Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Dzejas dienās runā par inteliģences lomu sabiedrībā


atlikušas 250 zīmes


Dzejas dienās runā par inteliģences lomu sabiedrībā (1) Dzejas dienu pasākumi Liepājas Universitātē

Piektdienā, 14. septembrī, 2018 | BIRKAS: Dzejas dienas , dzeja , LiepU , Anda Kuduma , Krista Anna Belševica , Liāna Langa , Inta Genese-Plaude
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Ģirts Gertsons

Liepājas Universitātē ir noticis jau tradicionālais Dzejas dienu pasākums "Autors. Teksts. Lasītājs", informē galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Pasākuma veidotāji šoreiz bija iecerējuši sarunu par tēmu "Inteliģences loma sabiedriski politisko un kultūras procesu virzībā Latvijā".

Kā atzīmēja sarunas vadītāja Anda Kuduma: "Katrs ar šo tēmu, iespējams, saprot kaut ko citu, katrā laikā tā tiek skaidrota savādāk."

Tāpēc arī sarunā piedalījās divu dažādu paaudžu dzejnieces – Liāna Langa un Krista Anna Belševica, sniedzot arī katra savai paaudzei atbilstošu sarunas ievirzi. Liāna Langa priecēja klausītājus ar "nešpetnu skatījumu uz to, kā mainījusies inteliģences loma laikā, kad valsts ar kultūru rotājas svētkos", filozofiski attīstot domu par ļaunumu. Savukārt jaunā dzejniece Krista Anna Belševica sarunājās par tēmu "Vai mākslā iespējams būt apolitiskam un, ko laikmets pieprasa no sava autora un lasītāja".

Par inteliģences un dzejnieka lomu kultūras kontekstā savu viedokli pauda Liepājas Universitātes docente Anda Kuduma un lektore Inta Genese-Plaude, rosinot sarunu par mūsdienām kā kultūru sadursmju laiku, kas veicina ne dialogu, bet diskusiju.Attēli:

Sludinājums

Roze K.
10:28 | 17/09/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Ja jau ``autors/teksts/lasītājs`` - tad kā lasītājs arī cerēju kādu vārdu ieraudzīt par to, kāda tad īsti ir inteliģences loma. Ja vārdam `inteliģence` nav mainīts skaidrojums un tas jēdziens joprojām nozīmē saprātīgumu, sapratni (no latīņu `intelligens`, `intelligentis`, tad kāpēc mums visapkārt un tik ilgstoši notiek tik daudz nesaprātīguma, tad kāpēc pie rīkošanās un izrīkošanas tiek tie, kam trūkst sapratnes un saprātīguma? Un ja mums vēl ir inteliģence (saprātīgie un saprotošie), tad kāpēc viņi nerāda ceļu un nemaina nesaprātīgo, nesaprotošo domāšanu un rīcību? Tad kāpēc nesaprātīgums apkaro saprātīgumu?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki