Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Iemūžina zemessardzes pirmo militāro operāciju (galerija, video)


atlikušas 250 zīmes


Iemūžina zemessardzes pirmo militāro operāciju (galerija, video) (8) Atklāj piemiņas plāksni pirmajai Zemessardzes operācijai pret Krievijas karaspēku

Trešdienā, 25. aprīlī, 2012 | BIRKAS: zemessardze , Kalpaka tilts , piemineklis , video
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Aigars Prūsis

Šodien pie Oskara Kalpaka tilta sardzes namiņa tika svinīgi atklāta piemiņas plāksne par godu Zemessardzes pirmajai militārajai operācijai 1992.gada 25.aprīlī.


Todien, pirms 20 gadiem, ap Karostu tika izveidoti astoņi kontrolposteņi un pārtraukta Krievijas Kara flotes bāzes karavīru nekontrolēta pārvietošanās. Toreizējais Zemessardzes štāba priekšnieks Ģirts Valdis Kristovskis, pamatojoties uz Liepājas pašvaldības un muitas lūgumu, izdeva pavēli par Liepājas Karostas muitas kontroles zonas apsardzes nodrošināšanu, atgādina 1.Zemessardzes novada sabiedrisko attiecību speciālists Krists Siksna.

25.aprīlī, brīdī, kad Krievijas karavīri kārtējo reizi brauca uz pilsētu, zemessargi nobloķēja kustību uz Karostas tilta. Situācija izvērtās saspīlēta, bet operācijas noslēgumā tika panākts, ka Krievijas karavīriem turpmāk bija jārespektē noteikumi par pārvietošanos ārpus Karostas bāzes.

Uz svinīgo notikumu bija pulcējušies gan zemessargi, viņu vidū arī tie, kas pirms divdesmit gadiem piedalījās militārās operācijas nodrošināšanā, jaunsargi, klāt bija toreizējais Liepājas mērs Imants Vismins un citas tā laika amatpersonas. Skolas puikas, kas spietoja ap svinīgo notikumu, visvairāk gan sajūsmināja Zemessardzes 44.kājnieku bataljona ieroču un ekipējuma ekspozīcija, kas bija izvietota turpat blakus.

Atceres pasākuma ietvaros pilsētas domes otrā stāva foajē izveidota un līdz nedēļas beigām aplūkojama Zemessardzes 44. kājnieku bataljona ieroču un ekipējuma ekspozīcija, ziņo pašvaldība.Attēli:

Sludinājums

Ieva
20:04 | 25/04/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Braši!

!
09:25 | 26/04/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Tas viss bija jauki,bet kaadaa sakariibaa, shajaa pasaakumaa uzstaajaas, uzburbushais Ansinsh,liidziigi tam, kad Sesks sevi pasaacis izraadiit, kaa dizu barikaazu un briiviibas ciinu daliibnieku ! Starp citu ,taa laika Zemessardze ar visaam ceelajaam idejaam ,jau pilniibaa nolikvideeta,uz kuras baazes pasteidza uzbuuveet,kaut ko Latvijai nevajadziigu un nepienemamu ar amerikaanisku shiku !

olmars P
09:37 | 26/04/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Forši, nostalģija māc, sevišķi patīkami redzēt tos vecos vīrus, kuri arī bija tie, kas riskējot ar savu dzīvību atradās tajos Karostas blokādes posteņos. Patīkami, ka jaunatnei ir interese, jācer, ka patriotiskā un militārā audzināšana arī šodien norit pareizi un mūsu nākotne ir drošās rokās.

!
09:47 | 26/04/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kaadeel,Olmaar,Tevi nostalgija maac,viss tak ir jauki un viss notiekaas !

!
10:00 | 26/04/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Jaunizceptaa Zemessardze,atdeva Abreni bez neviena shaaviena !

to !
12:33 | 26/04/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kur tieši bija jāšauj? stāvot pie Zilupes, vai ieejot iekšā Pitalovā? beidz gvelzt dumjības.

olmars P
11:36 | 26/04/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Nostalģija tādēļ, ka tas bija tik sen, man tas bija ļoti interesants laiks, var teikt revolūcija. Diemžēl šodien liela daļa no toreizējiem aktīvistiem ir dziļi vīlušies un izjūt ne tikai nostaļģiju, bet smagu depresiju.

Una
00:28 | 28/04/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

man tie vīri patīk, iedveš uzticību!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki