Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Iepazīšanās vizītē ieradīsies Jūras spēku komandieris


atlikušas 250 zīmes


Iepazīšanās vizītē ieradīsies Jūras spēku komandieris (3)

Ceturtdienā, 09. martā, 2017 | BIRKAS: Jūras spēki , armija
Izdrukāt Ziņot
FOTO: www.mil.lv

Piektdien, 10.martā, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Leonīds Kalniņš iepazīšanās vizītē Liepājā apmeklēs Jūras spēku flotili. 

Vizītes laikā ģenerālmajors L.Kalniņš tiksies ar Jūras spēku flotiles komandieri flotiles admirāli Ingu Vizuli, lai iepazītos ar galvenajiem vienības uzdevumiem, prioritātēm un tās infrastruktūru, kā arī piedalīsies Mīnu kuģu eskadras mīnu kuģa M-04 "Imanta" 10.dzimšanas dienas Jūras spēku flotiles sastāvā svinīgajā pasākumā. Nacionālo bruņoto spēku komandieris apmeklēs arī Jūras novērošanas un sakaru dienestu, Baltijas valstu pretmīnu aprīkojuma darbnīcu, Mīnu kuģu eskadras mīnu kuģi M-08 "Rūsiņš", štāba un apgādes kuģi A-53 "Virsaitis", kā arī Mīnu kuģu eskadras ūdenslīdēju komandu.

Jūras spēku flotiles galvenie uzdevumi ir meklēt un iznīcināt sprādzienbīstamus priekšmetus, nodrošināt jūras novērošanu un kontroli, nodrošināt krasta apsardzi, koordinēt un veikt cilvēku meklēšanu un glābšanu jūrā.

1991.gada 1.oktobrī Liepājas Jūras Koledžā tika izveidots Jūras spēku mācību centrs, kurā mācības uzsāka jūras robežsargi. Tas bija pirmais solis atjaunoto Jūras spēku veidošanā, un tā bija pirmā Jūras spēku apakšvienība. 1992.gadā pavasarī Liepājā tika izveidots Jūras spēku divizions, kura sastāvā iekļāva arī Mācību centru. Pēc Liepājas Jūras spēku diviziona izveidošanas, Latvijas Jūras spēkiem tika piešķirti trīs zivju inspekcijas kuģi, kurus piemēroja krasta apsardzības vajadzībām.

Vissvarīgākais notikums Jūras spēkos kopš Latvijas Republikas neatkarības atgūšanas bija karoga pacelšana uz pirmā atjaunotās flotes kuģa "Sams" 1992.gada 11.aprīlī. Kopš tā laika 11.aprīlis tiek uzskatīts par Jūras spēku flotiles atjaunošanas dienu, informē Aizsardzības ministrijas  Militāri publisko attiecību departamenta preses nodaļas kapteine Sandra Brāle.


Sludinājums

Jeblāns Gondons
18:11 | 09/03/17
ZIŅOT
(-3)
(0)
+

Rūsiņš?
Tas puveklis?
Tā tupele?
MikeZero8?
Smieklu deva ienaidniekam, vot kas tas ir!

vspj
20:49 | 09/03/17
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

vispār jau Nacionālo Bruņoto spēku komandieris... Pats galvenais, tā teikt...

Cpt
20:59 | 09/03/17
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Viņš ir NBS komandieris! Virsrakstu jau varētu izlabot.
Un viņš nav iepazīšanās vizītē, bet darba vizītē. Iepazīšanās vizītē viņš būtu, ja apmeklētu piemēram, Lietuvas Jūras spēkus.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki