Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Daudzbērnu ģimenēm sporta nodarbības izmaksās mazāk


atlikušas 250 zīmes


Daudzbērnu ģimenēm sporta nodarbības izmaksās mazāk

Trešdienā, 04. novembrī, 2015 | BIRKAS: Sporta spēļu skola , Sporta skola , Tenisa sporta skola
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no loc.lv

No 1.janvāra daudzbērnu ģimenēm bērnu sporta nodarbības izglītības iestādēs, kuras īsteno profesionālās ievirzes un interešu izglītības sporta programmas, izmaksās par 30 – 70% mazāk.

Šāds lēmums pieņemts domes komitejās un tiek virzīts apstiprināšanai 5.novembra domes sēdē, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Ģimenē, kurā kopā dzīvo trīs vai vairāk bērni, par viena bērna Sporta skolas apmeklējumu līdzfinansējuma maksa mēnesī no 2016. gada 1. janvāra tiks samazināta par 30%, par otra – 50%, par trešā un katra nākošā bērna Sporta skolas apmeklējumu – 70%. Samazinātā līdzfinansējuma maksa tiek attiecināta ne vairāk kā uz divu Sporta skolu sporta veida programmas apguvi uz audzēkņa likumiskā pārstāvja iesnieguma pamata.

Līdzfinansējuma maksa Sporta skolas apmeklējumam vieglatlētikas sporta programmā ir 8,54 eiro, basketbola, volejbola, boksa, brīvās cīņas un sieviešu cīņas, grieķu – romiešu cīņas, džudo cīņas, svarcelšanas, šaha, galda tenisa, peldēšanas, mākslas vingrošanas, sporta vingrošanas sporta programmai – 11,38 eiro, savukārt tenisa sporta programmai 21,34 eiro.  Svarcelšana ir jauna sporta programma, ko no nākamā gada plāno uzsākt Liepājas Kompleksā sporta skola.

Pašvaldības izglītības iestādes, kuras īsteno profesionālās ievirzes un interešu izglītības sporta programmas, ir Liepājas Sporta spēļu skola, Liepājas Kompleksās sporta skola un Liepājas Tenisa sporta skola.

"Šāda atlaižu sistēma jau kopš pagājušā gada veiksmīgi darbojas Liepājas bērnu un jaunatnes centra īstenotajās interešu izglītības programmās. Vecāki to ir atzinīgi novērtējuši, jo tas paplašina brīvā laika pavadīšanas un izaugsmes iespējas bērnam, nepārslogojot ģimenes budžetu. Laikā, kad tik ļoti aktualizējas jautājums par bērnu mazkustīgumu un aktīvā dzīvesveida trūkumu, lēmums par atvieglojumiem interešu izglītības sporta programmā, ko esam jau pieņēmuši komitejās un virzām uz domes sēdi, ir ļoti būtisks," uzsver domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Vilnis Vitkovskis.

Lai minētie atvieglojumi stātos spēkā, tiks izdarīti grozījumi Liepājas pilsētas domes 2011.gada 7.jūlija saistošajos noteikumos Nr.9 "Saistošie noteikumi par līdzfinansējuma samaksas kārtību pašvaldības izglītības iestādēs, kuras īsteno profesionālās ievirzes un interešu izglītības sporta programmas".


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki