Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Grāmatā apkopo no Latvijas aizbraukušo dzīvesstāstus


atlikušas 250 zīmes


Grāmatā apkopo no Latvijas aizbraukušo dzīvesstāstus (5)

Trešdienā, 09. janvārī, 2019 | BIRKAS: Līva Laiveniece , grāmata
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no www.stastilatvijai.com

Šī gada sākumā ceļu pie lasītājiem sāk grāmata "Stāsti Latvijai. Par mums, kuri aizbrauca". Tas ir kādas liepājnieces projekts, kas apkopo no Latvijas aizbraukušo stāstus grāmatā.

Grāmatas idejas autore ir liepājniece Līva Laiveniece, kura jau desmit gadus dzīvo, strādā, veido ģimeni Ķīnas pilsētā Šendženā. Iedvesma šādai stāstu apkopošanai radās pirms četriem gadiem, jūtot neviennozīmīgo attieksmi pret aizbraucējiem. Tā arī tapa stāsti, kuri skaidro, liek izprast un aicina atgriezties. Tā ir grāmatas veidotāju dāvana savai valstij simtgadē.

Nenoliedzami viena no Latvijas problēmām ir iedzīvotāju izbraukšana dzīvot un strādāt uz ārvalstīm. To var atzīt vai neatzīt, bet īsto izbraukušo Latvijas iedzīvotāju skaitu neviens nezina. Dzimtenē palikušo attieksme pret aizbraukušajiem arī ir neviennozīmīga, bet gandrīz katrā ģimenē ir zināms kāds, kurš ir aizbraucis.

Grāmatā "Stāsti Latvijai. Par mums, kuri aizbrauca" ir apkopoti 32 no Latvijas aizbraukušo dzīvesstāsti. Tie kliedē dažus mītus un parāda dzīvi, kāda paveras tiem, kas izvēlējušies aizbraukt. Stāstu autori atklāti stāsta par iemesliem, kādēļ izvēle ir bijusi par labu aizbraukšanai, kā veicas ar iedzīvošanos svešā vietā un kāda ir vai nav vēlme atgriezties – stāsti rakstīti ar smiekliem un asarām. Aizbraucēju vidū ir jauni un padzīvojuši cilvēki, vienkārši strādnieki un cilvēki, kuri citās zemēs realizējas savā profesijā vai veido biznesu.

Vairāk informācijas: www.stastilatvijai.com.


Sludinājums

Piesis
14:41 | 09/01/19
ZIŅOT
(-5)
(4)
+

Tikai nevajag mums tagad te savākt visus neizdevušos slaistu stāstus, kuriem svešzemēs slikti. Tiem arī Latvijā nekas nespīdēja un vainīga bija valdība, ne paši. Lielākais vairums l
aizbraukušo dzīvo cilvēku cienīgu dzīvi un nedomā atgriezties. Tā ka nevajag te taisīt demagoģiju un kačāt politiku!

nē nu jā
16:00 | 09/01/19
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Ieteikums - vispirms grāmatu izlasīt vai vismaz izšķirstīt un tikai pēc tam izteikties.

to nē nu jā
20:23 | 09/01/19
ZIŅOT
(-3)
(3)
+

"Klaidoņu stāsti". Pat pa velti tādu sū... grāmatu neatvērtu. Jāraksta par stipriem cilvēkiem, kuri spējīgi cīnīties, palikt Dzimtenē un sasniegt virsotnes šeit, nevis par vājniekiem!

Stāsti Latvijai
08:43 | 10/01/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Tā ir lieliska ideja! Varētu jau sākt pie tās strādāt, sūti savu stāstu uz stastilatvijai@gmail.com . Latvijai ir jāzina par stipriem cilvēkiem, kuri paliek un cīnās!

tikai nefleitējiet!
12:52 | 10/01/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Līdz galam pat izstāstīt neļausit, ja kāds sāks stātīt par to, kā beidzas ``cīņas`` ar instancēm, kuras tēlo kārtības uzturētājus un palīdzības (pat labdarības!) organizācijas, bet patiesībā upurus padara par vainīgajiem (pat par noziedzniekiem, ja vainīgie labi samaksā) un vainīgos par upuriem.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki