Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Gaidāma bezmaksas lekcija par uzturu diabēta gadījumā


atlikušas 250 zīmes


Gaidāma bezmaksas lekcija par uzturu diabēta gadījumā

Ceturtdienā, 18. aprīlī, 2019 | BIRKAS: lekcija , LOC , veselības aprūpe
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Lai vairotu iedzīvotāju zināšanas par veselīgu uzturu diabēta un prediabēta gadījumā, tiek organizēta bezmaksas veselīga uztura lekcija par uzturu diabēta pacientiem.

Lekcija notiks 27.aprīlī pulksten 11 Liepājas Olimpiskā centra Saules zālē un tā paredzēta personām, kuru vecums ir 54 un vairāk gadu, informē domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Čabikina.

Lekciju pasniegs uztura speciāliste Līga Jaunzema.

Lekcijas tēma ir "Uzturs prediabēta un 2. tipa cukura diabēta gadījumā". Nodarbības laikā speciāliste izglītos par vēlamo uzturu diabēta un prediabēta gadījumā, par saslimšanu simptomiem un attīstības mehānismiem. Lekcijas laikā tiks apgūta praktiska mazkaloriju un samazināta cukura daudzuma produktu marķējumu izpēte. Uztura speciāliste īpašu uzmanību veltīs sabalansēta uztura šķīvja veidošanai diabēta gadījumā.

L. Jaunzema norāda, ka slāpes, pastiprināta tualetes apmeklēšana, nogurums un palielināta apetīte, iespējams, ir pirmie signāli, kas liecina par cukura diabēta veidošanos un tos nevajadzētu atstāt bez ievērības. "Saslimšanu var atvieglot ar uzturu. Lekcija būs interesanta arī tiem, kuriem jau ir konstatēts cukura diabēts, jo visu kopīgais mērķis ir dzīvot pilnvērtīgi, izvairīties no cukura diabēta radītajām komplikācijām un nenonākt līdz insulīna injekcijām," uzsver uztura speciāliste.

Uz lekciju nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālr.: 2861 877 (Līga), sūtot īsziņu ar vārdu, uzvārdu. Lekcijas ilgums ir divas stundas.

Lekcija tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs" ietvaros.

Papildu informācija: Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa, tālr.: 63 404 747, e-pasts: veseliba@liepaja.lv.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki