Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Dainis Īvāns dod mājienu par Imantu Kalniņu kā VDK ziņotāju


atlikušas 250 zīmes


Dainis Īvāns dod mājienu par Imantu Kalniņu kā VDK ziņotāju (25)

Autors: pietiek.com
Piektdienā, 25. septembrī, 2015 | BIRKAS: Imants Kalniņš , VDK , Pietiek.com
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no focus.lv

Komponists Imants Kalniņš padomju laikā varētu būt bijis Valsts drošības komitejas (VDK) ziņotājs – šādu skaidru mājienu dod Latvijas Tautas frontes (LTF) ekspriekšsēdētājs Dainis Īvāns.

Kā raksta portāls pietiek.com, Īvāns šādus mājienus devis intervijā "Latvijas Avīzei".

Īvāns apgalvo, ka pēc 1991. gada augusta neveiksmīgā puča pārņemtā VDK kartotēka ir tikusi "iztīrīta" no ziņām par pie varas nākušajiem nacionālajiem politiķiem,

"Pie manis LTF laikā ir nākuši cilvēki un raudādami atzinuši, ka sadarbojušies ar čeku. Pie manis nonāca arī čekas virsnieka, kultūras jomas kuratora Māra Dreijera piezīmju grāmatiņa, kurā bija saraksts ar viņa iecienītākajām kontaktpersonām. Dreijers bija baletdejotājas Zitas Errsas vīrs. Grāmatiņa izkļuva ārā tikai tādēļ, ka viņš bija sašāvis Errsu; bija izmeklēšana un juceklis, un čeka nespēja uzreiz to lietu noklusināt. Grāmatiņa nonāca pie kāda žurnālista, kurš to parādīja man. Sarakstā bija daudzi uzvārdi. Tur bija pazīstams, iemīļots, nacionāls komponists, kas dīvainā kārtā pēdējā laikā sācis pūst Krievijas stabulē. Vārdu nesaukšu..." intervijā atklājis Īvāns.

Savukārt par "čekas maisu" iztīrīšanu no to cilvēku vārdiem, kuri ļoti nav vēlējušies tajos atrasties, daudz ir ticis baumots jau ilgi. Īvāns šajā sakarā, gan neminot konkrētus vārdus un uzvārdus, intervijā min: " Arī pēc čekas maisu pārņemšanas viens pazīstams LNNK politiķis, kas tur bija klāt, atnāca pie manis un teica: "Zini, es sev par pārsteigumu konstatēju, ka arī tur esmu. Ko darīt?" Ilgi domāju, kādēļ viņš man to saka. Pēc tam viņa "maisos" nebija. Es te stāstu tikai shēmu, jo uzvārdus minēt negribu."

"Mēs ar šiem mēsliem esam tā aplipuši, ka neesam spējuši no tiem nomazgāties līdz šim brīdim. Kad savelku toreiz piezīmju grāmatiņā lasīto un "pēkšņās" izmaiņas cilvēku domāšanā tagad, man sāk likties, ka tas nāk ne no vecuma muļķības. Pēteris Laķis reiz pēdējam Latvijas PSR VDK priekšniekam Edmundam Johansonam janvāra barikāžu laikā, kad kungs bija iedzēris un drusku apjucis, pajautāja: "Saki, cik tavējo pie mums ir?" Viņš teica: "Ir, ir. Bet pie LNNK ir daudz vairāk." (..)

Droši vien lustrācijas lietu vajadzēja toreiz ņemt diezgan radikāli. Čehijā un Vācijā tā izdarīja, bet mēs esam ārkārtīgi daudz nokavējuši. Skaidrs, ka tie cilvēki nav mainījušies un viņos joprojām ir verdziskais aģenta, ostītāja un labuma meklētāja gars. Skaidrs arī, ka Krievija savus iemidzinātos čekistus sāk atmodināt. Šiem cilvēkiem bija un ir ko slēpt, tāpēc viņus var ļoti viegli šantažēt. Par to nav šaubu, jo čekas metodes Krievijā nav mainījušās," intervijā stāsta Īvāns.

Bijušais politiķis saistībā ar Latvijas Avīzei sniegto interviju gan nevēlējās atbildēt uz Pietiek jautājumiem - kāpēc ziņas, kas varētu liecināt, ka Imants Kalniņš ir bijis VDK ziņotājs vai aģents, viņš nav publiskojis laikā, kad komponists bija Saeimas deputāts, un kāpēc viņš nav vērsies tiesībsargāšanas iestādēs ar ziņām par iespējamu "čekas maisu" iztīrīšanu.


Sludinājums

naivie
10:48 | 25/09/15
ZIŅOT
(-7)
(33)
+

Un kurš par to vēl šaubījās...

...
11:05 | 25/09/15
ZIŅOT
(-7)
(27)
+

...un vēl Putins draugos.. Ne mazums tādu latviešu, ko darīt. Pāris paaudzēm jānomainās, tad jau būs labāk...

..
11:13 | 25/09/15
ZIŅOT
(-7)
(26)
+

vecs muļķis

?
11:17 | 25/09/15
ZIŅOT
(-5)
(2)
+

Kurš?

!
11:18 | 25/09/15
ZIŅOT
(-1)
(14)
+

abi

relax
11:18 | 25/09/15
ZIŅOT
(-8)
(32)
+

Liela bēda jau nav. Dziesmas tik un tā viņš vairs neraksta un viņa teikto normāls cilvēks pa pilnu neņem

????
11:23 | 25/09/15
ZIŅOT
(-3)
(6)
+

Kas Austrai Pumpurai par šo sakāms?

Majors Kalniņš
11:36 | 25/09/15
ZIŅOT
(-9)
(6)
+

Imka Austru droši vien bija savervējis, lai labāk varētu maskēties!

lops
11:43 | 25/09/15
ZIŅOT
(-9)
(21)
+

Preteklis un Kangars ir ImKa

jautājums
12:25 | 25/09/15
ZIŅOT
(-20)
(10)
+

Un kas ir Īvāns pats?

&&&
12:42 | 25/09/15
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Viss jau sākas un viss beidzās.

īstenības izteiksme
12:45 | 25/09/15
ZIŅOT
(-8)
(13)
+

Patiesībā Kalniņš bija drūms dzērājs bohēmists un sievu mainītājs. Kam tāds aģents? VDK nestrādāja mudaki.

?
12:57 | 25/09/15
ZIŅOT
(-2)
(13)
+

Bija?

pskp izpildkomiteja
13:07 | 25/09/15
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

tad kapec i.kalninu savulaik ieveleja saeima par deputatu....

RS
13:27 | 25/09/15
ZIŅOT
(-4)
(8)
+

Vajag pajautāt Linardam Grantiņam. Viņš zina visus nodevējus, ienaidniekus un gļotas.

gļottāda
14:50 | 25/09/15
ZIŅOT
(-2)
(9)
+

Nodevēji visus šos gadus ir kā uz delnas redzami, tikai ļaudis izliekas, ka viņi nav nodevēji! Pietiek izlikties! Šo valsti uzbūvēja VDK!

independence
19:28 | 25/09/15
ZIŅOT
(-1)
(15)
+

Čekas maisu neatvēršana, marinēšana un patīrīšana ir šīs pseidoneatkarīgās un veciem komunistiem, kolonistiem un čekistiem pilnās valsts simbols.

neticiet Īvānam
19:34 | 25/09/15
ZIŅOT
(-19)
(8)
+

Es domāju, ka pats D. Īvāns ir bijis čekists un atmodas laikā viņš darbojās čekas uzdevumā un pēc čekistu plāna. Vai esat aizmirsuši J. Bojāru, kurš vadīja visu šo atmodas procesu, lai čeka saglabātu pilnu kontroli pār to. Uzbrukums I. Kalniņam ir sevis un savu draugu atmazgāšanas plāns.

ssssss
19:49 | 25/09/15
ZIŅOT
(-5)
(17)
+

Par Kalniņa nožēlojamām izdarībām pat nebrīnos. Jucis un lokās kā ūdenszāle. Nožēlojami! Pat savu sievu žuliks bija pamanījies iekārtot par "deputāta palīdzi", un izkrāpa tautai naudu (atalgojumu "palīdzei"). Pretīgs vecis manā skatījumā! Ceru, ka Lucifers šim jau siltu vietiņu ir sagatavojis!

lokālis
22:05 | 25/09/15
ZIŅOT
(-5)
(3)
+

Dainis jau kristāl tīrs, nebūsim naivi un vēsturiski akli !

re ka
23:57 | 25/09/15
ZIŅOT
(-5)
(10)
+

Bumeranga efekts.Negrēko ,jo Tu nezini kādā veidā atgriežas atpakaļ.To sievu mainīšana,ģimenes svētģuma nonivilēšana un šitā vecumdienās tāds zīmogs - kā atmazgāt nu nezinu,nezinu

khe khe
11:40 | 26/09/15
ZIŅOT
(-1)
(16)
+

``soldat rebjonka ņe obiģit``... Jēzus Marija! Tās izvarotās sievietes pēc ``uzvaras`` Otrajā Pasaules karā - tur kāds soldats prasīja, cik tev gadu? Pusaugu meitenes ķēra, kas vien pagadījās ceļā. Un tiem bērniem, kas piedzima no izvarošanas? Un tie soldatu izmētāto mīnu lauki Tēvzemes ārēs? Mātes brāli - jaunu puikiņu - sarāva drisku driskās... K. kungs jau galīgi kukū, krekliņu ar soldatu pie krūts plivinādams?

Kašķe
15:17 | 27/09/15
ZIŅOT
(-15)
(3)
+

Jāsaka, ka Khe-khe ar vienu roku mēģinājis pupus un d...u apķeru un galīgi auzās. ka tik ko uzrakstīt. bet kaunies Sarmīte, pārpublicēt materiālus no citām avīzēm. Vai tad pašai nekas nebija sakāms? Pati tak arī visos pasākumos piedalies un Liepājas himnu ar sajūsmu dziedi. Ivāns - racies tā sauktajos Čekas maisos, kur, katram normālam izglītotam cilvēkam skaidrs, ka nekādu īsto aģentu kartotēkas tur nav un nav bijis, jo valsts-Krievija ar gadsimta pieredzi konspirācijā un citu valstu piemānīšanā, nu nebūs aizejot armijai, atstājusi kartotēku. Viņi jau nebēga, viņus jau nedzina, bet ļāva mierīgi savākti un aizbraukt. Tā kā tie maisi diez vai nav pašu ražojums, kur to kartotēku taisīja un taisa vēl joprojām( jo, kā sapratām, ne viens vien tur jau racies un kārtojis. Tas pats ķristāltīrais īvāns!) Un Tad tas teksts- kaut kāda piezīmju grāmatiņa, kas itkā tikusi no kaut kuro ienes ārā un parādīta Īvānam...Kur, kad, kādā ,kāpēc? Kāpēc klusēja visu laiku? KALNIŅŠ NEĒRTS KĻUVIS ŠANTĀŽA

Jaunliepāja
22:58 | 27/09/15
ZIŅOT
(-1)
(8)
+

Viss nāk un aiziet tālumā un sakās viss no gala! Adieu, Kalniņa kungs,latviski runājot uz neredzēšanos! Es saprotu ka kašķe ir piedalījusies pusslepenās operācijās un Liepāja'palikusi ka aģents! Skaidrs no kurienes nāk informācija!

es arī
13:47 | 30/09/15
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Par Imanta darbību čekā daudzi sāka domāt jau tad, kad Imants pēc Liepājas (tie ir 70-tie), Rīgā pēkšņi kļuva atpazīstams, uzrakstīja "Ļeņina oratoriju", sāka skribēt simfonijas, vārdu sakot palika par cienījamu komponistu. Visa viņa darbība LNNK bija viltus, mēs par viņu maksājām nodokļus un viņš vēl tagad saņem mulzu pdeputēta pensiju, lai gan pietiekami saņem par savien gara darbiem, kur tiešām ir talantīgs. Secinājums, ka māksliniekiem nav jālien politikā, jo tā ir prostitūta.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki