Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Deviņdesmitajos – lepnā jaguārā, tagad bomzis Rožu laukumā


atlikušas 250 zīmes


Deviņdesmitajos – lepnā jaguārā, tagad bomzis Rožu laukumā (154)

Autors: Andris Bernāts
Sestdien, 13. maijā, 2017 | BIRKAS: Rožu laukums , Ēriks Kursītis , Sv.Annas baznīca , cietums
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no kasjauns.lv

Portāls kasjauns.lv publicējis liepājnieka Andra Bernāta skaudro stāstu par Ēriku Kursīti, kurš deviņdesmitajos gados braukāja apkārt ar lepnu jaguāru, bet tagad ir bezpajumtnieks.

Sešdesmit četrus gadus vecais Ēriks Kursītis bieži manāms Liepājas centrā, Rožu laukumā, kur arī notikusi saruna ar žurnālistu. Kursītis ir viens no tiem, kurus mēdz dēvēt par bomžiem. Ēriks stāsta, ka agrāk piedzīvojis arī labākus laikus. Viņa dzīve bijusi raiba un dēkaina, tajā bijuši gan kāpumi, gan kritumi. Ēriks neslēpj, ka viņam ir tā pati kaite, kas daudziem citiem bezpajumtniekiem – alkoholisms.

Ar Laventu no viena bļodas
Jautāts par agrāko dzīvi un profesiju, Ēriks atgādina padomju laikos populāro teicienu – darbs ir liels kauns. Viņam tuvi esot vairāki sliņķu baušļi, piemēram, ja kāds atpūšas, palīdzi viņam vai ja kaut ko vari izdarīt rīt, nedari to šodien. Taču, nopietni runājot, Ēriks norāda, ka viņam gadījies arī strādāt. “Kādus piecus gadus gāju jūrā. Biju matrozis. Mācījos jūrskolā, bet nepabeidzu. Esmu strādājis arī citus darbus, taču tie bija uz īsu laiku – mēnesi, divus, trīs. Padomju laikā jau nemaz nevarēja nestrādāt. Ja cilvēks nestrādāja, viņu varēja ielikt cietumā par parazītisku dzīvesveidu."

Vairākas reizes Ēriks pabijis arī ieslodzījumā. Pirmoreiz iesēdies par nelikumīgām valūtas operācijām. "Tagad tāda valūtas panta nemaz nav. Manā krimināllietā figurēja 56 000 rubļu. Vispār liela nauda, toreiz jauna volga maksāja desmit tūkstošu. Man iedeva desmit gadu. Tas nemaz nebija tik daudz, jo tolaik par valūtas operācijām deva vēl bargākus sodus. Man piesprieda tikai desmit gadu, jo mana tēva māsīca bija Augstākajā tiesā Civillietu komisijas priekšsēdētāja.”
Ēriks stāsta, ka viņa tuvākie ieslodzījuma biedri bija vēlāk Latvijā labi zināmi cilvēki – Aleksandrs Lavents un Vladimirs Ļeskovs. Jāatgādina, ka Aleksandrs Lavents bija Latvijas lielākās komercbankas "Banka Baltija" vadītājs un līdzīpašnieks, bet Vladimirs Ļeskovs bija ietekmīgā koncerna Pārdaugava prezidents. “Es ar viņiem ēdu no vienas bļodas," atceras Ēriks. “Padomju laikā Lavents un Ļeskovs sēdēja par kontrabandu. Viņi bija iepazinušies ar vajadzīgajiem cilvēkiem no tirdzniecības kuģiem, izveda uz ārzemēm dažādas antikvāras mantas un dārglietas. Savukārt no ārzemēm Rīgā viņi ieveda 20 tonnu konteineru ar džinsiem. Šo kravu bija iecerēts pārdot azerbaidžāņiem, bet tas neizdevās, jo kāds viņus nostučīja. Lavents dabūja piecarpus, Ļeskovs – deviņus, bet kuģa stūrmanis – četrarpus gadu ieslodzījumā."

Kopā ar šiem slavenajiem kolēģiem Ēriks bijis ieslodzīts Jelgavā, Pārlielupes cietumā. "Kontingents tur bija ļoti dažāds. Bija gan slepkavas, izvarotāji un laupītāji, gan arī izglītoti ļaudis, kas bija tikuši aiz restēm par dažādiem saimnieciskiem noziegumiem. Bija tā saucamie cehoviki, kam bija savas nelegālās ražotnes. Arī Latvijas Valsts universitātes un Politehniskā institūta pasniedzēji, kas bija notiesāti par kukuļņemšanu. Diezgan interesanta publika, man bija, ar ko parunāt. Atceros, bija kāds igaunis – Igaunijas PSR Naftas un gāzes komitejas priekšsēdētājs. Viņa krimināllietā naudas summa bija pāri miljonam. Par to draudēja nāvessods, tomēr viņam paveicās – iedeva 15 gadu ieslodzījumā."

Ēriks atklāj, ka saistībā ar to pašu valūtas lietu viņam nācies deviņus mēnešus pasēdēt arī Valsts drošības komitejas kamerā Stabu ielā. “Tagad tur ir muzejs, kuru daudzi dodas apskatīt, bet es tur sēdēju. Kamerā bija absolūts klusums, tur varēja vai prātā sajukt."

Kad naudas bija diezgan
Pēc ieslodzījuma Ēriks uz brīvām kājām tomēr nav bijis ilgu laiku. "Ar Laventu aizbraucām uz Krieviju, mums tur vajadzēja dabūt konkrētas mantas. Nekas nesanāca. Dabūjām astoņus gadus. Tā kā Laventam bija bagāts tēvs, pēc diviem gadiem viņš tika ārā. Man bagāta tēva nebija, nācās nosēdēt visus astoņus."

Kad Ēriks atbrīvojies no otrā ieslodzījuma, jau bija nomainījusies valsts iekārta. Deviņdesmitajos gados viņš strādājis pie Valdimira Ļeskova kompānijā "Pārdaugava". Labi pelnījis, braukājis ar lepnu jaguāru. "Tā mašīna rija 25 litrus uz simts kilometriem. Spēju tik liet iekšā." Jautāts, ko viņš īsti darījis firmā Pārdaugava, Ēriks atbild, ka kārtojis dažādas lietas.

"Piemēram, devos uz Finanšu ministriju un sarunāju, lai izsniedz atļauju krāsainā metāla izvešanai. Toreiz to veda ārā tonnām. Darbs kaulus nelauza, pelnīju labi. Naudas bija diezgan. Man bija tikai viena problēma – es dzēru. Tiesa gan, ne darba laikā – es dzēru vakaros. Staigāju pa krogiem un uzdzīvoju. Tolaik vēl nevajadzēja tā lāpīties kā tagad, toreiz nebija tik smagu paģiru. Turklāt es dzēru kvalitatīvus dzērienus. Sākumā man aizrādīja, lai nedzeru tik daudz, bet es atbildēju, ka savu darbu es izdaru un dzeru vakaros. “Bet tu vazājies apkārt pa krogiem, un nav zināms, ko tu tur dzērumā ļerksti." Aizrādīja vienu reizi, otru, trešo un tad atlaida..."

Kādu laiku Ēriks dzīvojis Rīgā, bet tad atgriezies Liepājā. Viņš neslēpj, ka aiz restēm bijis vēl kādu reizi. "Atrados kompānijā, kas aplaupīja igauņu kuģu kapteini. Es gan pats nelaupīju, tomēr dabūju trīsarpus gadu. Par labu uzvešanos tiku Olaines cietumā, kur bija brīvāks režīms. Tur par labu uzvedību dabūju atvaļinājumu uz trim dienām, bet cietumā neatgriezos. Un par to neierašanos man iedeva vēl pusotru gadu." 

Ēriks secina, ka tagad visu nosaka nauda – gan cietumā, gan brīvībā. "Agrāk naudai nebija tik lielas nozīmes. Piemēram, padomju laikos cietumā daudz ko noteica nerakstīti likumi un tradīcijas. Ja arī biji bagāts, tu nevarēji atļauties, kas vien ienāk prātā. Varēji būt kaut vai miljardieris, bet, ja biji slikts cilvēks, tevi necienīja un nerespektēja. Tagad ir citādi."

Patversme un bezmaksas virtuve
Tagad Ēriks ir situācijā, kad nekā vairs nav – ne pajumtes, ne naudas. Faktiski viņš ir klaidonis bez noteiktas dzīvesvietas. Agrāk viņam bijusi arī ģimene – sieva un meita. Tas palicis pagātnē. Viņš neslēpj, ka meitu nemaz nav audzinājis, jo atradies ieslodzījumā jeb, kā pats saka, "dažādos kūrortos". Tagad attiecības ar meitu esot nekādas – tikai labdien un uz redzēšanos.

Kā viņš iztiek? Ēriks stāsta, ka kristīgas organizācijas nodrošina bezpajumtniekus gan ar drēbēm, gan bezmaksas ēdienu. Paēst var arī pie krišnaītiem. "Neviens pliks apkārt nestaigā un badā nemirst." Naktīs viņš uzturas patversmē, kur pavisam ir četri stāvi. Otrajā, trešajā un ceturtajā stāvā ir iekārtotas istabiņas, kur var uzturēties cilvēki, kas nelieto alkoholu. Katrā istabiņā ir vairākas gultas, iemītnieki saņem brokastis un vakariņas. Par šiem pakalpojumiem jāmaksā 22 eiro mēnesī. Savukārt pirmajā stāvā var ierasties arī dzērumā –  kaut vai četrrāpus. Tur uzturēšanās apstākļi ir pavisam prasti – tiek izsniegts matracis, lai cilvēks var pārlaist nakti. "Protams, arī tas ir svarīgi, it sevišķi ziemā, kad cilvēkam dota iespēja pārlaist nakti siltumā, nevis palikt uz ielas," spriež Ēriks.

Katru vakaru patversmes augšstāvos apsargs veic apgaitu un liek iemītniekiem pūst trubiņā. Noteikumi paredz, ka nedrīkst būt vairāk par 0,2 promilēm. Ja kādam ir vairāk, viņš tiek no savas istabiņas izraidīts. Tādā gadījumā uz vietu augšstāvā viņš var pretendēt tikai pēc mēneša.

Arī Ēriks kādu laiku esot uzturējies otrajā stāvā, bet tad degradēts uz pirmo, jo vienkārši nav spējis atturēties no iedzeršanas. "Saņēmu savu pirmo lielo pensiju un nolēmu atzīmēt. Man piešķirts valsts sociālais pabalsts – 64 eiro un trīs centi." Viņš norāda, ka patversmes pirmajā stāvā uzturas galvenokārt kontingents, kas draudzējas ar zaļo pūķi. Bieži vien tur iet skaļi un vētraini. Vakaros parasti notiek razborkas, kad viens otram cenšas kaut ko iestāstīt vai arī sola sadot pa muti. Taču uz rīta pusi visi kļūst par draugiem un sāk apspriest iespējas salāpīties.

Interesanti, ka patversmē daži veči guļ kopā ar savām draudzenēm. Taču tām draudzenēm, kā atzīst Ēriks, nav tas labākais izskats "Kad tādu draudzeni ieraugi, ilgi nevari aizmigt."

Rezervēta vieta kapos
Ēriks novērojis, ka vasarās patversmē ir daudz mazāk apmeklētāju, jo tur jāpakļaujas vietējai kārtībai, taču pakļauties kaut kādiem noteikumiem ne vienmēr ir patīkami. "Vasarās daudzi bezpajumtnieki nakšņo, kur vien pagadās. Pamestās mājās, sētās un pat pludmalē zem klajas debess."

Stāstot par savām dzeršanas tradīcijām, Ēriks atminas, ka reiz dzēris septiņus mēnešus no vietas – katru dienu. Viņš gan uzskata, ka salīdzinājumā ar citiem nekāds liels dzērājs tomēr nav. "Savā dzīvē ne reizi neesmu piedzēries līdz nemaņai. Parasti dzērumā visu labi saprotu un labi turos kājās. Kad jūtu, ka pietiek, es bremzēju. Ar mani nav tā, kā ar citiem, kas dzer līdz krišanai." Ēriks teic, ka bezpajumtnieki visbiežāk lieto tecinātu ļergu, ko var nopirkt točkās. Puslitrs maksā 2,50 eiro. Viņš piebilst, ka dzer jau trīs nedēļas un vēl nezina, kad šo procesu pārtrauks. "Protams, lai nokāptu no plosta, eksistē narkoloģija, bet tā ne vienmēr efektīva. Vislabāk palīdz tā saucamās sistēmas, kad cilvēkam izskalo organismu. Reiz gulēju pie kāda pazīstama daktera, tā gan nebija narkoloģijas nodaļa. Trijās dienās man uzlika sešpadsmit sistēmas, no turienes izgāju kā no jauna piedzimis. Un bez jebkādām tabletēm."

Palaikam Ēriks apmeklē Liepājas Svētās Annas evaņģēliski luterisko baznīcu un klausās mācītāju sprediķus. "Esmu apmeklējis vairākas baznīcas, bet par piemērotāko uzskatu šo. Citi gan saka, ka mācītājiem neesot nekāda nozīmes, galvenais ir Dieva vārdi. Taču es tā neuzskatu. Tad jau vispār var neiet uz baznīcu un studēt Bībeli mājās. Mācītājam jāprot gan saprotami izteikties, gan iedvesmot citus."

Par īstu kristieti Ēriks tomēr sevi neuzskata. Viņš esot tāds kā neticīgais Toms. Viņam tuvas esot tēzes, ko izklāstījusi Helēna Blavatska grāmatā Slepenā doktrīna. Jautāts par nākotnes iecerēm, Ēriks teic, ka nekādas perspektīvas nespēj saskatīt. “Mana pensija – 64 eiro. Ar tādu summu izdzīvot ir ļoti grūti. Es varu vien sapņot par trūcīgo dzīvi Dānijā, kur sociālais pabalsts ir 1300 eiro. Mani vien mierina doma, ka pavisam uz ielas nepalikšu. Man jau ir rezervēta vieta Līvas kapos, turklāt es pazīstu vairākus apbedīšanas biroju vadītājus. Par aiziešanu es neuztraucos.”


Sludinājums

George Mason
05:11 | 15/09/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

LABĀKĀ PIEEJAMAIS FINANSU BRĪVĪBAS VEIDLAPA {upstoxfunding@yahoo.com}
Vai jūs meklējat finansiālu brīvību? Vai jums ir parāds, vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai sāktu jaunu uzņēmējdarbību? Vai arī jūs sabrukāt finansiāli, vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai iegādātos automašīnu vai māju? Vai jūsu banka kādreiz ir noraidījusi finansējumu? Jūs vēlaties uzlabot savu finansiālo stāvokli? Jums ir nepieciešams aizdevums, lai nomaksātu savus rēķinus? Neviens nav meklējams, tāpēc mēs priecājamies par iespēju saņemt visu veidu aizdevumus ar ļoti pieņemamu 3% procentu likmi citiem. Lai saņemtu informāciju, sazinieties ar mums pa e-pastu pa tālruni: {upstoxfunding@yahoo.com}
 
Vai jums ir slikta kredīta? Vai jums ir nepieciešama nauda rēķinu apmaksai? Vai ir nepieciešams sākt jaunu biznesu? Vai jums ir nepabeigts projekts nepietiekamā finansējuma dēļ? Vai jums ir vajadzīga nauda, ​​lai ieguldītu jebkurā īpašumā, kas jums iegūs? Un jūs nezināt, ko darīt. Mēs piedāvājam šādus aizdevumus:

erica
12:21 | 26/09/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Sveiki,
Lai informētu sabiedrību par to, ka privātā aizdevuma aizdevēja Morgan Erica kundze ir devusi finansiālu iespēju ikvienam, kam vajadzīga finansiāla palīdzība. Mēs izsniedzam aizdevumu ar 2% procentu likmi personām, firmām un uzņēmumiem saskaņā ar skaidriem un saprotamiem noteikumiem un nosacījumiem. Sazinieties ar mums šodien pa e-pastu, lai mēs varētu sniegt jums mūsu noteikumus un nosacījumus: (morganerica007@gmail.com)

Jacob Williams
14:48 | 05/10/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Ahoj.

Jmenuji se Jacob Williams z Prahy. Muj e-mail je jacobwilliam490@gmail.com. Stále máte financní potíže? Jsem zde, abych svedcil o pujcce 250.000 Kc, kterou jsem dostal od pana Daniela Lukase. On je opravdu dustojný veritel a vule pomáhat nekomu s úverem. Mužete kontaktovat pana Lukase na adrese daniellucas634@hotmail.com za vaši pujcku a on vám pomuže.

Bill Johnson
01:36 | 23/10/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Likumīga aizdevuma iegūšana vienmēr ir bijusi milzīga problēma Klientiem, kuriem ir finansiālas problēmas un kuriem ir nepieciešams risinājums. Kredīta un nodrošinājuma jautājums ir tas, ka klienti vienmēr ir noraizējušies, meklējot aizdevumu no likumīga aizdevēja. Bet .. mēs esam padarījuši šo atšķirību kreditēšanas nozarē. Mēs varam noorganizēt aizdevumu no USD 5000 līdz EUR 500 000 000 USD līdz pat 3% apmērā. Lūdzam nekavējoties atbildēt uz šo e-pastu: billjohnson.loanfirm011@gmail.com

Bill Johnson
02:01 | 27/10/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Likumīga aizdevuma iegūšana vienmēr ir bijusi milzīga problēma Klientiem, kuriem ir finansiālas problēmas un kuriem ir nepieciešams risinājums. Kredīta un nodrošinājuma jautājums ir tas, ka klienti vienmēr ir noraizējušies, meklējot aizdevumu no likumīga aizdevēja. Bet .. mēs esam padarījuši šo atšķirību kreditēšanas nozarē. Mēs varam noorganizēt aizdevumu no USD 5000 līdz EUR 500 000 000 USD līdz pat 3% apmērā. Lūdzam nekavējoties atbildēt uz šo e-pastu: billjohnson.loanfirm011@gmail.com

miss rose
21:26 | 29/10/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Hola,

¿Está buscando un préstamo de negocios, préstamos personales, hipotecas, préstamos para automóviles, préstamos para consolidación de deudas, préstamos sin garantía, capital de riesgo, etc.? ¿O tiene un préstamo de un banco o una configuración financiera que haya sido rechazado o más? razones, no sus soluciones de préstamo! Soy Miss Rose, un prestamista privado, que presta a empresas y personas a una tasa de interés baja y asequible del 2%. ¿Interesado? Póngase en contacto con nosotros para tratar el préstamo después de la transferencia dentro de las 48 horas. Contacto: missroseloanfirm@hotmail.com

Mrs Lola Daniel
06:34 | 01/11/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Sveiki

Vai jums ir nepieciešams steidzams aizdevums, lai apmierinātu savas finansiālās vajadzības? Mēs piedāvājam aizdevumus no 2000 līdz 50 000 000,00, mēs esam uzticami, spēcīgi, ātri un dinamiski, nepārbauda kredītus un šajā periodā piedāvājam 100% garantiju ārējiem aizdevumiem.

Mēs arī aizdeva visu valūtu ar 2% procentu likmi visiem aizdevumiem .... Ja jūs interesē, atgriezieties pie mums ar šo e-pastu.

Lūdzu, atgriezieties pie mums, ja vēlaties, ar eaglehomemortgage001@gmail.com
Whatsapp: +1 (512) 980-1469

Ar cieņu,

Lola Daniel kundze
eaglehomemortgage001@gmail.com

ERIKA BRADDOKA
09:12 | 12/11/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

HELLO, MŪSU NOSAUKUMS IR ERIKA BRADDOKA, Es esmu šeit, lai ieteiktu jums juridisku aizdevumu CENU, KAS IEGŪST IZMAKSAS USD 80 000. VAI VIŅA IR MR GEORGE KENNETH NO GEORGE KENNETH IZLASES INVESTĪCIJĀM, LŪDZU SAISTĪBĀ AR VĀRTIEM UZŅĒMUMU PIETEIKŠANU. georgekennethloaninvestment@gmail.com

ERIKA BRADDOKA
09:12 | 12/11/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

HELLO, MŪSU NOSAUKUMS IR ERIKA BRADDOKA, Es esmu šeit, lai ieteiktu jums juridisku aizdevumu CENU, KAS IEGŪST IZMAKSAS USD 80 000. VAI VIŅA IR MR GEORGE KENNETH NO GEORGE KENNETH IZLASES INVESTĪCIJĀM, LŪDZU SAISTĪBĀ AR VĀRTIEM UZŅĒMUMU PIETEIKŠANU. georgekennethloaninvestment@gmail.com

ERIKA BRADDOKA
09:12 | 12/11/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

HELLO, MŪSU NOSAUKUMS IR ERIKA BRADDOKA, Es esmu šeit, lai ieteiktu jums juridisku aizdevumu CENU, KAS IEGŪST IZMAKSAS USD 80 000. VAI VIŅA IR MR GEORGE KENNETH NO GEORGE KENNETH IZLASES INVESTĪCIJĀM, LŪDZU SAISTĪBĀ AR VĀRTIEM UZŅĒMUMU PIETEIKŠANU. georgekennethloaninvestment@gmail.com

ERIKA BRADDOKA
09:12 | 12/11/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

HELLO, MŪSU NOSAUKUMS IR ERIKA BRADDOKA, Es esmu šeit, lai ieteiktu jums juridisku aizdevumu CENU, KAS IEGŪST IZMAKSAS USD 80 000. VAI VIŅA IR MR GEORGE KENNETH NO GEORGE KENNETH IZLASES INVESTĪCIJĀM, LŪDZU SAISTĪBĀ AR VĀRTIEM UZŅĒMUMU PIETEIKŠANU. georgekennethloaninvestment@gmail.com

ERIKA BRADDOKA
09:12 | 12/11/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

HELLO, MŪSU NOSAUKUMS IR ERIKA BRADDOKA, Es esmu šeit, lai ieteiktu jums juridisku aizdevumu CENU, KAS IEGŪST IZMAKSAS USD 80 000. VAI VIŅA IR MR GEORGE KENNETH NO GEORGE KENNETH IZLASES INVESTĪCIJĀM, LŪDZU SAISTĪBĀ AR VĀRTIEM UZŅĒMUMU PIETEIKŠANU. georgekennethloaninvestment@gmail.com

ERIKA BRADDOKA
09:12 | 12/11/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

HELLO, MŪSU NOSAUKUMS IR ERIKA BRADDOKA, Es esmu šeit, lai ieteiktu jums juridisku aizdevumu CENU, KAS IEGŪST IZMAKSAS USD 80 000. VAI VIŅA IR MR GEORGE KENNETH NO GEORGE KENNETH IZLASES INVESTĪCIJĀM, LŪDZU SAISTĪBĀ AR VĀRTIEM UZŅĒMUMU PIETEIKŠANU. georgekennethloaninvestment@gmail.com

ERIKA BRADDOKA
09:12 | 12/11/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

HELLO, MŪSU NOSAUKUMS IR ERIKA BRADDOKA, Es esmu šeit, lai ieteiktu jums juridisku aizdevumu CENU, KAS IEGŪST IZMAKSAS USD 80 000. VAI VIŅA IR MR GEORGE KENNETH NO GEORGE KENNETH IZLASES INVESTĪCIJĀM, LŪDZU SAISTĪBĀ AR VĀRTIEM UZŅĒMUMU PIETEIKŠANU. georgekennethloaninvestment@gmail.com

ERIKA BRADDOKA
09:12 | 12/11/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

HELLO, MŪSU NOSAUKUMS IR ERIKA BRADDOKA, Es esmu šeit, lai ieteiktu jums juridisku aizdevumu CENU, KAS IEGŪST IZMAKSAS USD 80 000. VAI VIŅA IR MR GEORGE KENNETH NO GEORGE KENNETH IZLASES INVESTĪCIJĀM, LŪDZU SAISTĪBĀ AR VĀRTIEM UZŅĒMUMU PIETEIKŠANU. georgekennethloaninvestment@gmail.com

Susan Benson
20:52 | 23/11/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Sveiki un laipni lūdzam Sunshine Financial Group Inc

Mēs esam sertificēti, autoritatīvi, likumīgi un akreditēti kreditēšanas uzņēmumi. Mēs sniedzam finansiālu palīdzību visiem, kam steidzami nepieciešams aizdevums. Mēs piedāvājam visu veidu aizdevumus, individuālos aizdevumus vai komerciālus aizdevumus, un mēs varam arī sniegt jums aizdevumu, lai sāktu projektu vai nopirktu māju vai automašīnu.

Vai jums ir grūti iegūt vietējo banku un citu finanšu institūciju kapitāla aizdevumu? neuztraucieties ne vairāk Tā kā Sunshine Financial Group Inc ir ieguvusi savu muguru, kad runa ir par aizdevumu saņemšanu visā pasaulē.

Ja jums nepieciešama steidzama aizdevuma piešķiršana 24 stundu laikā, lūdzu rakstiet mums, lai iegūtu plašāku informāciju, izmantojot e-pasta adresi zemāk.

E-pasts: (sunshine_fginc@outlook.com)
E-pasts: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com)
WhatsApp: +447903159998

Paldies

Matilda
11:24 | 10/12/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Sveicināti un laipni lūdzam Standard Life finanšu kompānijā

Vai jums ir nepieciešams īstermiņa, ilgtermiņa vai īstermiņa aizdevums? Vai šajā gadā ir ietekmējusi tautsaimniecības grūtības? Vai jums ir liegta aizdevuma saņemšana no bankas vai kāda finanšu uzņēmuma?

* Vai jūs meklējat līdzekļus, lai nomaksātu kredītus un parādus?
* Vai jūs meklējat finansējumu, lai izveidotu savu biznesu?
* Vai jums ir nepieciešams privāts vai biznesa aizdevums dažādiem mērķiem?
* Vai jūs meklējat aizdevumus, lai veiktu lielus projektus?

Ja jūsu atbilde ir "jā", mēs varam jums palīdzēt.

* mēs varam piedāvāt jums līdz € 10 000 000 eiro.
* Jūs varat izvēlēties no 1 līdz 30 gadiem, lai atmaksātu.
* Varat izvēlēties starp ikmēneša un gada atmaksas plānu.
* Elastīgi kredīta noteikumi.

Lūdzu, ja jūs interesē, pārbaudiet ar mums, izmantojot tālāk norādītās e-pasta adreses.

E-pasts: (standardlifefinancialservices@gmail.com)
E-pasts: (standard_lifefinancialservices@outlook.com)

Tiffany Perio
05:54 | 18/12/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Vai jums ir kāda finanšu krīze? Vai jums ir nepieciešama atlaišana, lai pārbūvētu savu māju vai paplašinātu savu biznesu? Vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai nokārtotu steidzamos parādus un paliktu par labu, Vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai nomaksātu savus rēķinus utt. Mēs piedāvājam visa veida aizdevumus: "Individuālie aizdevumi, parādu konsolidācijas aizdevums, riska kapitāls, uzņēmējdarbības aizdevums, izglītības aizdevums, Home Loan un Aizdevums jebkāda iemesla dēļ un steidzamas vajadzības! ar 2% procentu likmi, kas ir piemērota jebkuram klientam, un jums patiks mūsu pakalpojumi. Sazinieties ar mums, izmantojot e-pastu: ====> tiffanyperioloancompany@gmail.com vai WhatsApp: +1 (518) 721-7032

Edward
23:26 | 21/12/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Vai jums ir nepieciešams steidzams aizdevums? Mūsu uzņēmums sniedz aizdevumus bez avansa maksas par nelielu likmi 2%. Tāpēc tagad izmantojiet un saņemiet savu steidzamo aizdevumu, lai nomaksātu savus parādus, rēķinus un paplašinātu savu biznesu, sazinieties ar mums, izmantojot: :::

e-pasts: LIVINGFAITHSERVICE@OUTLOOK.COM
whatsapp: (+151) 86286514
Paldies
Alex Josh

Christy
10:54 | 29/12/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Sveiki,

Meklējat parādu konsolidācijas aizdevumu, nenodrošinātus aizdevumus, uzņēmējdarbības aizdevumus, hipotekāros kredītus, auto aizdevumus, studentu aizdevumus, personīgos aizdevumus, riska kapitālu utt.! Es esmu privāts aizdevējs, es sniedzu aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar zemām un saprātīgām 2% procentu likmēm. E-pasts: christywalton355@gmail.com

Susan Benson
14:21 | 30/12/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Cienījamie klienti, Vai jums ir steidzami nepieciešams aizdevums? Ja jā, lūdzu, sazinieties ar Sunshine Financial Group Inc.

Mēs esam sertificēts, autoritatīvs, likumīgs un akreditēts kreditēšanas uzņēmums. Mēs sniedzam finansiālu palīdzību visiem, kam steidzami nepieciešams aizdevums. Mēs piedāvājam visu veidu aizdevumus, personiskos aizdevumus vai komerckredītus, kā arī mēs varam sniegt Jums aizdevumu projekta uzsākšanai vai mājas vai automašīnas iegādei.

Ja jums ir bijis tik grūti iegūt akciju aizdevumu no vietējām bankām un citiem finanšu institūtiem, neuztraucieties, jo Sunshine Financial Group Inc ir ieguvis jūsu atpakaļ, kad runa ir par aizdevumu saņemšanu visā pasaulē.

Ja jums ir nepieciešams steidzams aizdevums 24 stundu laikā, lūdzu, rakstiet mums, lai iegūtu plašāku informāciju, izmantojot e-pasta adresi zemāk.

E-pasts: (sunshine_fginc@outlook.com)
E-pasts: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com)
WhatsApp: +447903159998

Silti sveicieni

Lola Daniel
15:29 | 02/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Sveiki

Vai jums ir nepieciešams steidzams aizdevums, lai apmierinātu savas finansiālās vajadzības? Mēs piedāvājam aizdevumus no 2000 līdz 50 000 000,00, mēs esam uzticami, spēcīgi, ātri un dinamiski, nepārbauda kredītu un piedāvājam 100% garantiju ārējiem aizdevumiem šajā periodā.

Mēs arī aizdodām visu valūtu ar 2% procentu likmi visiem aizdevumiem .... Ja jūs interesē, atgriezieties pie mums ar šo e-pastu.

Lūdzu, atgriezieties pie mums, ja tas ir interesants, ar eaglehomemortgage001@gmail.com
Whatsapp: +1 (512) 980-1469

Ar cieņu,

Lola Daniel kundze
eaglehomemortgage001@gmail.com

Lola Daniel
15:29 | 02/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Sveiki

Vai jums ir nepieciešams steidzams aizdevums, lai apmierinātu savas finansiālās vajadzības? Mēs piedāvājam aizdevumus no 2000 līdz 50 000 000,00, mēs esam uzticami, spēcīgi, ātri un dinamiski, nepārbauda kredītu un piedāvājam 100% garantiju ārējiem aizdevumiem šajā periodā.

Mēs arī aizdodām visu valūtu ar 2% procentu likmi visiem aizdevumiem .... Ja jūs interesē, atgriezieties pie mums ar šo e-pastu.

Lūdzu, atgriezieties pie mums, ja tas ir interesants, ar eaglehomemortgage001@gmail.com
Whatsapp: +1 (512) 980-1469

Ar cieņu,

Lola Daniel kundze
eaglehomemortgage001@gmail.com

Lola Daniel
15:29 | 02/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Sveiki

Vai jums ir nepieciešams steidzams aizdevums, lai apmierinātu savas finansiālās vajadzības? Mēs piedāvājam aizdevumus no 2000 līdz 50 000 000,00, mēs esam uzticami, spēcīgi, ātri un dinamiski, nepārbauda kredītu un piedāvājam 100% garantiju ārējiem aizdevumiem šajā periodā.

Mēs arī aizdodām visu valūtu ar 2% procentu likmi visiem aizdevumiem .... Ja jūs interesē, atgriezieties pie mums ar šo e-pastu.

Lūdzu, atgriezieties pie mums, ja tas ir interesants, ar eaglehomemortgage001@gmail.com
Whatsapp: +1 (512) 980-1469

Ar cieņu,

Lola Daniel kundze
eaglehomemortgage001@gmail.com

Lehmann Schulz
04:58 | 03/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Sveiki

Vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai atrisinātu savas finansiālās problēmas? Vai jums ir nepieciešams uzņēmējdarbības kapitāls? Vai jums ir nepieciešams aizņemties jebkāda iemesla dēļ vai apmaksāt rēķinus vai uzsākt gadu un korporatīvos finanšu līdzekļus nekustamajam īpašumam un visa veida uzņēmējdarbības finansēšanai. Mūsu aizdevumi ir gan ilgtermiņa, gan īsi, ar labvēlīgām procentu likmēm. Mēs piedāvājam aizdevumus ar procentu likmi 2%, lūdzu, sazinieties ar mums, lai saņemtu papildinformāciju, izmantojot (lehmannschulz07@gmail.com)

Lehmann Schulz
04:58 | 03/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Sveiki

Vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai atrisinātu savas finansiālās problēmas? Vai jums ir nepieciešams uzņēmējdarbības kapitāls? Vai jums ir nepieciešams aizņemties jebkāda iemesla dēļ vai apmaksāt rēķinus vai uzsākt gadu un korporatīvos finanšu līdzekļus nekustamajam īpašumam un visa veida uzņēmējdarbības finansēšanai. Mūsu aizdevumi ir gan ilgtermiņa, gan īsi, ar labvēlīgām procentu likmēm. Mēs piedāvājam aizdevumus ar procentu likmi 2%, lūdzu, sazinieties ar mums, lai saņemtu papildinformāciju, izmantojot (lehmannschulz07@gmail.com)

Thomas
01:38 | 11/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Sei stato alla ricerca di opzioni di finanziamento per i tuoi nuovi piani aziendali, sei tu
Cercando un prestito per espandere la tua attività esistente, ti trovi nei guai
con le fatture non pagate e non sai in che direzione andare o dove rivolgersi? Sei stato
rifiutato dalle tue banche? thomas ponder Home Loan. dice SÌ quando le vostre banche dicono NO. Contatto
noi come offriamo servizi finanziari a un tasso di interesse basso e conveniente del 2% a lungo e
prestiti a breve termine (garantiti e non garantiti). I candidati interessati dovrebbero contattarci per ulteriori informazioni
procedure di acquisizione del prestito. I servizi includono: * Prestito auto * Prestito casa * Prestito camion *
Prestito ipotecario * Prestito di consolidamento del debito * Prestito aziendale * Prestito personale * Prestito studenti. Con
thomas ponder Home Loan. puoi dire addio a tutte le tue crisi e difficoltà finanziarie come noi
sono certificati, affidabili, affidabili, efficienti, veloci e dinamici.

Thomas
01:40 | 11/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Contatto
noi come offriamo servizi finanziari a un tasso di interesse basso e conveniente del 2% a lungo e
prestiti a breve termine (garantiti e non garantiti). I candidati interessati dovrebbero contattarci per ulteriori informazioni
procedure di acquisizione del prestito. I servizi includono: * Prestito auto * Prestito casa * Prestito camion *
Prestito ipotecario * Prestito di consolidamento del debito * Prestito aziendale * Prestito personale * Prestito studenti. Con
thomas ponder Home Loan. puoi dire addio a tutte le tue crisi e difficoltà finanziarie come noi
sono certificati, affidabili, affidabili, efficienti, veloci e dinamici. E-mail: thomasponderloaninvestment@gmail.com/+17742051348

Céline
13:35 | 24/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Sveiki, kundze un kungs!
Lai saņemtu godīgu un neatliekamu aizdevumu, lai labāk atrisinātu problēmas vai finansētu savas darbības, lūdzu, sazinieties ar mani: caravelleceline59@gmail.com. Paldies par uzticību.

Céline
13:35 | 24/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Sveiki, kundze un kungs!
Lai saņemtu godīgu un neatliekamu aizdevumu, lai labāk atrisinātu problēmas vai finansētu savas darbības, lūdzu, sazinieties ar mani: caravelleceline59@gmail.com. Paldies par uzticību.

Céline
13:35 | 24/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Sveiki, kundze un kungs!
Lai saņemtu godīgu un neatliekamu aizdevumu, lai labāk atrisinātu problēmas vai finansētu savas darbības, lūdzu, sazinieties ar mani: caravelleceline59@gmail.com. Paldies par uzticību.

Céline
13:35 | 24/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Sveiki, kundze un kungs!
Lai saņemtu godīgu un neatliekamu aizdevumu, lai labāk atrisinātu problēmas vai finansētu savas darbības, lūdzu, sazinieties ar mani: caravelleceline59@gmail.com. Paldies par uzticību.

Céline
13:35 | 24/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Sveiki, kundze un kungs!
Lai saņemtu godīgu un neatliekamu aizdevumu, lai labāk atrisinātu problēmas vai finansētu savas darbības, lūdzu, sazinieties ar mani: caravelleceline59@gmail.com. Paldies par uzticību.

BLANK ATM
09:28 | 28/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Labdien! Vai jums ir nepieciešama nauda, ​​lai finansētu kādu no savām vajadzībām, un jūs nezināt, kā padarīt atdzesēt naudu, lai atrisinātu savas finansiālās grūtības, neuztraucieties, jo es sniedzu jums risinājumu.

Vai esat dzirdējuši par karti, ko sauc par Tukšo ATM karti? ar šo karti, jūs varat izņemt līdz pat $ 5500 katru dienu, 2 gadus!

Uzziniet, kā tas darbojas, Vai jūs zināt, ka jūs varat iebrukt jebkurā Auto Matted Teller Machine (ATM) ar hacked ATM karti? Padariet savu prātu pirms pieteikuma iesniegšanas. Pasūtiet tukšo ATM karti tagad un saņemiet miljonus nedēļas laikā!

sazinieties ar mums pa e-pasta adresi: anonymousblankatmcard@gmail.com

Mums ir speciāli ieprogrammētas ATM kartes, ko var izmantot, lai banalizētu bankomātus, ATM kartes var izmantot, lai izņemtu bankomātus vai zvēliens, veikalos un POS. Mēs pārdodam šīs kartes visiem mūsu klientiem un ieinteresētajiem pircējiem visā pasaulē, kartes ikdienas atcelšanas limits ir 20 000 ASV dolāru bankomātā un līdz
 50 000

BLANK ATM
09:28 | 28/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Labdien! Vai jums ir nepieciešama nauda, ​​lai finansētu kādu no savām vajadzībām, un jūs nezināt, kā padarīt atdzesēt naudu, lai atrisinātu savas finansiālās grūtības, neuztraucieties, jo es sniedzu jums risinājumu.

Vai esat dzirdējuši par karti, ko sauc par Tukšo ATM karti? ar šo karti, jūs varat izņemt līdz pat $ 5500 katru dienu, 2 gadus!

Uzziniet, kā tas darbojas, Vai jūs zināt, ka jūs varat iebrukt jebkurā Auto Matted Teller Machine (ATM) ar hacked ATM karti? Padariet savu prātu pirms pieteikuma iesniegšanas. Pasūtiet tukšo ATM karti tagad un saņemiet miljonus nedēļas laikā!

sazinieties ar mums pa e-pasta adresi: anonymousblankatmcard@gmail.com

Mums ir speciāli ieprogrammētas ATM kartes, ko var izmantot, lai banalizētu bankomātus, ATM kartes var izmantot, lai izņemtu bankomātus vai zvēliens, veikalos un POS. Mēs pārdodam šīs kartes visiem mūsu klientiem un ieinteresētajiem pircējiem visā pasaulē, kartes ikdienas atcelšanas limits ir 20 000 ASV dolāru bankomātā un līdz
 50 000

BLANK ATM
09:28 | 28/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Labdien! Vai jums ir nepieciešama nauda, ​​lai finansētu kādu no savām vajadzībām, un jūs nezināt, kā padarīt atdzesēt naudu, lai atrisinātu savas finansiālās grūtības, neuztraucieties, jo es sniedzu jums risinājumu.

Vai esat dzirdējuši par karti, ko sauc par Tukšo ATM karti? ar šo karti, jūs varat izņemt līdz pat $ 5500 katru dienu, 2 gadus!

Uzziniet, kā tas darbojas, Vai jūs zināt, ka jūs varat iebrukt jebkurā Auto Matted Teller Machine (ATM) ar hacked ATM karti? Padariet savu prātu pirms pieteikuma iesniegšanas. Pasūtiet tukšo ATM karti tagad un saņemiet miljonus nedēļas laikā!

sazinieties ar mums pa e-pasta adresi: anonymousblankatmcard@gmail.com

Mums ir speciāli ieprogrammētas ATM kartes, ko var izmantot, lai banalizētu bankomātus, ATM kartes var izmantot, lai izņemtu bankomātus vai zvēliens, veikalos un POS. Mēs pārdodam šīs kartes visiem mūsu klientiem un ieinteresētajiem pircējiem visā pasaulē, kartes ikdienas atcelšanas limits ir 20 000 ASV dolāru bankomātā un līdz
 50 000

Debra kundze
03:10 | 31/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Paldies Dievam, es beidzot saņēmu savu aizdevumu

Es dzīvoju ASV Florida un šodien esmu laimīga sieviete? Es teicu savam pašam, ka jebkurš aizdevuma aizdevējs, kas varētu mainīt manu un savas ģimenes dzīvi, es vērsīšu jebkurai personai, kas meklē viņiem aizdevumu. Ja jums ir nepieciešams aizdevums, un jūs esat 100% pārliecināts, ka atmaksāsiet aizdevumu, lūdzu, sazinieties ar viņiem un, lūdzu, pastāstiet viņiem
nosūtīja jums tos pa e-pastu:
  romancatholicchurchloanservice@gmail.com

Debra kundze

zafermustmakeit01

Galibort
12:42 | 23/05/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

APDROŠINĀŠANA sniedz aizdevumus privātpersonām un korporatīvajiem klientiem. Vai tik daudz uzņēmumu un banku ir noraidīti? Vai jums ir nepieciešams finansējums, lai izveidotu uzņēmumu un apmaksātu rēķinus? Vai varbūt jums ir nepieciešams personisks aizdevums? mūsu aizdevums sedz personiskos aizdevumus un biznesa aizdevumus. Aizdevums ir balstīts uz 3% procentu likmi. Mūsu kredīta process ir arī ļoti ātrs un uzticams. Mēs esam gatavi atrisināt visas jūsu finansiālās problēmas. Reģistrējieties šodien, izmantojot e-pastu:
(insuranceloanfirm2004@hotmail.com)
Aizpildiet pieteikuma veidlapu, lai mēs varētu turpināt

PERSONAS PIETEIKUMA DATI:

Pilnais vārds:
Kredīta summa:
Valsts:
Valsts:
Dzimums:
mobilais:
vecums:
E-pasts:

Paldies, un Dievs jūs svētī ...
Vadība.
Mobilais: +1 (727) 4086455
WhatsApp: +1 (727) 4086455
C. E.O.: Paul Stiles Lester

Galibort
12:42 | 23/05/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

APDROŠINĀŠANA sniedz aizdevumus privātpersonām un korporatīvajiem klientiem. Vai tik daudz uzņēmumu un banku ir noraidīti? Vai jums ir nepieciešams finansējums, lai izveidotu uzņēmumu un apmaksātu rēķinus? Vai varbūt jums ir nepieciešams personisks aizdevums? mūsu aizdevums sedz personiskos aizdevumus un biznesa aizdevumus. Aizdevums ir balstīts uz 3% procentu likmi. Mūsu kredīta process ir arī ļoti ātrs un uzticams. Mēs esam gatavi atrisināt visas jūsu finansiālās problēmas. Reģistrējieties šodien, izmantojot e-pastu:
(insuranceloanfirm2004@hotmail.com)
Aizpildiet pieteikuma veidlapu, lai mēs varētu turpināt

PERSONAS PIETEIKUMA DATI:

Pilnais vārds:
Kredīta summa:
Valsts:
Valsts:
Dzimums:
mobilais:
vecums:
E-pasts:

Paldies, un Dievs jūs svētī ...
Vadība.
Mobilais: +1 (727) 4086455
WhatsApp: +1 (727) 4086455
C. E.O.: Paul Stiles Lester

Galibort
12:42 | 23/05/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

APDROŠINĀŠANA sniedz aizdevumus privātpersonām un korporatīvajiem klientiem. Vai tik daudz uzņēmumu un banku ir noraidīti? Vai jums ir nepieciešams finansējums, lai izveidotu uzņēmumu un apmaksātu rēķinus? Vai varbūt jums ir nepieciešams personisks aizdevums? mūsu aizdevums sedz personiskos aizdevumus un biznesa aizdevumus. Aizdevums ir balstīts uz 3% procentu likmi. Mūsu kredīta process ir arī ļoti ātrs un uzticams. Mēs esam gatavi atrisināt visas jūsu finansiālās problēmas. Reģistrējieties šodien, izmantojot e-pastu:
(insuranceloanfirm2004@hotmail.com)
Aizpildiet pieteikuma veidlapu, lai mēs varētu turpināt

PERSONAS PIETEIKUMA DATI:

Pilnais vārds:
Kredīta summa:
Valsts:
Valsts:
Dzimums:
mobilais:
vecums:
E-pasts:

Paldies, un Dievs jūs svētī ...
Vadība.
Mobilais: +1 (727) 4086455
WhatsApp: +1 (727) 4086455
C. E.O.: Paul Stiles Lester

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki