Ezerkrasta sākumskolas un Raiņa 6.vidusskolas bērniem ir iespēja radošā veidā apgūt tehniskas zināšanas un programmēšanu, izmantojot "Lego Mindstorms Education" konstruktorus.



Tas iespējams, pateicoties Liepājas Izglītības pārvaldes projektu konkursā iegūtam līdzfinansējumam projektam "Radoši, tehniski, inovatīvi izzinošai izglītībai Liepājā", informē Ezerkrasta sākumskolas atbalsta biedrības pārstāve Inga Vasermane.

Kopš septembra Liepājas Ezerkrasta sākumskolas trešo un ceturto klašu skolēniem, kā arī no novembra Liepājas Raiņa 6.vidusskolas piekto un sesto klašu skolēniem Ezerkrasta Sākumskolā ir iespēja apgūt pamata prasmes programmēšanā un robotikā,  apmeklējot "Robotikas" pulciņu, kurā bērni ar "Lego Mindstorms Education" konstruktoru palīdzību iegūst zināšanas par mehāniku, dažādiem sensoriem un mācās tos arī programmēt.

Mazie gudrinieki ir gana aktīvi savās nodarbībās un cenšas izprast lietas, kas ir mums visapkārt – kā darbojas kustību, gaismas, skaņas sensori un kā sastādīt programmu, lai robotiņš veiktu vēlamās darbības – kustētos uz priekšu, atpakaļ, rotētu, pagrieztos, reaģētu uz gaismu, skaņu, kustību. Lai bērni tiktu galā ar uzdevumiem sākumā ir jāapgūst gan programma, gan jāsaprot dažādi jēdzieni, apzīmējumi,  jāizprot robota uzbūve un mehānikas lietas, tas viss bērniem interesantā un neuzspiestā veidā rada izpratni par fizikas, matemātikas un dabas zinību lietām. Kad būs apgūtas nepieciešamās pamatprasmes, bērni iedziļināsies arī atjaunojamo enerģiju ražošanas procesos.

Nodarbībā bērni saņem uzdevumus – piemēram, robotam liek apbraukt šķērsli vai mainīt virzienu kad tiek sasistas plaukstas. Skolēni izplāno rīcību, ieprogrammē un izdara secinājumus, vai plānotais ir izdevies, ja nē, tad kopā ar skolotāju tiek apzinātas kļūdas līdz uzdevums tiek izpildīts. Tādā veidā bez tehniskām lietām un programmēšanas tiek trenētas iemaņas komunikācijā, sadarbībā, plānošanā un izvērtēšanā, kā arī radīta interese par dabaszinātnēm.