Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Iepazīstina ar barikāžu piemiņai veltīto Doma vitrāžu (galerija)


atlikušas 250 zīmes


Iepazīstina ar barikāžu piemiņai veltīto Doma vitrāžu (galerija) Kustības

Sestdien, 18. janvārī, 2014 | BIRKAS: barikādes , muzejs
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

Piektdien, 17.janvārī, Liepājas muzeja ekspozīcijā K.Ukstiņa ielā barikāžu dalībnieki bija aicināti tikties ar kustības "Mans Doms" pārstāvjiem.

Kustība "Mans Doms" organizē tūri dažādos Latvijas novados, lai kopā ar barikāžu dalībniekiem pieminētu 1991.gada notikumus. Šajās tikšanās reizēs kustības pārstāvji stāsta par jauno Rīgas Doma baznīcas vitrāžu "Ar degsmi par brīvu Latviju", kas tiks atklāta 2014.gada maijā.

Vitrāža veltīta Latvijas neatkarības atjaunošanai un atradīsies Rīgas Doma Marijas kapelā. Tā būs vieta, kur cilvēki varēs uzkavēties, pieminot Atmodas laika notikumus. Vitrāža būs labi saredzama arī no Doma laukuma, šādi atgādinot par barikāžu notikumiem ikvienam garāmgājējam un pilsētas viesim.

Vitrāžas autors arhitekts Krišs Zilgalvis rādīja stikla paraugus un modeli, kā tiks veidota barikādēm un Atmodai veltītā vitrāža.

Pasākumā piedalījās Rīgas Doma dekāns Elijs Godiņš, projekta "Mans Doms" organizators Gatis Vectirāns, "Ascendum" valdes locekle Eva Ikstena-Strapcāne, kā arī īpašais viesis – žurnāliste Ilze Dobele. Par muzikālo noskaņu rūpējās mūziķis Goran Gora.Attēli:

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki