Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Daina Vanaga: Mūsu aicinājums ir neko negaidīt, bet ļauties!


atlikušas 250 zīmes


Daina Vanaga: Mūsu aicinājums ir neko negaidīt, bet ļauties! (16)

Piektdienā, 25. augustā, 2017 | BIRKAS: Daina Vanaga , LSO , Ziemupe , ma-Dara
Izdrukāt Ziņot

Piedāvājam sarunu ar pasākuma "ma-DARA" organizatori, Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) mārketinga un komunikācijas daļas vadītāju Dainu Vanagu.

Ar simfoniskās un kamermūzikas koncertiem Liepājā aizvadīts festivāls "Liepājas vasara", kas šogad norisinājās Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars", savukārt, šajā nedēļas nogalē 26. un 27. augustā, jau sesto gadu Ziemupes jūrmalā – divu dienu garumā norisināsies ģimeniskuma un kopā būšanas svētki "ma-DARA".

Uz Liepāju brauc uzstāties tādi viesi, kurus līdz šim būtu bijis grūti pierunāt koncertēt tik mazā pilsētā
Liepājas Simfoniskajā orķestrī strādāju jau trešo gadu, LSO komandai pievienojos laikā, kad koncertzāle Lielais dzintars bija teju uzcelta. Līdz tam, koncerti notika Liepājas Latviešu biedrības namā, tāpēc varēju piedzīvot mirkli, kad orķestris pārcēlās uz koncertzāli Lielais dzintars  un uzsāka koncertdarbību šeit. Jāsaka, ka esmu pavadījusi gana īsu, bet daudzveidīgu laika periodu. Diezgan krasi ir mainījusies situācija – telpas, vide, konkurence, vajadzības. Esam piedzīvojuši gan pirmā koncertzāles gada "uzrāvienu", gan arī ne tik labi apmeklētus koncertus, jo apkārt notiek tik daudz labu un līdz šim Liepājā nebijušu pasākumu. Pie mums brauc viesi, kurus līdz šim būtu bijis grūti pierunāt koncertēt tik mazā pilsētā kā Liepāja.  

Tuvākais un grandiozākais LSO projekts ir jaunā galvenā diriģenta un mākslinieciskā vadītāja Gintara Rinkeviča stāšanās amatā ar koncertu 16. septembrī. Tam seko projekts Latvijas simtgades ietvaros ar indiešu vijolnieku Dr. L. Subramanjamu, kas sarakstījis veltījumu Latvijai Latvian Symphony, kas saistīts arī ar orķestra nākamajā gadā plānoto tūri Indijā. Šī gada oktobrī orķestris brauks tūrē uz Vāciju. Tāpat pamazām gatavojamies arī nākamā gada Liepājas Starptautiskajam zvaigžņu festivālam.  Koncertu un dažādu sadarbības projektu gan šogad, gan nākošajā gadā ir gana daudz.

Ideja par ģimeniskuma un kopā būšanas svētkiem – atpūtas pasākums "ma-DARA"
Man patīk radošā darbošanās – mārketings, sabiedriskās attiecības, reklāma. Paralēli darbam TN "Kurzeme", kurā paliku strādāt pēc prakses, kad studēju RTU Liepājas filiālē un kur pildīju administratores darbu, nolēmu papildināt savas zināšanas un  uzsāku mācības Biznesa augstskolas Turība Liepājas filiāles programmā Reklāma uzņēmējdarbībā. Ar laiku sāku strādāt par mārketinga speciālisti.

"ma-DARA" aizsākās sešus gadus atpakaļ, kad kopā ar draudzeni, ar ko biju iepazinusies strādājot Kurzemē, izdomājām, ka apkārt skats drūms – daudz draugu un paziņu brauc prom, medijos raksta šausmas par to, ka turpinās iedzīvotāju izceļošana, arī apkārt arvien vairāk runāja, ka Liepājā nav ko darīt un tad nolēmām, ka tās ir muļķības un nav ko gausties. Ja ko vēlies – ej, dari, organizē. Tad nu vēlējāmies dot pretsparu darot lietas, kuras pašām patīk un vākt kopā cilvēkus, kuri patīk un iedvesmo – darīt. Tāpēc "ma-DARA" (kā man darīt).

Pasākuma mērķis ir apzināties, cik spēcīga tauta mēs esam, kādas ir mūsu saknes. Noteikti varu apgalvot, ka pasākums ir kļuvis par tradīciju ne tikai man un Daigai, ar kuru kopā tagad to organizējam, bet arī mūsu viesiem - draugiem, kas šeit atgriežas gadu no gada.
Šī gada tematika ir Uguns. 26. augusta vakarā ir plānota ugunsstaigāšana. Jāpiebilst, ka to vada cilvēki, kas zina kā to darīt.

Pasākums ir publisks un bez ieejas maksas. Līdzi būtu jāņem piemērots apģērbs, varbūt telts, guļammaiss, jo viss notiek dabā pie jūras. Mūsu aicinājums ir neko negaidīt, bet ļauties, jo tikai tad tās īstās lietas notiek.

No skaļām ballītēm nonācām pie tautasdziesmām un saulgriežu svinēšanas
Biedrības "Ziemupīte" pirmsākumi meklējami ar iespēju apsaimniekot Ziemupes jūrmalas stāvlaukumu. Bija piedāvājums un bija sajūta, ka vajag un ka ir jādara. Zinājām, ka organizēsim pasākumus, vien nezinājām kādus īsti. Tas arī pirmajā gadā ļoti izkristalizējās. No skaļām ballītēm nonācām pie tautasdziesmām un saulgriežu svinēšanas. Nu jau svētām visus saulgriežus. Aizsākām pirms sešiem gadiem ar Pavasara, tad sekoja Vasaras un Ziemas, kopš pagājušā gada atzīmējam arī Rudens saulgriežus. Divus gadus svinam Baltā Galdauta svētkus un Ūsiņus.

Ziemā Ziemupes jūrmalas stāvlaukumu pārņem Rūķi un Ziemassvētku vecītis un stāvlaukums pārtop Rūķupē. Vietā, kur notiek brīnumainas lietas, kur Ziemassvētki nozīmē vairāk par dāvanām – tas ir kopā būšanas laiks.

Tāpat organizējam sociālo akciju "Piepildi Lielo dāvanu maisu", kur aicinām sākumā tuvējās apkārtnes pirmskolas izglītības iestādes, skolas, draugu un darbu kolektīvus sagatavot dāvanas un nogādājam maznodrošinātajām ģimenēm, vientuļajiem pensionāriem vai ģimenēm, kurām šobrīd vienkārši ir gadījies mazliet grūtāks un drūmāks posms dzīvē, lai tās uzmundrinātu un aicinātu nepadoties. Paši arī apbraukājam šīs ģimenes Rucavas un Pāvilostas novadā, esam bijuši Kuldīgā, Ventspilī, īpaši siltas ir ciemošanās pie audžu ģimenēm Blīdenē u.c. .Palīdzam Ziemassvētku vecītim atbildēt uz vēstulēm .

Mums ir ļoti svarīgi, lai Ziemupe un Ziemupes vārds ir dzīvs. Tā ir fantastiska vieta un tā daudz ko iemāca ne tikai mums, bet arī tiem, kas tur nokļūst.

Liepāja var lepoties, ka tā ir vienīgā pilsēta ārpus Rīgas, kam ir savs orķestris
Liepāja var lepoties ar liepājniekiem, Liepājas un vēja skartajiem. Ar savu pilsētas auru. Pludmali. Notikumiem un cilvēkiem, kas rada un prot izdzīvot notikumus. Protams, tagad ir koncertzāle, kas ir kā spilgta broša. Liepājai izdodas piesaistīt tādus cilvēkus, kas ir gatavi tai atdot sevi visu un tas ir tik apbrīnojami. Šeit ir tik daudz un dažādu noskaņu un skaņu, ka reizēm reibst galva. Liepāja noteikti var lepoties, ka tā ir vienīgā pilsēta ārpus Rīgas, kam ir savs orķestris un tik aktīvs un ierakstiem bagāts, savs izcils teātris, lieliski un profesionāli amatierkolektīvi, ar to, ka šeit ir iespēja augt kopā ar pilsētu. Topošie mūziķi aug blakus profesionālajiem mūziķiem. Ir gana daudz iespēju gan jauniešiem, gan ģimenēm, gan vienkārši pieaugušajiem.


Sludinājums

Lauķe
16:01 | 25/08/17
ZIŅOT
(-4)
(11)
+

Par ko ir šis raksts? kaut kāds bezjēdzīgs savārstījums. jauna sadaļa "brīvais mikrofons", kur raksta varonis intervē pats sevi? :D

Juris
17:36 | 25/08/17
ZIŅOT
(-8)
(9)
+

Šī dāmīte ir ne tikai fiziski aptaukojusies, bet arī garīgi. Ja nebūtu iestājusies NA, tad joprojām būtu bezdarbniece. Bet tā kā ir NA apvienības biedre, tad Kultūras minestre izkārtoja viņai šo silto vietiņu un garentētu labu valsts algu. Lipskis viņu sen jau būtu atlaidis, bet tā kā Lipskim ir bail no Kultūras ministres ( NA), tad viņam atliek tikai paciest šo jaunkundzi kopā ar viņas idejām.

to Juris
18:14 | 28/08/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Jums cien. kungs (lai gan nav pelnīta šāda uzruna) neviens nav iemācījis elementāru pieklājību. Otra cilvēka personības aizskaršana liecina tikai par ļoti zemu intelektu nemaz nerunājot par inteliģences trūkumu.

Raitis
08:27 | 27/08/17
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Klausies hērakl! Kas ir, meitene kurvīti iedeva?:) Varu saderēt, ka pats esi prasts tauku maiss:) Uzraksti savu vārdu uzvārdu komentāros, ja esi tik drosmīgs?:)

tā viš i
20:21 | 26/08/17
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Tā mēs te peramies. Jo kāds pats garīgi aptaukojies, jo lielāks pēlējs.

Specials
19:14 | 25/08/17
ZIŅOT
(-6)
(5)
+

Diemžēl šis ir tas gadījums, kad tukša muca tālu skan. Vārdu daudz, bet reālas darbības maz...

nu gan
19:33 | 25/08/17
ZIŅOT
(-4)
(8)
+

atradušies gudrinieki un gudrinieces. Daina ir īsta kurzemniece, viss kārtībā, gan augums kā nākas, gan skaņa balss pāri visam kuršu novadam, orķestri pazīst un domā kā latviete. Dievs dod visiem tādas latviskas vērtības. Ir vērts gan pilsētu celt, gan savus darbus un citus ar labu vārdu pieminēt. Pilna pasaule tūtiņdreijātājiem, runātājiem, muldētājiem un pašsļavinātājiem. Kur tad vēl citur latvietim jābūt, ja ne nacionālu domu domātāju vidū? Tas, ka Daina nerunā projektu un sorosītu valodā, nemuld par idejām bet izdara, par to prieks.

nu gan
19:36 | 25/08/17
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

...cita starpā- intervija ir slikta veidota, tur jau nav vainojams intervējamais. Kurš tad īsti ir raksta autors?

Jo
20:04 | 25/08/17
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Rakstā vienkārši ma DARA tēmats ar LSO darbību kopā neiet..

NA
20:51 | 25/08/17
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

Diemžēl ar jauniešu, kas sevi dēvē par nacionāļiem mūsu pilsētā ir dziļi pakaļā. Kopš Skrīveres aiziešanas un Jāņa izslēgšanas ir vēl bēdīgāk. Pašpasludinātais bajārels Blumfelds audzē kālus, gāzes Propāns-Butāns arī vairs nejauc kokteiļus. Bet ar Vanagu Ziemupes jūrmalā ir dziļi komā nu kaut vai šīs "intervijas" domu pērles palasot.

Omlete
21:50 | 25/08/17
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Kādā kontekstā un kāpēc vispār ir tapis šis materiāls?

senosa
22:27 | 25/08/17
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Liepāja tiešām ar daudz ko varētu lepoties. ja saudzētu to, ko paaudzes ir radījuši šeit.
Ne jau Ziemeles nopelns ir orķestra pastāvēšana. Liepāja ir dzirdējusi daudz izcilo mūzīķu arī līdz šim. Ž''ēl, ka pietrūka prasmes notirēt Pianisma Zvaigžņu Festivāla tradīcījas- slikts mārketings!

To omlete
22:27 | 25/08/17
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Lauku PR

:)
23:40 | 25/08/17
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

NA ir par ģimeniskumu, bet ne par divsievību vai trīssievību, kā arī ne par maksātnespējas administratoru pārstāvjiem Saemā.

nu gan
00:06 | 26/08/17
ZIŅOT
(-5)
(1)
+

jokupēteri, ka domā, ka ir lauki un pilsēta. Tas tāds atavisms no psrs laikiem. Ir piekraste, kur izkaisīti pagasti un tajos dzīvo bagāti cilvēki, kuri ikdienā strādā centros, t.i. pilsētās Liepājā,Ventspilī... jābūt lielam pāķim domāšanā, lai teiktu , ka Vanagai vajag lauku PR. Katrs nedaudz normāls cilvēks dzīvo saskaņā ar dabu. he. ja nacionāļi būtu vairākumā, tad lietas notiktu daudz valstiski labāk un visi varētu vieglāk elpot. izejta pie jūras un pamēģiniet padziedāt - Dainas balsi pārdziedāt.

Dainu Skapis
09:53 | 26/08/17
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Mīļie tautieši, ko atkal plēšamies? Re ku` mūsu skaistais bauslis:
Kur mēs mīļi runājām -
Tur zied sārtis āboliņis;
Kur mēs sīvi rājāmies -
Tur zemīte pušu plīsa.

Dievpalīgu Dainai!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki