Piedāvājam sarunu ar pasākuma "ma-DARA" organizatori, Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) mārketinga un komunikācijas daļas vadītāju Dainu Vanagu.

Ar simfoniskās un kamermūzikas koncertiem Liepājā aizvadīts festivāls "Liepājas vasara", kas šogad norisinājās Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars", savukārt, šajā nedēļas nogalē 26. un 27. augustā, jau sesto gadu Ziemupes jūrmalā – divu dienu garumā norisināsies ģimeniskuma un kopā būšanas svētki "ma-DARA".

Uz Liepāju brauc uzstāties tādi viesi, kurus līdz šim būtu bijis grūti pierunāt koncertēt tik mazā pilsētā
Liepājas Simfoniskajā orķestrī strādāju jau trešo gadu, LSO komandai pievienojos laikā, kad koncertzāle Lielais dzintars bija teju uzcelta. Līdz tam, koncerti notika Liepājas Latviešu biedrības namā, tāpēc varēju piedzīvot mirkli, kad orķestris pārcēlās uz koncertzāli Lielais dzintars  un uzsāka koncertdarbību šeit. Jāsaka, ka esmu pavadījusi gana īsu, bet daudzveidīgu laika periodu. Diezgan krasi ir mainījusies situācija – telpas, vide, konkurence, vajadzības. Esam piedzīvojuši gan pirmā koncertzāles gada "uzrāvienu", gan arī ne tik labi apmeklētus koncertus, jo apkārt notiek tik daudz labu un līdz šim Liepājā nebijušu pasākumu. Pie mums brauc viesi, kurus līdz šim būtu bijis grūti pierunāt koncertēt tik mazā pilsētā kā Liepāja.  

Tuvākais un grandiozākais LSO projekts ir jaunā galvenā diriģenta un mākslinieciskā vadītāja Gintara Rinkeviča stāšanās amatā ar koncertu 16. septembrī. Tam seko projekts Latvijas simtgades ietvaros ar indiešu vijolnieku Dr. L. Subramanjamu, kas sarakstījis veltījumu Latvijai Latvian Symphony, kas saistīts arī ar orķestra nākamajā gadā plānoto tūri Indijā. Šī gada oktobrī orķestris brauks tūrē uz Vāciju. Tāpat pamazām gatavojamies arī nākamā gada Liepājas Starptautiskajam zvaigžņu festivālam.  Koncertu un dažādu sadarbības projektu gan šogad, gan nākošajā gadā ir gana daudz.

Ideja par ģimeniskuma un kopā būšanas svētkiem – atpūtas pasākums "ma-DARA"
Man patīk radošā darbošanās – mārketings, sabiedriskās attiecības, reklāma. Paralēli darbam TN "Kurzeme", kurā paliku strādāt pēc prakses, kad studēju RTU Liepājas filiālē un kur pildīju administratores darbu, nolēmu papildināt savas zināšanas un  uzsāku mācības Biznesa augstskolas Turība Liepājas filiāles programmā Reklāma uzņēmējdarbībā. Ar laiku sāku strādāt par mārketinga speciālisti.

"ma-DARA" aizsākās sešus gadus atpakaļ, kad kopā ar draudzeni, ar ko biju iepazinusies strādājot Kurzemē, izdomājām, ka apkārt skats drūms – daudz draugu un paziņu brauc prom, medijos raksta šausmas par to, ka turpinās iedzīvotāju izceļošana, arī apkārt arvien vairāk runāja, ka Liepājā nav ko darīt un tad nolēmām, ka tās ir muļķības un nav ko gausties. Ja ko vēlies – ej, dari, organizē. Tad nu vēlējāmies dot pretsparu darot lietas, kuras pašām patīk un vākt kopā cilvēkus, kuri patīk un iedvesmo – darīt. Tāpēc "ma-DARA" (kā man darīt).

Pasākuma mērķis ir apzināties, cik spēcīga tauta mēs esam, kādas ir mūsu saknes. Noteikti varu apgalvot, ka pasākums ir kļuvis par tradīciju ne tikai man un Daigai, ar kuru kopā tagad to organizējam, bet arī mūsu viesiem - draugiem, kas šeit atgriežas gadu no gada.
Šī gada tematika ir Uguns. 26. augusta vakarā ir plānota ugunsstaigāšana. Jāpiebilst, ka to vada cilvēki, kas zina kā to darīt.

Pasākums ir publisks un bez ieejas maksas. Līdzi būtu jāņem piemērots apģērbs, varbūt telts, guļammaiss, jo viss notiek dabā pie jūras. Mūsu aicinājums ir neko negaidīt, bet ļauties, jo tikai tad tās īstās lietas notiek.

No skaļām ballītēm nonācām pie tautasdziesmām un saulgriežu svinēšanas
Biedrības "Ziemupīte" pirmsākumi meklējami ar iespēju apsaimniekot Ziemupes jūrmalas stāvlaukumu. Bija piedāvājums un bija sajūta, ka vajag un ka ir jādara. Zinājām, ka organizēsim pasākumus, vien nezinājām kādus īsti. Tas arī pirmajā gadā ļoti izkristalizējās. No skaļām ballītēm nonācām pie tautasdziesmām un saulgriežu svinēšanas. Nu jau svētām visus saulgriežus. Aizsākām pirms sešiem gadiem ar Pavasara, tad sekoja Vasaras un Ziemas, kopš pagājušā gada atzīmējam arī Rudens saulgriežus. Divus gadus svinam Baltā Galdauta svētkus un Ūsiņus.

Ziemā Ziemupes jūrmalas stāvlaukumu pārņem Rūķi un Ziemassvētku vecītis un stāvlaukums pārtop Rūķupē. Vietā, kur notiek brīnumainas lietas, kur Ziemassvētki nozīmē vairāk par dāvanām – tas ir kopā būšanas laiks.

Tāpat organizējam sociālo akciju "Piepildi Lielo dāvanu maisu", kur aicinām sākumā tuvējās apkārtnes pirmskolas izglītības iestādes, skolas, draugu un darbu kolektīvus sagatavot dāvanas un nogādājam maznodrošinātajām ģimenēm, vientuļajiem pensionāriem vai ģimenēm, kurām šobrīd vienkārši ir gadījies mazliet grūtāks un drūmāks posms dzīvē, lai tās uzmundrinātu un aicinātu nepadoties. Paši arī apbraukājam šīs ģimenes Rucavas un Pāvilostas novadā, esam bijuši Kuldīgā, Ventspilī, īpaši siltas ir ciemošanās pie audžu ģimenēm Blīdenē u.c. .Palīdzam Ziemassvētku vecītim atbildēt uz vēstulēm .

Mums ir ļoti svarīgi, lai Ziemupe un Ziemupes vārds ir dzīvs. Tā ir fantastiska vieta un tā daudz ko iemāca ne tikai mums, bet arī tiem, kas tur nokļūst.

Liepāja var lepoties, ka tā ir vienīgā pilsēta ārpus Rīgas, kam ir savs orķestris
Liepāja var lepoties ar liepājniekiem, Liepājas un vēja skartajiem. Ar savu pilsētas auru. Pludmali. Notikumiem un cilvēkiem, kas rada un prot izdzīvot notikumus. Protams, tagad ir koncertzāle, kas ir kā spilgta broša. Liepājai izdodas piesaistīt tādus cilvēkus, kas ir gatavi tai atdot sevi visu un tas ir tik apbrīnojami. Šeit ir tik daudz un dažādu noskaņu un skaņu, ka reizēm reibst galva. Liepāja noteikti var lepoties, ka tā ir vienīgā pilsēta ārpus Rīgas, kam ir savs orķestris un tik aktīvs un ierakstiem bagāts, savs izcils teātris, lieliski un profesionāli amatierkolektīvi, ar to, ka šeit ir iespēja augt kopā ar pilsētu. Topošie mūziķi aug blakus profesionālajiem mūziķiem. Ir gana daudz iespēju gan jauniešiem, gan ģimenēm, gan vienkārši pieaugušajiem.