Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Fonteins: Maz darāmā Liepājā un ļoti daudz Ņūorleānā


atlikušas 250 zīmes


Fonteins: Maz darāmā Liepājā un ļoti daudz Ņūorleānā (29)

Autors: Sarmīte Pujēna
Pirmdienā, 08. janvārī, 2018 | BIRKAS: Louie Fontaine , Stīns Lorenss , Fontaine hotel , Fonatine Royal , Fontaine palace , Ivonna Kalita
Izdrukāt Ziņot
"Kādu mūziku es spēlēju? Louie Fontaine mūziku!"
"Kādu mūziku es spēlēju? Louie Fontaine mūziku!"
FOTO: no facebook.com
"Kādu mūziku es spēlēju? Louie Fontaine mūziku!" Klubs "Handsome Willy's Bar&Cafe" Ņūorleānā. "Louie Fontaine un The Starlight Searchers" Ņujorkā pērnajā decembrī. Austrumkrasta turnejas laikā.

Uzņēmējs un Vecās ostmalas atklājējs Stīns Lorenss biznesu Liepājā sašaurinājis līdz "Fontaine Hotel" apmēriem, visu uzmanību veltot muzicēšanai un jaunajam klubam Ņūorleānā, ASV.

Naktsklubs "Fontaine Palace" un Jāņa ielas noliktava ir iznomāti, viesnīcas "Fontaine Royal" ēka – pārdota. "Fontaine Hotel" Stīns uzticējis savai sievai Ivonnai Kalitai, kura, lai gan pērn vairākkārt apciemojusi vīru Ņūorleānā, no Liepājas tomēr šķirties nespēj. Kā pati saka: "Es taču vēl mācos 7. A klasē...", proti, 7.klasē mācās Ivonnas un Stīna dēls. Viena no meitām – Tesa – kas šogad absolvēja 1.ģimnāziju, mācības turpina Dānijā, otra, Jakobīne, kas mūsu sarunas laikā viesojās Ņūorleānā, plāno to darīt pēc gada.

Ar Stīnu un viņa ģimenes sievietēm tiekamies jaunā, 2018.gada, pirmajās dienās "Fontaine Hotel" piepīpētajā (šo privilēģiju sev neliedz ne Stīns, ne Ivonna) pagrabstāva zālē, bet 9.janvārī, viņš jau dosies atpakaļceļā uz jauno mājvietu Ņūorleānā, ASV, Luizānas štatā. No šīs pilsētas Stīns bija atvadījies pirms Ziemassvētkiem, kad traucās uz Liepāju, lai svētkus pavadītu kopā ar ģimeni. Taču tas arī ir gandrīz vienīgais, kas kādreizējo Vecās ostmalas "karali" saista ar vēju pilsētu.

"Man Liepājā vairs nav ko darīt, bet Ņūorleānā ir ļoti daudz darāmā," saka Stīns.

To, ka Amerikas blūza un džeza galavspilsēta ar 80 procentiem melnādaino iedzīvotāju viņam ir sirdij īpaši mīļa, Fonteins teicis ne reizi vien. Tāpat kā to, ka Liepāja savā attīstībā netiek līdzi viņa plāniem. Arī gaidītās politiskās pārmaiņas pēc Stīna domām ir "iestrēgušas". Mūziķis un uzņēmējs, kurš arī pats pamēģināja būt kovbojs uz Liepājas politiskās skatuves, necer, ka tuvākajā nākotnē Liepājā varētu notikt pamanāmas pārmaiņas.

Kad pirms pusotra gada Stīns un Ivonna pēc četru mēnešu prombūtnes atgriezās Liepājā, nācies secināt, ka te nav arī kam uzticēt sava biznesa vadīšanu, nav uz ko paļauties.

"Esmu noguris, man pietiek," runājot par Liepāju, secina Stīns.

Tāpēc par viņa prioritāti atkal kļuvusi mūzika, tajā nekad nav nācies vilties.

"Esmu to gaidījis pietiekami ilgi," par savu atgriešanos pie muzicēšanas saka Stīns.

Uz Ņūorleānu, kur jau pirms daudziem gadiem kādu laiku bija padzīvojis, viņš devies pērnajā aprīlī. Vasarā iegādājies naktsklubu ar nosaukumu "Handsome Willy’s Bar&Cafe". Neesot nopircis ēkas, bet tikai biznesu. Kopā ar Ivonnu atjaunojuši interjerus abās kluba zālēs, apzaļumojuši un padarījuši mājīgu arī kluba pagalmu, kas tagad ir zem jumta, lai arī lietus laikā varētu sēdēt ārā. "Handsome Willy’s Bar&Cafe" varot uzņemt tikpat daudz ļaužu, cik "Fontaine Palace" – līdz pieciem simtiem. Klubs atrodas labā vietā, saka Stīns, tas ir pilsētas centrs, taču tuvumā nav dzīvojamo māju, līdz ar to naktsklubs nav traucēklis. Katru dienu klubā ir sava publika – netālu atrodas medicīnas augstskola, tāpēc piektdienas klubā kļuvušas par "studentu dienu", citkārt nāk celtnieki vai medmāsas no blakus esošās slimnīcas, savukārt melnādainajiem ņūorleāniešiem patīk ballēties naktīs. Sākums bijis labs, atzīst Stīns, ja neņem vērā septembri, – tad dzīvi Ņūorleānā paralizējis negaidīti uzsnigušais sniegs. Tas visus tā pārbiedējis, ka cilvēki nav spēruši kāju ārpus mājas.

Stīns pats apmeties namā blakus klubam, kas agrāk bijusi mācītājmāja. Arī baznīca esot turpat, blakus.

Paralēli kluba iekārtošanai Stīns kopā ar grupu "The Starlight Searchers" cītīgi strādājis arī pie mūzikas ierakstiem diskam "The Sun Ain’t Black", video filmēšanas un koncerttūres sagatavošanas. Ar to bijis tik aizņemts, ka nav bijis laika pašam klubā uzstāties. Taču arī klubs vēl īsti neesot bijis gatavs, lai tajā spēlētu. Šobrīd viena no divām skatuvēm jau esot kārtībā.

16.janvārī sāksies "Louie Fontaine un The Starlight Searchers" Kalifornijas satricināšanas tūre – koncertturneja pa Amerikas rietumkrasta pilsētām, sākot ar Sanfrancisko, beidzot ar koncertu

26.janvārī Lasvegasā (tūrei var sekot līdzi Louie Fontaine facebook lapā).

Stīns stāsta, ka rietumkrasta turneja būs turpinājums tikko veiksmīgi aizvadītajai tūrei Austrumkrastā, kurā viņš uzstājās kopā ar savu pastāvīgo grupu "The Starlight Searchers" (no Latvijas mūziķiem tajā pastāvīgs gan ir tikai viens – liepājnieks Egons Kronbergs), melnajām bekvokālistēm un īpašo viešņu, Amerikā diezgan labi pazīstamu blūza dziedātāju Samantu Fišu (Samantha Fish). Tā kā Mārtiņam Burkevicam bijis jāatgriežas Latvijā sakarā ar ģimenes pieaugumu, nācies piesaistīt jaunu basģitāristu, Derilu Džonsonu (Daryl Johnson), un tas ir mūziķis, kurš spēlējis grupā "Rolling Stones" viņu tūrē "The Bridges to Babylon", Boba Dilana (Bob Dylan) albumā "Oh Mercy", kā arī kopā ar amerikāņu mūziķiem Danielu Lanua un Emilu Harisu (Daniel Lanois, Emmylou Harris).

Janvāra tūrē Amerikas rietumkrastā "Louie Fontaine un The Starlight Searchers" pavadonis būs arī liepājniekiem pazīstamais Lords Bišops (Lord Bishop).

"Tas ir fakts, ka Latvijā ir pārāk maz cilvēku, man te trūkst publikas. Atšķirībā no Amerikas. Turklāt tur cilvēki saprot, par ko dziedu," uz atvadām vēl vienu argumentu par labu Ņūorleānai nosauc Stīns.

Louie Fontaine “The Hambiltons"

Louie Fontaine “The Pill"


Sludinājums

Ļoti labi,
07:20 | 08/01/18
ZIŅOT
(-51)
(11)
+

ka tas smirdīgais dzērājs beidzot aizvācies. Nolaidis visu līdz klinķim un pataisījis par pritonu. Lai jaunajiem īpašniekiem izdodas kaut nedaudz savākt to pritonu, ko Fonteins ar sievu aiz sevis atstājis.

Interesanti
00:23 | 09/01/18
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Derilu Džonsonu (Daryl Johnson), un tas ir mūziķis, kurš savulaik spēlējis grupā "Rolling Stones". -Nevis spēlējis grupā, bet spēlējis kādos koncertos kopā ar grupu. Nevar jau katru viesmūziķi pievienot pamatsastāvam, ko , kš zinām veido četri vecie reptiļi - Wotss, Vuds, Džagers un Ričards.

..
08:52 | 08/01/18
ZIŅOT
(-11)
(63)
+

Smirdīgais dzērājs izdarījis Liepājas labā simtreiz vairāk, nekā tāds anonīms d..sējs kā tu!

Tā nesaki
08:53 | 08/01/18
ZIŅOT
(-7)
(59)
+

Tas, ko tu nosauci par "nolaistu pritonu" ir bijis Liepājai vislielākais tūrisma magnēts vairāk kā 10 gadu garumā. Visi izlutinātie Rīgas bagātnieki brauca un izklaidējās uz Fonteina zelta krēsliem. Mārtiņš Ķibilds savā raiddījumā ADRESES nebeidza priecāties par Fonteina viesnīcas netradicionālo interjeru. Fonteina ROYAL ir viens no unikālākajiem un talantīgākajiem projektiem Latvijā. Nemaz nerunāsim par pasaules mākslniekiem, kuri šeit brauca un sniedza koncertus, kādi nekoncertēja nekur citur visā Latvijā. Novērtē šīs lietas! Nenoniecini! Tagad tās vairs nekad nedzirdēsi un neredzēsi.

Fui
09:06 | 08/01/18
ZIŅOT
(-41)
(15)
+

Izkāp ārā no sava burbuļa. Jau vismaz gadus 5 gadus tā vieta ir pretīga zampa

Nu protams
08:56 | 08/01/18
ZIŅOT
(-9)
(50)
+

Tas, kurš priecājas par Fonteina aizbraukšanu ir kāds no siles cilvēkiem, tiem jau neko vairāk nevajag kā tikai tētiņu Sesku, kas izmaksā algu

:)
09:07 | 08/01/18
ZIŅOT
(-2)
(38)
+

Šeit viss nav nemaz tik viennozīmīgi, jo katrai monētai ir divas puses.
Ir lietas kuras Fonteins tiešām pacēla, bet tāpat ir lietas, kuras viņš pats naturāli sacūkoja.
Jebkurā gadījumā viņš savas pēdas Liepājā ir atstājis uz ilgu laiku. Vai tas kādam patīk, vai nepatīk jau ir cits stāsts.

Irosinu
15:07 | 08/01/18
ZIŅOT
(-12)
(18)
+

Domāju, ka dāņu pilsonis Stīns Lorenss ir pelnījis Goda Liepājnieka titulu!

to Fuīšiem
09:46 | 08/01/18
ZIŅOT
(-7)
(13)
+

Kas tur būtu vai nebūtu neviens nekad neuzzinās, un tāpēc nevajag ar to manipulēt.
Skaidrs ir tikai tas, ka tukša vieta nekad nepaliek.

Fuīšiem
09:10 | 08/01/18
ZIŅOT
(-9)
(34)
+

Kas tur būtu šodien, ja dānis par spīti visiem šķēršļiem ko viņam lika Sesks ar saviem rokaspuišiem, nebūtu neko darījis?

A.A.
09:33 | 08/01/18
ZIŅOT
(-7)
(37)
+

Fontaine viens no Liepājas atpazītākajiem zīmoliem un tūrisma magnētiem bija, ir un ne pa velti jaunie īpašnieki nosaukumus nemaina ! Varat ..irs cik ko gribat ! Stīnam veiksmi un izdošanos !

dzertuve
10:26 | 08/01/18
ZIŅOT
(-19)
(10)
+

Turpini vien dzīvot savās fantāzijās,

Lai veicas!
09:38 | 08/01/18
ZIŅOT
(-8)
(39)
+

Fonteins ir pasaules pilsonis, kurš DARA, par spīti šķēršļiem un nebūšanām. Paldies viņam par to labo, ko Liepājai ir devis. Es gribētu, lai Liepāja būtu vairāk šādu DARĪTĀJU, nevis interneta kritiķu, kuri pat ne desmito daļu nav savā dzīvē izdarījuši no tā, ko paveicis ir Fonteins.

Hai!
09:42 | 08/01/18
ZIŅOT
(-11)
(27)
+

Nu lūdzu, uztaisiet labāku par Fonteina klubu...!Kā pārņēma vietējie,tā cenas ir augšā!Nav nenovīdīgāka cilvēka par latvieti...Paši neko nevar, var tikai pļurkstēt aiz muguras..Kas šodien būtu ostmala bez Foteina Royal?! Nekas, neizteiksmīga vieta...

tpfutvoju!
11:33 | 12/01/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Turi muti, nelatvieti! ``vietējie`` jau sen vairs nav latvieši. Un domā ar galvu, kamdēļ cenas ceļas. Un domā ar galvu vispār, kad ver muti vaļā. Kāds šitam visam sakars ar latviešiem?! Latviešnīdēji.

galīgi no malas
10:21 | 08/01/18
ZIŅOT
(-6)
(29)
+

Tiešām ļoti, ļoti žēl, ka prom...

pilnīgā malā
11:07 | 08/01/18
ZIŅOT
(-3)
(12)
+

Kā tajā pasaulītē nekas nemainās - kā nemūžam nevarēja sadzīvot bagātība ar nabadzību, tā nevar joprojām. Joprojām dzīvs tas teiciens: nabags, kā var, bagāts - kā grib. Joprojām nabagie taisa revolūcijas pret bagātajiem, joprojām bagātie nabagos ``izspiež kā citronus`` un ādu aizmet. Joprojām svētnīcās (?) biedē nabagos ar rakstu rindām par bagātajiem - tipa, nealkstiet bagātības, jo, redz, tam bāgātam uz debesu valstību grūtāk kā zilonim caur adatas aci. Joprojām bagātais tik un tā alkst pēc tās bagātības. Un nabagais arī. Joprojām bagāts bagātam draugs/nedraugs. Un joprojām bagātais bez nabagā arī nevar. Jo bagātais pats savu durvju priekšu neslauka. Un neslaucīs.
Bet par konkrēto gadījumu galvenais ir un paliek jautājums/i - kas tiešām būtu kanālmala bez bagātajiem - Keša un Fonteina? Kas būtu zeme bez pilīm un muižām? Kuras gan uzslēja tieši nabagie - kad vergi, kad proletariāts - kā nu kurā laikmetā viņus dēvēja. Un - kas cilvēks cilvēkam?

fuifui
13:02 | 08/01/18
ZIŅOT
(-29)
(9)
+

Manispēc viņš var braukt kaut uz Marsu, tāpat jēga ir nulle. Uztaisīja smirdīgu pritonu, kur sētā izvaroja sievieti! Sēdēja domē kā tāds nevīrietis-klauns cepurē, pat valsts valodu nejēgdams! Viesnīcā smird, ēdiens ēdnīcā negaršīgs. Biznesmenis-nulle.

Burgers
17:04 | 09/01/18
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Cik zinu, tad Fonteinā vienmēr bijuši garšīgākie BURGERI Liepājā, pat tūristi to zina. Laikam tu pats nekad tos neesi nogaršojis, ja tik nepareizi stāsti.

Juris Baismīgais
13:47 | 08/01/18
ZIŅOT
(-6)
(32)
+

Tavu nelaimi! - bet - tā vien izskatās, ka seska rokaspuišiem ietaupīsies petroleja, soļarka un citādi ugunsnedroši šķidrumi, jo nenāks pasūtījumi ko nosvilināt atskabargainā dāņa īpašumos. Nu ko, arī pižarnieki pelnījuši atpūtu nakts stundās. P.S. Domāju, ka Fonteins nesalīdzināmi vairāk izdarījis Liepājas attīstībai un sakopšanai, turklāt - ieguldot tikai SAVUS LĪDZEKĻUS, nekā domes bļauri, kuriem jebkura projekta izmaksas sākas ar neskaitāmām nullēm - bet tā jau NAV ne seska, ne ansiņa naudiņa.

Tu jb
21:05 | 08/01/18
ZIŅOT
(-5)
(2)
+

Manipulators iobannijs tu esi!

uzspļauju
19:11 | 08/01/18
ZIŅOT
(-12)
(8)
+

Ko tad šis exDEPUTĀTS (:DDDD) ko tādu ir paveicis? Lielu artavu devis cilvēku nodzirdīšanai, runā, ka arī narkomānija tur esot situsi augstu vilni. Pagalmā notikušas šmuces, cilvēki pēc dzertuves apmeklēšanas pat kanālā iekrituši. Šis kungs neredz neko tālāk par savu degunu. Apsarde jau nu varēja teritoriju ārpusē apsekot. Bet mēs jau redzam kādas mēnesnīcas pritonā strādā par apsargiem. Lai tik vācās projām uz turieni, no kurienes ieradies!

Baismīgajam
15:07 | 08/01/18
ZIŅOT
(-2)
(10)
+

Vārs vietā, Juri!

fsb
16:05 | 08/01/18
ZIŅOT
(-6)
(12)
+

Liepāja mirst , visi mūk prom ...

Lbb
19:15 | 08/01/18
ZIŅOT
(-4)
(13)
+

Tä bija vieta ar savu odziņu,jaunie uztaisīs standarta ieskrietuvi ar augstām cenām...

vai
10:54 | 12/01/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

tā ir taisnība ka ir iesniegts projekts Fonteina piemineklim Liepāja,

man parādīja pat metu kur viņš bēg ārā no liesmojošas ēkas

neliepājnieks
15:03 | 12/01/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Tautieši,

Vienmēr padomājiet, kas raksta tik ļoti uzkrītoši līdzīgos Latvijas un Rietumus nicinošos komentārus.

Gaišu galvu, kritisku domāšanu un enerģiju Jums visiem!

P.S. Liepājā ir perspektīva vieta ar lielu potenciālu.

Nu jā
21:12 | 12/01/18
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Kas ir Fonteins?

Smigmars
22:06 | 12/01/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Liepāja ir perspektīva vieta ar lielu potenciālu potenciālu.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki