Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Gide Gunta Lagzda: Liepāja ir pilsēta ar dvēseli


atlikušas 250 zīmes


Gide Gunta Lagzda: Liepāja ir pilsēta ar dvēseli (2)

Piektdienā, 11. janvārī, 2019 | BIRKAS: Gunta Lagzda , pilsētvide , ekskursija , Lielais Dzintars
Izdrukāt Ziņot

Liepājas seja ir ļoti savdabīga, un 2. pasaules kara rezultātā mums nav viena atsevišķi nodalīta vecpilsēta, bet gan dažādu periodu ēkas draudzīgi sadzīvo kopā.

Varbūt tas ir tas, kas mūs padara atšķirīgus no citām pilsētām, intervijā "Rietumu Radio" stāsta Liepājas gide Gunta Lagzda.

“Liepāja ir pilsēta ar dvēseli, un tās šarms slēpjas detaļās,” stāsta Lagzda. “Mans aicinājums būtu arī ikdienas steigā pacelt acis un paskatīties, cik Liepāja ir skaista.”

Kā stāsta gide, ekskursijas pa pilsētu bieži izmanto arī paši liepājnieki. “Tas ir piedāvājums paskatīties uz pilsētu mazliet citām acīm, nevis ikdienas skrējienā. Kaut vai to pašu tirgus paviljonu, kas ir viens no skaistākajiem Eiropā,” stāsta Lagzda.

Ik svētdienu pulksten 12 gids ar zaļi sarkano Liepājas karodziņu rokās gaidīs pie koncertzāles “Lielais dzintars” info centra visus, kuri vēlas doties 1,5 – 2 stundu mierpilnā pastaigā, lai iepazītu Liepājas vecpilsētas burvību.

Ekskursija sāksies ar koncertzāles apskati. Pastaigas laikā būs iespēja ieskatīties Liepājas vēsturē, aplūkot jūgendstila arhitektūru un novērtēt pilsētas krāšņumu ikvienā gadalaikā.


Sludinājums

Ansis
10:06 | 11/01/19
ZIŅOT
(-4)
(1)
+

Skaista gan, bet centrs ir izkropļots. Kurzemes un Līvas ēkas ir totāli kropļi.
Bezgaimīgas betona kārbas.

Grieta
12:42 | 11/01/19
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Ansi, nevajag jau uzreiz tik skarbi - Liepāja apvainosies. Liepāja jau nav vainīga, ka tieši par senajām ēkām, izņemot dažas K.-kunga aprūpē esošās, varnešiem galvenā rūpe ir, kā ātrāk izsist sitamo, izlauzt laužamo un izbuldozerēt no zemes virsas un vēstures, kā Flotes ielā, kā Peldu ielā utt. Un pie tā arī Liepāja nav vainīga, ka klārē, ka tās dažādu periodu būvliecības liecības ir tā Liepājas dvēsele.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki