Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

CSDD sāk "tumšo gājēju glābšanas misiju"


atlikušas 250 zīmes


CSDD sāk "tumšo gājēju glābšanas misiju"

Ceturtdienā, 30. oktobrī, 2014 | BIRKAS: CSDD , drošība , Esi redzams
Izdrukāt Ziņot

Lai uzlabotu dramatisko situāciju un skaidrotu atstarojošo vestu un elementu nozīmi, CSDD sākusi satiksmes drošības kampaņu un "tumšo gājēju glābšanas misiju" "Redzams, tātad dzīvs!".

Šogad uz Latvijas ceļiem satiksmes negadījumos ievainoti 717, savukārt dzīvības izdzisušas 50 gājējiem. Bet, kā liecina ilggadīgā pieredze– īpaši traģiski ir gada pēdējie mēneši, piemēram, pērn oktobrī, novembrī un decembrī bojā gāja 34 gājēji, kas bija puse no visiem 2013.gadā dzīvības zaudējušajiem gājējiem, liecina Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un Valsts policijas apkopotā informācija.

Kampaņas laikā ikviens iedzīvotājs aicināts ne vien pats diennakts tumšajā laikā valkāt gaismu atstarojošu vesti vai savā apģērbā izmantot gaismu atstarojošus elementus, bet rūpēties arī par līdzcilvēku redzamību uz ceļa un glābt viņu dzīvības. Sabiedrība tiek aicināta, apdāvināt savus tuviniekus, draugus vai klientus ar "gaismas vestēm" vai atstarojošu apģērbu. "Tumšo gājēju glābšanas misijā" kā vieni no pirmajiem tiks uzrunāti un "izgaismoti" mazturīgie iedzīvotāji, kuriem CSDD kopā ar biedrību "Latvijas Samariešu apvienība" un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroju izdalīs vairāk nekā 20 000 atstarojošās "gaismas vestes". Savukārt pārējie ceļu satiksmes dalībnieki aicināti iesaistīties gājēju glābšanas iniciatīvā un atcerēties, ka atstarojošs elements apģērbā dažkārt var būt dzīvības vērtībā.  

Kā portālu informēja CSDD, Liepājā plānots izdalīt 1000 vestu. To darīs Latvijas Sarkanā krusta nodaļā sadarbībā ar biedrību "Latvijas Samariešu apvienība".

Kampaņas ietvaros gājēji, autovadītāji un citi satiksmes dalībnieki tiks uzrunāti ar video un audio klipiem, vides un preses reklāmām. Savukārt ar apdrošināšanas sabiedrības ERGO atbalstu tapusi īpaša aplikācija interneta vidē – tumsas simulators, kurā ikvienam būs iespēja pārbaudīt savas prasmes "neredzamo gājēju" atpazīšanā. No 2014.gada 29.oktobra tumsas simulatora aplikācija pieejama CSDD Draugiem.lv lapā. Savukārt pašiem mazākajiem satiksmes dalībniekiem tiks organizēts konkurss, kurā tiks meklēta Latvijas drošākā un gaišākā bērnudārza grupiņa.    

Kampaņu organizē CSDD, Satiksmes ministrija un Valsts policija, atbalsta –apdrošināšanas sabiedrība ERGO. Kampaņa tiek finansēta no OCTA līdzekļiem, informē CSDD Sabiedrisko attiecību daļa.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki