Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Decembrī siltumenerģijas patēriņš bija vienmērīgs


atlikušas 250 zīmes


Decembrī siltumenerģijas patēriņš bija vienmērīgs

Ceturtdienā, 11. janvārī, 2018 | BIRKAS: Liepājas enerģija , apkure
Izdrukāt Ziņot

Decembrīī, kas pārsteidza ar augsto nokrišņu daudzumu, gaisa temperatūru svārstības bija minimālas, līdz ar to arī patērētais siltumenerģijas apjoms bija vienmērīgs.

Kopā Liepājā decembrī patērētas 30 270 megavatstundas (MWh) siltumenerģijas, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda.

Decembris ārgaisa temperatūras un SIA "Liepājas enerģija” klientu patērētās siltumenerģijas apjoma ziņā bijis līdzīgs 2016. gada decembrim. Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtajiem datiem, decembrī vidējā ārgaisa temperatūra Liepājā bija +3,4 grādi, kas ir par 0,4 grādiem augstāka nekā gadu iepriekš decembrī, kad vidējā gaisa temperatūra bija +3,0 grādi.

Kopējais siltumenerģijas patēriņš pilsētā decembrī bija 30 270 MWh, kas ir teju identisks 2016. gada decembra siltumenerģijas patēriņam, kad tas bija 30 109 MWh. Savukārt salīdzinot ar pērnā gada decembri un novembri, vidējai ārgaisa temperatūrai pazeminoties par 2,3 grādiem, patērētās siltumenerģijas apjoms decembrī palielinājās par 20%.

Decembrī vidējais daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltumenerģijas patēriņš bijis 0,0153 MWh par kvadrātmetru. Zemāks siltumenerģijas patēriņš vērojams ēkās, kurās veikti pilnīgi vai daļēji energoefektivitātes pasākumi. Tā, piemēram, pilnībā renovētās ēkās siltumenerģijas patēriņš decembrī bijis par 45% zemāks nekā vidējais patēriņš pilsētā. Savukārt ēkās, kur nav veikti nekādi energoefektivitātes pasākumi, siltumenerģijas patēriņš aizvadītajā mēnesī bijis aptuveni par 18% augstāks nekā vidējais patēriņš pilsētā. "Liepājas enerģija” aicina klientus pievērst uzmanību saviem mājokļiem, īstenojot dažādus energoefektivitātes pasākumus, tādējādi samazinot siltumenerģijas patēriņu, kas atpoguļosies arī kopējās visas ēkas apkures izmaksās. Detalizētu informāciju par centralizētajai siltumapgādes sistēmai pieslēgto daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltumenerģijas patēriņu iespējams aplūkot uzņēmuma mājas lapā šeit.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki