Ģimene Liepājā, kas pēc tautības ir krievi, turpinās tiesvedību par sava bērna vārda ierakstīšanu dokumentos, neizslēdzot iespēju vērsties arī Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

To aģentūrai BNS pavēstīja ģimenes pārstāvis Ruslans Pankratovs ("Saskaņas centrs").

Ģimene vēlas, lai bērna vārds oficiālajos dokumentos tiktu rakstīts kā Miron, bet Latvijas tiesību akti nosaka, ka citvalodu cilmes personvārds ir atveidojams latviešu valodā atbilstoši šā vārda izrunai oriģinālvalodā, pievienojot latviešu valodas vīriešu dzimtes lokāmo galotni, tādējādi pieteicēja dēla iecerētais vārds ir rakstāms kā Mirons.

Liepājas tiesa vecāku sūdzību pret dzimtsarakstu nodaļu noraidīja un iestādes rīcību atzina par tiesisku. Vecāki to pārsūdzēs, jo uzskata, ka tā ir valsts pārlieku liela iejaukšanās privātajā dzīvē, informē Pankratovs. Viņš arī stāsta, ka bērns joprojām nav reģistrēts, kas liedzot saņemt valsts apmaksāto veselības aprūpi.

Jau rakstījām, ka 18.jūlijā Administratīvās rajona tiesas Liepājas tiesu nams noraidīja Sergeja Antonova prasību reģistrēt viņa dēla vārdu "Miron" bez galotnes "-s".

Kā aģentūru LETA informēja tiesneša palīdze Jana Petrenko, tiesa šo pieteikumu skatīja rakstveida procesā un pasludināja spriedumu, kurā atstāja spēkā Liepājas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļas lēmumu.

Tiesa nosprieda pieteikumu noraidīt un spriedumā secināja, ka saskaņā ar tiesību normām citvalodu cilmes personvārds ir atveidojams latviešu valodā atbilstoši šā vārda izrunai oriģinālvalodā, pievienojot latviešu valodas vīriešu dzimtes lokāmo galotni, tādējādi pieteicēja dēla iecerētais vārds un uzvārds latviešu valodā ir rakstāms kā "Mirons Antonovs".

Līdz ar to nepastāv priekšnosacījumi, lai Liepājas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļai uzliktu par pienākumu ierakstīt Dzimšanas reģistrā bērnu ar vārdu un uzvārdu "Miron Antonov".