Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Galvojuma izsniegšana "Liepājas metalurgam" bija politiski iniciēta


atlikušas 250 zīmes


Galvojuma izsniegšana "Liepājas metalurgam" bija politiski iniciēta (3)

Otrdienā, 26. martā, 2013 | BIRKAS: Liepājas metalurgs , Valērijs Agešins , Aija Barča , Jānis Lagzdiņš , Uldis Grava
Izdrukāt Ziņot

Ne Finanšu, ne Ekonomikas ministrija galvojumu "Liepājas metalurgam" 2008.gadā nebija plānojusi. Budžeta projekts paredzēja valsts galvojumus tikai studējošo kreditēšanai.

Savukārt Saeimas deputāti Aigars Kalvītis, Valērijs Agešins, Aija Barča, Andris Bērziņš, Pēteris Hanka, Jānis Lagzdiņš un Uldis Grava izskatīšanai otrajā lasījumā iesniedza priekšlikumu papildināt likumprojektu, paredzot valsts galvojumu par "Liepājas metalurga" saistībām.

Ministrijā norāda, ka atbilstoši 2008.gada 14.novembra Saeimas sēdes stenogrammai sēdē tika norādīts, ka valsts galvojums par "Liepājas metalurga" saistībām ir nepieciešams, lai tas paliktu no visiem privātajiem uzņēmumiem kā vislielākais nodokļu maksātājs, kurš eksportē 90% no saražotās produkcijas, kā rezultātā ieguvēji būs visi Latvijas pilsoņi.

Atbilstoši 2005.gada 12.jūlija noteikumiem "Kārtība, kādā gadskārtējā valsts budžeta likumprojektā iekļauj pieprasījumus valsts vārdā sniedzamajiem galvojumiem, un galvojumu sniegšanas un uzraudzības kārtība" viens no valsts galvojuma saņemšanai nepieciešamajiem dokumentiem ir nozares ministrijas atzinums, kurā raksturota projekta tautsaimnieciskā nozīme, izteikts pamatojums projekta īstenošanai un galvojuma sniegšanai, kā arī sniegta informācija par nozares ministrijas politiku projekta īstenošanas atbalstam. Saskaņā ar šiem noteikumiem Finanšu ministrija ir saņēmusi Ekonomikas ministrijas 2009.gada 12.janvāra vēstuli par akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs" nozīmi Latvijas tautsaimniecībā.

Valsts kase no savas puses sagatavoja vēstuli, kurā norādīja visus iespējamos riskus, kā arī tautsaimniecības apsvērumus sakarā ar galvojuma piešķiršanu AS "Liepājas metalurgs", un iesniedza to Finanšu ministrijā.

Izsniegtā galvojuma uzraudzība tiek veikta saskaņā ar Ministru kabineta 2010.gada 1.jūnija noteikumiem par kārtību, kādā gadskārtējā valsts budžeta likumprojektā iekļauj pieprasījumus valsts vārdā sniedzamajiem galvojumiem, un galvojumu sniegšanas un uzraudzības kārtību un noslēgtajiem līgumiem.

Līdz šim "Liepājas metalurgs" ir izpildījis visas saistības, kas izriet no valsts galvotā aizdevuma un galvojuma apkalpošanas un uzraudzības līgumiem. Valsts interešu aizsardzību nākotnē nodrošina valsts galvotā aizdevuma ķīlas, ko, sākot piedziņu, nepieciešamības gadījumā varētu realizēt.

Valsts kase veic uzņēmuma darbības monitoringu sava pilnvarojuma robežās, kas nekādā gadījumā neietver tiesības iejaukties uzņēmuma saimnieciskajā darbībā vai valdes stratēģiskajos vai finanšu lēmumos. Vienlaicīgi informējam, ka saskaņā ar Komerclikumu "Liepājas metalurgs" padomei kā sabiedrības pārraudzības institūcijai, kas pārstāv akcionāru intereses sapulču starplaikā, ir jāuzrauga valdes darbība, tai skaitā jāuzrauga, lai sabiedrības lietas tiktu kārtotas saskaņā ar likumiem, statūtiem un akcionāru sapulces lēmumiem. Padomes tiesības, uzraugot valdes darbību, nosaka Komerclikuma 293.pants.


Sludinājums

caurums
16:48 | 26/03/13
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Var saprast, ka ekonomikas ministrija neiejauksies privātā uzņēmuma lietās. tad tas ir beigu sākums.

Kukuvas
18:54 | 26/03/13
ZIŅOT
(-3)
(5)
+

Bet Sesks bija pastnieks starp Zaharinu un dažu labu no vienotības.

oi
21:59 | 26/03/13
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Sesks ir Zaharjina kalps - tulks un sasliku cepeejs....

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki