Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Fotostudija "Fotast" aicina uz jubilejas foto forumu


atlikušas 250 zīmes


Fotostudija "Fotast" aicina uz jubilejas foto forumu

Trešdienā, 12. decembrī, 2018 | BIRKAS: Libava , TMKC , Fotast , Latviešu biedrības nams , Līga Evaldsone , izstāde
Izdrukāt Ziņot

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra fotostudija "Fotast" 16. decembrī pulksten 14 aicina uz "Liepājas foto forumu", kas norisināsies viesnīcas "Libava" konferenču zālā.

Šis ir fotostudijas 60 gadu jubilejas pasākumu cikla noslēguma notikums, informē centra sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Iveta Štelmahere.

Fotostudijas pašreizējā vadītāja Līga Evaldsone stāsta: "Par foto foruma vietu viesnīca "Libava" nav izvēlēta nejauši, jo šeit savulaik darbojusies fotostudija. Forumā aicinām piedalīties ikvienu interesentu. Viesus iepazīstināsim ar Liepājas tautas fotostudiju "Fotast" – pavisam īsi par vēsturi un darbošanos šodien. Pēc tam ar savu iedvesmas stāstu par ielas fotogrāfiju dalīsies fotogrāfs no Rīgas Juris Justs, ilggadējais "Fotast" vadītājs un goda biedrs Varis Sants runās par radošumu fotogrāfijā  "Cilvēks ar fotoaparātu – radošuma magnēts" un Talsu fotogrāfs Uldis Balga stāstīs savu iedvesmas stāstu "Autorfotogrāfija.""

Šobrīd fotostudijā "Fotast" darbojas vairāk kā 20 dalībnieku – cits aktīvāk, cits mazāk, tomēr visus vieno mīlestība pret fotogrāfiju, vēlme iemācīties un apgūt ko jaunu, apmainīties zināšanām un dalīties pieredzē. "Fotast" uztur labus kontaktus arī ar citiem foto klubiem Latvijā. Ik gadu tiek veidotas vismaz divas kopīgas "Fotast" dalībnieku izstādes un top arī personālizstādes.

Līga Evaldsone turpina: "Fotostudijas dalībnieki piedalās dažādos plenēros, kas notiek Latvijā, kā arī paši rīkojam plenērus gan mūsu fotostudijas dalībniekiem, gan arī pieaicinot fotogrāfus no visas Latvijas. Tā ir lieliska iespēja mācīties vienam no otra. Šogad pirmo reizi notika Kurzemes foto dienas un Kurzemes gada balva ar tēmu "Ceļojums", kurā piedalījās Kuldīgas, Talsu, Ventspils un Liepājas foto klubi. Vairāk kā 100 fotogrāfiju konkurencē otro vietu ieguva "Fotast" dalībniece Ludmila Šmite."

Atgādinām, ka vēl līdz 2019. gada 2. janvārim Liepājas Latviešu biedrības namā apskatāma fotostudijas "Fotast" 60 gadu jubilejas izstāde "6:0 mūsējie turpina", kurā redzamas 24 autoru vairāk kā 80 fotogrāfijas. Simboliski, ka tieši šajā vietā – Rožu laukumā – 1958.gadā satikās domubiedri Gunārs Kopštāls, Visvaldis Blankenburgs un Huberts Stankevičs un nolēma dibināt fotostudiju.

Ieeja izstādē bez maksas.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki