Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Darbam vasarā pieteikušies 562 skolēni


atlikušas 250 zīmes


Darbam vasarā pieteikušies 562 skolēni

Otrdienā, 15. maijā, 2012 | BIRKAS: skolēnu darbs , Izglītības pārvalde , Nodarbinātības projekti
Izdrukāt Ziņot

Liepājā šovasar algotu darbu divas nedēļas varēs strādāt 200 bērni vecumā no 13 līdz 14 gadiem, bet pieteikušies gandrīz trīs reizes vairāk strādāt gribētāju - 562.

Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone informē, ka skolu vadība un sociālie pedagogi līdz 18. maijam pēc vairākiem kritērijiem izvērtēs, kuri bērni vasarā strādās. Skolēnu saraksts, kuri varēs strādāt un informācija par to, kur jādodas noformēt darba attiecības, tiks publicēts Izglītības pārvaldes mājas lapā www.lip.lv no 23. maija.

Skolēni sāks strādāt no 4. jūnija piecās maiņās. Vienā maiņā strādās 40 bērni. Skolēni būs nodarbināti skolu zaļo zonu un sporta laukumu, kā arī pilsētas teritoriju labiekārtošanā. Darbus koordinēs  Liepājas pašvaldības aģentūra "Nodarbinātības projekti". Darba dienas ilgums – četras stundas, saņemot par to atalgojumu ap 36 latiem.

Pretendenti, kuri pieteikušies darbam, tiek izvērtēti, ņemot vērā vairākus kritērijus: skolēns ir no ģimenes, kurai ir trūcīgās vai maznodrošinātās ģimenes statuss; skolēns atrodas aizbildnībā, ir no sociālā riska vai daudzbērnu ģimenes. Taču tas, vai skolēns nāk no trūcīgas ģimenes, nebūs vienīgais vērtēšanas kritērijs - noteiktu skaitu darba vietu piešķirs arī skolēniem ar labām sekmēm un uzvedību, tiem, kuri iepriekšējā vasarā darbā sevi labi pierādījuši.
Liepāja ir viena no nedaudzajām pašvaldībām Latvijā, kura jaunāko klašu skolēnu vasaras darba organizēšanai katru gadu budžetā paredz finansējumu - šogad šim mērķim atvēlēts 11 600 latu. 2011. gadā darbam vasarā bija pieteikušies mazliet vairāk strādāt gribētāju nekā šogad – 666.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki