Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Dome ar vēstniecību nav gribējusi runāt par Vācu nama parādu


atlikušas 250 zīmes


Dome ar vēstniecību nav gribējusi runāt par Vācu nama parādu (49)

Autors: Sarmīte Pujēna
Otrdienā, 11. augustā, 2015 | BIRKAS: Vācu kultūras centrs , Vācu nams , parādnieki , Stendera 5
Izdrukāt Ziņot
Viens no pārmetumiem asociācijai bija par "nelegāla hosteļa" ierīkošanu Stendera 5, taču biedri uzskata, ka tas bijis vienīgais reālais ienākumu avots, lai segtu augstās izmaksas.
Viens no pārmetumiem asociācijai bija par "nelegāla hosteļa" ierīkošanu Stendera 5, taču biedri uzskata, ka tas bijis vienīgais reālais ienākumu avots, lai segtu augstās izmaksas.
FOTO: booking.com

Papildinās. Liepājas domes vadība nav ņēmusi vērā Vācijas vēstniecības aicinājumu tikties, "lai kopīgi meklētu risinājumu, kas apmierina visas puses" saistībā ar Vācu nama nomnieku parādu.

Vēstuli ar šādu priekšlikumu Vācijas vēstniecības vārdā Liepājas domes priekšsēdētājam Uldim Seskam un viņa vietniekam Gunāram Ansiņam 1.jūlijā nosūtījis vēstniecības kultūras un preses atašejs Kristofs Klarmans.

Vēstulē teikts: "Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecības Latvijā ir nobažījusies par to, ka Vācu nama Liepājā īres līgums netika pagarināts un ka tādējādi draud Vācu nama slēgšana.

Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecības skatījumā būtu ļoti vēlams saglabāt Vācu namu Liepājā, jo tam ir nozīmīga loma saistība ar vācu minoritāti Latvijā un it īpaši Liepājā.

Vācu nams kalpo ne tikai vācu minoritātes interesēs, tas ir arī tikšanās vieta Liepājas iedzīvotajiem un pilsētas viesiem. Tādēļ pagājušajos gados Vācu nams ir saņēmis finansiālo atbalstu no dažādām Vācijas valsts iestādēm, ieskaitot Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecību Latvijā.

Vācu nama Liepājā priekšsēdētājs mūs informēja par to, ka īres līgums netiek pagarināts, jo nav iespējams apmaksāt Vācu nama Liepājā vecos nodokļu parādus, kas sakrājušies no iepriekšējiem gadiem. Diemžēl Vācu namam neesot arī iespējams nomaksāt nodokļu parādus arī pa daļām saskaņā ar vienošanos. Protams, mēs saprotam Liepājas pilsētas pamatotās prasības par nodokļu parādu nomaksas nepieciešamību. Tomēr Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecībai būtu svarīgi kopā ar Jums izvērtēt, kādā veidā Vācu nams Liepājā tomēr spētu turpināt pastāvēt. Tādēļ es labprāt dotos uz Liepāju, lai sarunā kopīgi meklētu risinājumu, kas apmierina visas puses."

Vēstuli, kurā izklāstīti vācu biedrību asociācijas priekšlikumi nomas maksas parāda atmaksai, pašvaldībai nosūtījis arī asociācijas vadītājs Mihaels Galmeisters, portālam apliecināja asociācijas valdes locekle Taisija Hristoļubova (pašu Galmeisteru portālam sazvanīt neizdevās).

Liepājas vicemērs Gunārs Ansiņš apliecināja, ka nav ticies ar vēstniecības pārstāvjiem, jo uzskata, ka pašvaldība jau vairākkārt nākusi pretī vācu biedrību asociācijai, pēdējoreiz uz trim mēnešiem parāda atmaksas termiņš pagarināts šā gada martā, taču parāds joprojām nav nomaksāts.

Ar Galmeistera vēstuli deputāti komitejas sēdē neesot iepazīstināti, portālam atzina Jānis Vilnītis (Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis portālam sacīja, ka šī un vēl divas vēstules bijušas pievienotas sagatavotajam lēmumprojektam). Taču priekšlikumi par parādu atmaksu asociācijai esot bijuši arī pirms gada, bet gada laikā nomaksāta tikai neliela daļa. Tāpat neesot izpildīts aprīlī noslēgtājā līgumā iekļautais parādu atmaksas grafiks. Tāpēc arī Vilnītis balsojis pret līguma pagarināšanu.

Portāls jau rakstīja, ka pastāvīgās Finanšu komitejas sēdē ceturtdien, 6.augustā, deputāti izskatīja domes Nekustamā īpašuma pārvaldes priekšlikumu nepagarināt vēlreiz termiņu, kurā jāsamaksā iekavētais nodokļa maksas parāds par telpām Stendera ielā 5, un turpmāk vairs neslēgt līgumu ar vācu biedrību asociāciju par telpu izmantošanu.

Kā komitejas sēde sacīja Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis, kārtējos komunālo maksājumu rēķinus asociācija maksājusi, taču nodokļa parādu nav atmaksājusi "ne par centu".

Deputāti pieņēma lēmumu nepagarināt līgumu ar vācu biedrību asociāciju par neapdzīvojamo telpu nomu Stendera ielā 5. Kā apliecināja Ansiņš, lēmums ir galīgs, tam nav vajadzīgs domes sēdes apstiprinājums.

Liepājas vācu biedrību asociācijas nodokļa parāda summa uz šā gada 27.jūliju sastāda 3024,28 eiro (tajā skaitā parāds– 2608,45 eiro, nokavējuma nauda – 415,83 eiro), liecina no domes saņemtā informācija.


Sludinājums

Viss ir pareizi
08:53 | 11/08/15
ZIŅOT
(-2)
(13)
+

Ja negrib savus rēķinus maksāt, tad jānomā telpas par kurām var samaksāt.
Vācu biedrība riktīgie kadri, jo saslēguši līgumus par telpu nomu namā, kurš pašiem nemaz nepieder. Tagad arī šīs organizācijas būs uz ielas. Un, ja godīgi, tad daža laba no šīm kreisām organizācijām to ir arī pelnijusi.

Uldim
09:03 | 11/08/15
ZIŅOT
(-6)
(12)
+

Kam tad šoreiz dome ieglaudīs dzīvoklīti vāciešu izremontētajā namā?

Bet
17:50 | 11/08/15
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Zīda kungam bija labs diezgan

kāds dzivoklis ! tās telpas ir sūdīgā stāvokli
14:30 | 11/08/15
ZIŅOT
(-2)
(8)
+

Nu beidz fantazet, tur ir krasns apkure, auksts, istabeles caurstaigajamas ar drankigu remontu, ne kartigas tualetes, ne vannas istabas... brrrr.

Kas notiek ?
09:10 | 11/08/15
ZIŅOT
(-2)
(9)
+

Mans kom. aizlidoja zilās tālēs...Kāpēc?
Piekrītu un arī domāju, ka namiņš kādam ir traki gards kārumiņš ! Kas ir trīs tūkstoši ? Vai pilsētā trūkst sponsoru, ja nevar noziedot ? Bet...domāju, ka vajag šos īrniekus dabūt ārā ! Ja tur notiek nelikumības, lūdzu pārbaudīt un vadītājus izkūpināt, bet ne pat Vācijā darīt zināmu, kā uzvedas Liepāja ! Fui un vēlreiz fui !

Jā,
09:50 | 11/08/15
ZIŅOT
(-5)
(9)
+

es arī domāju, ka kāds uzcerējis pa lēto namiņu pievākt!

Liepāja pilna ar šādiem tukšiem namiņiem
14:32 | 11/08/15
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

Kuir tu dzīvo? Uz Mēness vai?
Liepāja pilna ar šādiem tukšiem namiņiem...sviež pakāl par pusvelti

!!!!!
10:11 | 11/08/15
ZIŅOT
(-6)
(4)
+

Tev nepiestāv domāt, jo Tev tas nesanāk. Un, varbūt, labi vien ir ka nesanāk!

Jaunliepāja
11:05 | 11/08/15
ZIŅOT
(-2)
(7)
+

Liepāja parādīsies kārtējais nams ,kas var aiziet pa skuju taku!

Acs
11:06 | 11/08/15
ZIŅOT
(-3)
(8)
+

Nu nav tur nekādu sazvērestību attiecībā uz tagadējiem Vācu-Latviešu tikšanās centra(tāds ir oficiālais nosaukums) darboņiem! Vienkārši viņu vidū nav neviena, kas draudzētos pats ar savu galvu, pat tāda, kas saprot vienkāršas aritmētiskas darbības.

Zinaida
11:15 | 11/08/15
ZIŅOT
(-3)
(9)
+

Tas ir labi. Beidzot izformēs Taisijas kafijas tantiņas. Citādi sanāk tur, lai pļāpātu pie kafijas tases, un dzīvotu citās augstās sfērās. Vācu biedrība patiesībā būtu laba lieta, bet Taisija tās pašreizējo darbību ir novedusi līdz bezjēdzībai. Biedrībai ir jāmainās un jābūt mūsdienīgākais, citādi tur smird pēc puvuma.

Zinaidai
09:10 | 12/08/15
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Novēlu Jums veselību!!!

Paklusē
14:18 | 11/08/15
ZIŅOT
(-4)
(2)
+

nerunā, ja nezini. Taisijas biedrība ir vienīgā no visas tās šaikas, kaut ko dara

helga
12:18 | 11/08/15
ZIŅOT
(-5)
(4)
+

To ZINAIDA VAI ZINAIDS.kAS tEV IR DEVIS TIESĪBAS TĀ IZTEIKTIES PAR CIENĪJAMO TAISIJU hRISTAĻUBOVU.VAI TIKAI TAS NEESI TU ,KAS CER UZ ŠO NAMIŅU.

zarasmana
22:43 | 11/08/15
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Taisija novedusi Vācu biedrību līdz izlikšanai no mājas. Nekad nenotiek tāpat. Lietas par šo nenosvērto personu runā pašas par sevi.

Pareizi ir
12:29 | 11/08/15
ZIŅOT
(-2)
(5)
+

Ja nevar panest to ko mēģināja pacelt, tad jāatdod tam, kas var penest, pašam jāsaprot taču tas, bet ja negrib saprast, tad jāsadod pa nagiem. Var tacu piemeklēt ko mazāku un pieticīgāku, kādā sānu ieliņā. Nav jau obligāti jābūt pašā centrā. Citādi sanāk - paši ar pliku pakaļu un neēduši , bet krutam vāģim vai īpašumam priekš izrādīšanās jābūt.

Pareizi ir
23:00 | 11/08/15
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Tas viss ir OK ka vēsturiski piederējis vāciešiem, bet tas taču nedod tiesības nemaksāt maksājumus , ja tie ir līgumā atrunāti, ir līgums, ir pienākumi :) !!!!!

TT
14:17 | 11/08/15
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

īpašums vēsturiski ir piederējis vāciešiem!

andeles,andeles
19:19 | 11/08/15
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

oi seski seski, kam tade apsolīji to vācu namu,koē?

nu jā...
20:30 | 11/08/15
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

lasu..."Tāpēc arī Vilnītis balsojis pret līguma pagarināšanu..."
Vai tas nav tas pats Vilnītis ,kas savulaik nolauza krustu no Zariņu baznīciņas jumta ?
Pērkonē bijušās Zariņu draudzes telpas stāv tukšas , neapdzīvotas un atstātas laika zobam.
Ļoti ceru, ka Vācu namu tomēr nepiemeklēs nožēlojamais un bēdīgais liktenis.

JV
09:21 | 12/08/15
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Nē! Tas ir tas pats Vilnītis,kas sakārtoja Annas baznīcu Liepājā un bija paklausīgs savam garīgajam tēvam dažādās dzīves situācijās...

Liene c.
10:36 | 12/08/15
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Labi ir vainot visus citus, bet tikai ne sevi pašu. Nevar attaisnot nemaksāšanu ar to, ka tas īpašums vienmēr piederējis vācu biedrībai. Taisija nav saimnieciska rakstura vadītāja. Lai nu kāds ir cilvēks - labs vai slikts - viņai nevar uzticēt vadīšanu un rīkošanu.

tāpat kā nedrīkst
21:33 | 12/08/15
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

otrajā stāvā saimniekot saimnieciska rakstura variētājai Vitālei,kas ļoti labi saprata, ka finanses iet uz grunti un pameta grimstošos pirmajā stāvā ,aizlaidās lapās un nocietinājās otrajā stāvā. Nesmukums.

JV
21:35 | 12/08/15
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

taisnība, Vilnītis kāpa uz jumta ,garīgais tēvs komandēja , pie tam vēl svētajā dienā.

mufdpis
02:51 | 14/08/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pūšot daudziem saprotams redzēts gauži slinkie vācieši parādus nemaksā gaidīs lai griķi piķo par viņiem kārtējo reizi dedzīgāk ...

mufdpis
02:52 | 14/08/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pūšot daudziem saprotams redzēts gauži slinkie vācieši parādus nemaksā gaidīs lai griķi piķo par viņiem kārtējo reizi dedzīgāk ...

mufdpis
02:52 | 14/08/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pūšot daudziem saprotams redzēts gauži slinkie vācieši parādus nemaksā gaidīs lai griķi piķo par viņiem kārtējo reizi dedzīgāk ...

mufdpis
02:52 | 14/08/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pūšot daudziem saprotams redzēts gauži slinkie vācieši parādus nemaksā gaidīs lai griķi piķo par viņiem kārtējo reizi dedzīgāk ...

mufdpis
02:52 | 14/08/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pūšot daudziem saprotams redzēts gauži slinkie vācieši parādus nemaksā gaidīs lai griķi piķo par viņiem kārtējo reizi dedzīgāk ...

mufdpis
02:52 | 14/08/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pūšot daudziem saprotams redzēts gauži slinkie vācieši parādus nemaksā gaidīs lai griķi piķo par viņiem kārtējo reizi dedzīgāk ...

mufdpis
02:52 | 14/08/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pūšot daudziem saprotams redzēts gauži slinkie vācieši parādus nemaksā gaidīs lai griķi piķo par viņiem kārtējo reizi dedzīgāk ...

mufdpis
02:52 | 14/08/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pūšot daudziem saprotams redzēts gauži slinkie vācieši parādus nemaksā gaidīs lai griķi piķo par viņiem kārtējo reizi dedzīgāk ...

mufdpis
02:53 | 14/08/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pūšot daudziem saprotams redzēts gauži slinkie vācieši parādus nemaksā gaidīs lai griķi piķo par viņiem kārtējo reizi dedzīgāk ...

mufdpis
02:53 | 14/08/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pūšot daudziem saprotams redzēts gauži slinkie vācieši parādus nemaksā gaidīs lai griķi piķo par viņiem kārtējo reizi dedzīgāk ...

mufdpis
02:53 | 14/08/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pūšot daudziem saprotams redzēts gauži slinkie vācieši parādus nemaksā gaidīs lai griķi piķo par viņiem kārtējo reizi dedzīgāk ...

mufdpis
02:53 | 14/08/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pūšot daudziem saprotams redzēts gauži slinkie vācieši parādus nemaksā gaidīs lai griķi piķo par viņiem kārtējo reizi dedzīgāk ...

mufdpis
02:53 | 14/08/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pūšot daudziem saprotams redzēts gauži slinkie vācieši parādus nemaksā gaidīs lai griķi piķo par viņiem kārtējo reizi dedzīgāk ...

mufdpis
02:53 | 14/08/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pūšot daudziem saprotams redzēts gauži slinkie vācieši parādus nemaksā gaidīs lai griķi piķo par viņiem kārtējo reizi dedzīgāk ...

mufdpis
02:53 | 14/08/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pūšot daudziem saprotams redzēts gauži slinkie vācieši parādus nemaksā gaidīs lai griķi piķo par viņiem kārtējo reizi dedzīgāk ...

mufdpis
02:53 | 14/08/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pūšot daudziem saprotams redzēts gauži slinkie vācieši parādus nemaksā gaidīs lai griķi piķo par viņiem kārtējo reizi dedzīgāk ...

mufdpis
02:54 | 14/08/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pūšot daudziem saprotams redzēts gauži slinkie vācieši parādus nemaksā gaidīs lai griķi piķo par viņiem kārtējo reizi dedzīgāk ...

mufdpis
02:54 | 14/08/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pūšot daudziem saprotams redzēts gauži slinkie vācieši parādus nemaksā gaidīs lai griķi piķo par viņiem kārtējo reizi dedzīgāk ...

mufdpis
02:54 | 14/08/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pūšot daudziem saprotams redzēts gauži slinkie vācieši parādus nemaksā gaidīs lai griķi piķo par viņiem kārtējo reizi dedzīgāk ...

mufdpis
02:54 | 14/08/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pūšot daudziem saprotams redzēts gauži slinkie vācieši parādus nemaksā gaidīs lai griķi piķo par viņiem kārtējo reizi dedzīgāk ...

mufdpis
02:54 | 14/08/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pūšot daudziem saprotams redzēts gauži slinkie vācieši parādus nemaksā gaidīs lai griķi piķo par viņiem kārtējo reizi dedzīgāk ...

mufdpis
02:54 | 14/08/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pūšot daudziem saprotams redzēts gauži slinkie vācieši parādus nemaksā gaidīs lai griķi piķo par viņiem kārtējo reizi dedzīgāk ...

mufdpis
02:54 | 14/08/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pūšot daudziem saprotams redzēts gauži slinkie vācieši parādus nemaksā gaidīs lai griķi piķo par viņiem kārtējo reizi dedzīgāk ...

mufdpis
02:54 | 14/08/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pūšot daudziem saprotams redzēts gauži slinkie vācieši parādus nemaksā gaidīs lai griķi piķo par viņiem kārtējo reizi dedzīgāk ...

mufdpis
02:54 | 14/08/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pūšot daudziem saprotams redzēts gauži slinkie vācieši parādus nemaksā gaidīs lai griķi piķo par viņiem kārtējo reizi dedzīgāk ...

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki