Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Dzintariņš" atgriezies no konferences Klaipēdā


atlikušas 250 zīmes


"Dzintariņš" atgriezies no konferences Klaipēdā

Autors: Inita Eglija, PII "Dzintariņš" logopēde
Otrdienā, 12. aprīlī, 2016 | BIRKAS: bērnudārzs Dzintariņš , Maija Korņējeva , Inita Eglija , konference , Klaipēda
Izdrukāt Ziņot
Konferences dalībnieces no Lietuvas, Krievijas, Vācijas un Liepājas (Latvija).
Konferences dalībnieces no Lietuvas, Krievijas, Vācijas un Liepājas (Latvija).
FOTO: Publicitātes

Pirmsskolas izglītības iestādes (PII) "Dzintariņš" darbinieki atgriezušies no starptautiskās zinātniski praktiskās konferences "Bērna ceļš līdz skaistai valodai", kas 7.aprīlī notika Klaipēdā.

Mūsdienās arvien aktuālāks kļūst jautājums par bērna runas un valodas attīstības nepietiekamību, tās traucējumiem. Tā ir globāla  problēma, kuru logopēdi aktualizē starptautiskā līmenī, runā par to, meklē cēloņus un risinājumus, metodes kā to novērst, kā izglītot pedagogus un vecākus.

Starptautiskajā projektā "Bērna ceļš līdz skaistai valodai" iesaistījušies Lietuvas, Krievijas, Vācijas un, tagad arī vienīgie Latvijas pārstāvji – Liepājas pirmsskolas izglītības iestāde "Dzintariņš". Iestādes vadītāja Maija Korņējeva ir noslēgusi  ilgtermiņa sadarbības līgumu ar šī projekta koordinatori logopēdi-eksperti Lauretu Chankeviču (Lietuva), kura laipni aicināja projekta dalībniekus piedalīties konferences darbā.

Uz konferenci devās Dzintariņa" vadītāja Maija Korņējeva, logopēde Inita Eglija, skolotājas Dace Rača un Dzintra Skalde. Liepāju pārstāvēja arī Izglītības pārvaldes vadītājas pienākumu izpildītāja Kristīne Niedre – Lathere,  projektu vadītāja Ilze Cēbere un pirmsskolas iestāžu speciāliste Austra Gūtmane.

Konferences dalībnieki iepazinās ar uzaicināto lektoru redzējumu par temata aktualitāti, savukārt, Liepājas Universitātes (LiepU) Logopēdijas centra direktore Gundega Tomele vērsa klātesošo uzmanību agrīnās prevencijas darba nozīmīgumam bērna runas attīstībā.

Aizraujoši bija klausīties Irēnas Hadaņonokas-Tjarves uzstāšanos par viņas interesantajām neordinārajām darba formām un fantastiskajiem rezultātiem.

"Dzintariņa" logopēde Inita Eglija uzstājās ar prezentāciju "Pirkstiņi, mēlīte un turlāt vēl dzejolītis", informējot par bērnu runas attīstības sasniegumiem, par projekta laikā izmantotajām inovācijām, par sadarbību ar LiepU un studentu iesaistīšanu projekta realizēšanā, kā arī par gūtajiem rezultātiem.

Lietuvas PII "Putinelis" direktore Marina Degtiara skaidroja, cik svarīgs ir administrācijas atbalsts logopēda darbam un izpratne par tā nozīmīgumu.

Krievijas pārstāvji dalījās pieredzē par sadarbības formām ar vecākiem, par metodēm, kā iesaistīt vecākus izglītošanas procesā, par sarunu plāniem u.c. aktuāliem jautājumiem.

Konferences gaitā tās dalībnieki dalījās pieredzē ar savām radošajām idejām , darba pieredzi, inovācijām un netradicionālajām metodēm bērna runas attīstīšanā.

Projekta ietvaros guvām daudz jaunu ideju praktiskām nodarbībām ar bērniem, profesionālo atbalstu no kolēģiem un apstiprinājumu tam, ka šī problēma ir aktuāla ne vien bērniem Latvijā, bet arī citviet pasaulē.

 


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki