Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Domes mājaslapai tiek "Latvijas Dizaina gada balvas" 3.vieta


atlikušas 250 zīmes


Domes mājaslapai tiek "Latvijas Dizaina gada balvas" 3.vieta (19)

Piektdienā, 13. aprīlī, 2018 | BIRKAS: Dome , internets , Wrong Digital , dizains , Valters Krētainis
Izdrukāt Ziņot

Liepājas pašvaldības mājaslapa liepaja.lv atzīta par vienu no labākajiem 2018.gada dizaina darbiem Latvijā un ieguvusi "Latvijas Dizaina gada balvas 2018" 3. vietu.

Svinīgā balvas pasniegšanas ceremonija norisinājās 12. aprīļa vakarā mākslas centrā "Zuzeum", informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

"Saņemtais apbalvojums ir ārkārtīgi augsts un svarīgs jomas profesionāļu novērtējums ne tikai Latvijas, bet arī starptautiskā kontekstā. Šī balva ir nozīmīgs Liepājas pašvaldības darba novērtējums, kas pierāda − esam izvēlējušies pareizo komunikācijas ceļu un arī turpmāk pievērsīsim arvien lielāku uzmanību tam, lai pašvaldība pēc iespējas vienkāršāk, saprotamāk un jēgpilnāk komunicētu ar sabiedrību," atzina Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Mājaslapas izstrādātājs SIA "Wrong Digital" norāda, ka viens no lielākajiem izaicinājumiem bija nepieciešamība lauzt stereotipu, ka pašvaldību mājaslapas ir reti apmeklētas, sarežģītas un neintuitīvas. "Prieks un gandarījums, ka Liepāja bija un ir gatava pārmaiņām un iekšējās kultūras maiņai, kas nenotiek gada laikā. Liepāja šo procesu ir veiksmīgi aizsākusi, un mēs, redzot, ka cilvēki arvien vairāk apmeklē lapu un ir apmierināti, ceram, ka process turpināsies un pašvaldības mājaslapa kļūs vēl noderīgāka ikdienas lietošanā gan pašiem liepājniekiem, gan pilsētas viesiem," atzina lapas izstrādātāju "Wrong Digital" pārstāves Liene Geidāne un Ilze Grietēna.

Latvijas Dizaina gada balvai iesniegtos darbus vērtēja ražošanas uzņēmuma "G-Star RAW" radošais direktors un dizainers, stratēģiju dizaina un interjera dizaina eksperts Pīters Kūls (Nīderlande), muzeju ekspozīcijas dizaina aģentūras "Ralph Appelbaum Associates" Berlīnes biroja direktors, izstāžu dizaina un muzeju plānošanas eksperts Timotijs V. Ventimiglija (Vācija), Latvijas Nacionālās bibliotēkas Izstāžu centra vadītāja, arhitekte, žurnāliste, grāmatu autore un izstāžu kuratore Ieva Zībārte, zīmola "Madara Cosmetics" līdzdibinātāja, Latvijā pazīstamu zīmolu identitātes autore, grafikas dizainere, un pasniedzēja Liene Drāzniece, mākslas kurators un teorētiķis, labdarības fonda "ABLV Charitable Foundation" mākslas programmu vadītājs Kaspars Vanags, informācijas tehnoloģiju uzņēmuma "Accenture Latvia" Digitālo pakalpojumu dizaina nodaļas vadītājs Kaspars Auzarējs-Auzers, kā arī starptautisku atzinību guvušais, Amsterdamā dzīvojošais produktu, grafikas un interjera dizaineris no Latvijas Germans Ermičs.

Kā atzina G. Ermičs: "Liepājas pašvaldības mājaslapa ir labs paraugs, kā sakārtot informāciju un padarīt to viegli pieejamu ikvienam. Dizains, kas apvieno maksimālu funkcionalitāti un vienkāršību. Liepaja.lv ir lielisks piemērs arī citām valsts un pašvaldības organizācijām."

Liepājas pilsētas izveidotā mājaslapa www.liepaja.lv ir galvenais pilsētas komunikācijas kanāls, kas nodrošina informācijas pieeju, ieguvi un apmaiņu starp pašvaldību un iedzīvotājiem. Mājaslapa ir veidots kā vienots pašvaldības pakalpojumu portāls, un tās galvenais uzdevums ir nodrošināt iespēju iedzīvotājiem ātri un ērti atrast nepieciešamo informāciju par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem.

Izstrādājot jauno mājaslapu, tika veiktas arī informācijas strukturālas izmaiņas, līdzšinējo sadaļu vietā izveidojot ērtus un lietotājiem viegli saprotamus tēmu blokus, par prioritāti nosakot iedzīvotāju intereses un vajadzības, nevis iestāžu un dažādu projektu vēsturiski ierasto praksi informācijas izvietošanā.

Tāpat starp 20 labākajiem finālistiem ceremonijā tika sumināts arī liepājnieks Valters Krētainis ar inovatīvo produktu "Soli pa solim" − speciālo palīgierīci bērniem ar kustību traucējumiem.

20 "Latvijas Dizaina gada balvas" finālistu darbi būs aplūkojami izstādē Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) no 17. aprīļa līdz 20. maijam. Izstādi papildinās plaša pasākumu programma, kas ietvers diskusiju, sarunas ar nozares speciālistiem, kā arī dažādas radošās aktivitātes.

"Latvijas Dizaina gada balvu" organizē Latvijas Republikas Kultūras ministrija un dizaina birojs "H2E" sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un Latvijas Mākslas akadēmiju. Dizaina gada balva ir ikgadējs nacionāls dizaina nozares konkurss, kas tiek rīkots ar mērķi apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru izcilākos sniegumus, sekmēt Latvijā radītā dizaina pielietojumu un Latvijas dizaina nozares attīstību un izaugsmi ilgtermiņā.


Sludinājums

uhū
10:15 | 13/04/18
ZIŅOT
(-5)
(15)
+

Nu jau Lazdānei vēl vairāk sakāps galvā.....

Malači!
10:23 | 13/04/18
ZIŅOT
(-2)
(7)
+

Oho, šī tiešām laba ziņa.

nu ja
10:39 | 13/04/18
ZIŅOT
(-6)
(15)
+

Paši veido...paši vērtē...

Skauģim
14:25 | 13/04/18
ZIŅOT
(-14)
(4)
+

Un tad vienmēr ir tādi, kā tu, kuri dzīvē vispār neko nav spējīgi izdarīt un paveikt, tikai anonīmi apskaust citu darbu. Vienīgais "varondarbs", zem dažādiem segvārdiem rakstīt anonīmus komentārus. Bravo! Dienu neesi velti nodzīvojis.

:)
14:20 | 13/04/18
ZIŅOT
(-5)
(11)
+

Un paši sev aplaudē! :)

Šūpulis
14:00 | 13/04/18
ZIŅOT
(-5)
(5)
+

Ar savu aprobežotību nav tik ļoti jāplātās.

!
13:47 | 13/04/18
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

100% taisnība tev!!!

Pēterim
11:36 | 13/04/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Malacis!

Zumzums
13:42 | 13/04/18
ZIŅOT
(-4)
(13)
+

Par tādu naudu tikai trešā vieta!!!

Par mājaslapu
13:47 | 13/04/18
ZIŅOT
(-4)
(13)
+

42 000 eur + PVN var ne to vien uztaisīt..

Avīzes virsraksts
13:57 | 13/04/18
ZIŅOT
(-9)
(5)
+

Piekrītu žūrijas sacītajam par to, ka arī citām pašvaldībām būtu jāņem par piemēru Liepàja. Labs darbs. Kaut valsts iestādes tā domātu.

kas i!
09:24 | 16/04/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kas i, ka neviens nevar saprast, ``ka citām pašvaldībām jāņem par piemēru Liepāja``???!!!

veerteetajs
14:04 | 13/04/18
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

uz visu paarejo majaslapu fona, liepajas dome tieshaam pozitiivi izceljas.

H2E
14:26 | 13/04/18
ZIŅOT
(-3)
(12)
+

Vizuālo identitāti veidoja "H2E" un gada balvu organizē "H2E". Ko tik pieticīgi...tik 3 vieta!

arī sekotāja
08:46 | 20/04/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Portāls FOLD raksta:
"Īpaši vēlos uzsvērt dizaina darbu pieteikumu kvalitāti un aicināt pievērst lielu uzmanību pieteikumu sagatavošanai. Svarīgi, lai žūrija saprot, kāpēc konkrētais dizaina risinājums ir radīts, kādas problēmas tas risina, ar ko tas ir īpašs un kāda ir tā pievienotā vērtība,» komentē konkursa organizatora, dizaina biroja «H2E», vadošā dizainere Ingūna Elere."
Tātad H2E paši sev Balcvu iedevuši!

Līdzi sekotāja
16:43 | 13/04/18
ZIŅOT
(-5)
(3)
+

Žūrijā nav ne smakas no H2E. Iesniegtos darbus vērtēja starptautiska žūrija: ilggadējais modes zīmola «G–Star Raw» radošais direktors un dizaineris, stratēģiju dizaina un interjera dizaina eksperts Pīters Kūls (Pieter Kool), mākslas kurators un teorētiķis, labdarības fonda «ABLV Charitable Foundation» mākslas programmu vadītājs Kaspars Vanags, pasaulē vadošās muzeju ekspozīcijas dizaina aģentūras «Ralph Appelbaum Associates» Berlīnes biroja direktors, izstāžu dizaina un muzeju plānošanas eksperts Timotijs V. Ventimiglija (Timothy W. Ventimiglia), arhitekte, žurnāliste, grāmatu autore un izstāžu kuratore Ieva Zībārte, zīmola «Madara Cosmetics» līdzdibinātāja, Latvijā pazīstamu zīmolu identitātes autore, grafikas dizainere, un pasniedzēja Liene Drāzniece, «Accenture Latvia» Digitālo pakalpojumu dizaina nodaļas vadītājs Kaspars Auzarējs–Auzers, kā arī starptautisku atzinību guvušais, Amsterdamā dzīvojošais produktu, grafikas un interjera dizaineris no Latvijas Germans Ermičs.

H23
15:56 | 13/04/18
ZIŅOT
(-8)
(6)
+

Neapnīk pie visiem rakstiem vienu un to pašu dricelēt? Paskaties žūrijas sastāvu. Lai nu ko var teikt, bet ir jābūt neriktīgam, lai neredzētu, ka liepaja.lv ir tiešām laba lapa.

Jeblonskis
14:52 | 15/04/18
ZIŅOT
(-2)
(0)
+

Parazītiskie dauņu izmetņi.

...
16:24 | 18/04/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

parazitiskais Jablonskis

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki