvijas ceļiem iet bojā gājējs un katru dienu tiek savainoti pāris gājēji un / vai velosipēdisti.

Par kampaņu "Esi gaismas vest-nesis"
Lai mazinātu negadījumu skaitu un pievērstu sabiedrības uzmanību, CSDD kampaņas "Esi gaismas vest-nesis!" ietvaros plānots bez maksas izdalīt vismaz 20 tūkstošus vestu visā Latvijā. Atstarojošo vestu saņemšana pieejama arī aptuveni 120 mobilajās vest-niecībās autobusos ("Nordeka", "Liepājas autobusu parks" un CATA), Latvijas Samariešu apvienībā un reģionos esošajās nevalstiskajās organizācijās. Savukārt iegādāties vestes iespējams 757 vest-niecību punktos visā Latvijā – Latvijas Pasta nodaļās, "Statoil" DUS un veikalos "Maxima".

 Autovadītājs gājēju, bez gaismu atstarojošas vestes, uz ceļa pamana tikai 25–40 metru attālumā. Ja vadītājs brauc ar ātrumu 90 km/h, šo ceļa posmu viņš veic 1–2 sekundēs, kas ir pārāk mazs laiks, lai reaģētu un nepieciešamības gadījumā nobremzētu un / vai apbrauktu gājēju. Atstarotāja atspīdināto gaismu autovadītājs pamana 140 metru attālumā, ja transportlīdzeklis brauc ar iedegtiem tuvās gaismas lukturiem, bet 400 metru attālumā – ja iedegti tālās gaismas lukturi. Atstarojošās vestes cilvēku padara 5–10 reizes pamanāmāku.

Kampaņa "Esi gaismas vest-nesis!" tiek daļēji finansēta no OCTA līdzekļiem.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki