Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Godina Neatkarības karu un armijas 100. gadadienu


atlikušas 250 zīmes


Godina Neatkarības karu un armijas 100. gadadienu (3) Neatkarības karam un Latvijas armijas 100.gadadienai veltīts pasākums

Pirmdienā, 07. janvārī, 2019 | BIRKAS: osta , promenāde , Jūras spēki , armija , vēsture , vizīte , brīvības cīņas
Izdrukāt Ziņot

Par godu Latvijas Neatkarības kara un Latvijas armijas 100.gadadienai šogad un nākamgad kopumā notiks 25 pasākumi, aģentūra LETA noskaidroja Aizsardzības ministrijā.

Liepājā šodien notika Latvijas Neatkarības kara un Latvijas armijas 100.gadadienai veltīts atklāšanas pasākums. Liepājas promenādes ostas piestātnē iedzīvotāji varēja apmeklēt Latvijas un sabiedroto spēku militārās tehnikas un ekipējuma izstādi.

Kā nākamie tuvākie pasākumi paredzēti janvāri un martā. Latvijas Kara muzejā janvārī atklās izstādi par Latvijas Neatkarības kara simtgadi, bet martā Lielaucē, Skrundā un Rudbāržos norisināsies pirmās Neatkarības kara kaujas atceres pasākums, Karoga diena un pārgājiens.

Šogad dažādi svinīgi pasākumi norisināsies arī Rīgā, Cēsīs, Lielvārdē, Kauguros, Balvos un citviet.

Nākamgad dažādi pasākumi notiks Daugavpilī, Rēzeknē, Ludzā un Rīgā.

Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš un aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) šodien žurnālistiem uzsvēra, ka pasākumu programma ir paredzēta plašā mēroga un aptvers gandrīz visu Latvijas teritoriju. Tie paredzētie dažādiem sabiedrības slāņiem, tostarp, pieaugušajiem un bērniem.

1918.gada 18.novembrī svinīgā Tautas padomes sēdē tika pasludināta Latvijas neatkarība. Tomēr idejai par neatkarīgu un demokrātisku Latvijas Republiku bija gan ārēji, gan iekšēji ienaidnieki. Tāpēc gatavība veidot savu valsti Latvijas tautai bija jāpierāda un jāizcīna uzvara Latvijas Neatkarības karā.

Latvijas armija tika izveidota 1919.gada 10.jūlijā, apvienojot Atsevišķo brigādi ar Ziemeļlatvijas brigādi. Dažus mēnešus vēlāk, 1919.gada 11.novembrī, šī jaunizveidotā armija atbrīvoja Rīgu no Bermontiešu karaspēka.

1919.gadā pēc Cēsu kaujām, kad Ziemeļlatvijas brigāde kopā ar igauņiem pilnībā sakāva vācbaltiešu landesvēru un vācu Dzelzsdivīziju, 3.jūlijā tika noslēgts Strazdumuižas pamiers un 6.jūlijā Ziemeļlatvijas brigāde ienāca Rīgā, kur viņus sagaidīja Dienvidnieki. 10.jūlijā tika izdota pavēle Nr.1 Latvijas armijai, ar kuru ģenerālis Dāvids Sīmansons paziņoja par savu stāšanos Latvijas armijas virspavēlnieka amatā.

Atceroties šos nozīmīgos vēsturiskos notikumus, Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki vēlas īpaši godināt to dienu piemiņu un atzīmēt Latvijas armijas un Latvijas Neatkarības kara simtgadi, organizējot plašus pasākumus visā Latvijas teritorijā, hronoloģiski virzoties no pirmajām kaujām Kurzemē līdz Latgales atbrīvošanas kaujām.

Latvijas armijas simtgades logotips ir apļa formā izteikts oficiālais svinību simbols, kas lietojams visos ar Latvijas armijas svinībām saistītajos pasākumos 2019.gadā un 2020.gadā.Attēli:

Sludinājums

julis
23:01 | 07/01/19
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Kalniņš: Aizdomās turētās personas NBS aprīkojumu zagušas, lai tirgotu.

Natasha
03:33 | 18/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Hello there.We piedāvājam aizdevumus no $ 5000 līdz $ 900,000. Ar pilnu juridisko dokumentāciju par finansējumu, kā arī akreditēto līdzekļu apstiprināšanu un licencēšanu klientiem 3-5 darba dienu laikā. Sazinieties ar mums, izmantojot: freedomfinancialnetwork2019@gmail.com ;
Cietā naudas aizdevumi,
Personīgie aizdevumi,
Uzņēmumu aizdevumi
Kopuzņēmuma aizdevums
Studenta aizņēmums,
auto aizdevums,
Būvniecības aizdevumi,
aizdevumi,
Privātie aizdevumi,
Hipotēku kredīti, E.T.C
Lūdzu, sazinieties ar mums: freedomfinancialnetwork2019@gmail.com

I wish someone had taken the time to write these t
06:35 | 22/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

I wish someone had taken the time to write these things down for mew to be able to go back to. My Grandmother and my mother told us many stories of what things happened in their lives and about the people in their lives. I now wish someone had written those things down since both have passed now. But I never thought at that busy point in my life that I would one day want to remember all those things. So much family history is lost when the older generations are gone. Please pass it on to your family while you can. You can even just do it digitally so it can be accessed by family later on.Family pictures are something to cherish also. Just be sure to write down who is pictured in them, where they are taken and when. I have found family pictures that no one now even knows who is in them.

AKHERETEMPLE@gmail.com
or
call/whatsapp:+2349057261346

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki