Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ieradušies projekta "Viena komanda, viens gars!" jaunieši


atlikušas 250 zīmes


Ieradušies projekta "Viena komanda, viens gars!" jaunieši

Otrdienā, 01. augustā, 2017 | BIRKAS: Jaunie Vanagi , Erasmus , brīvprātīgie
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Biedrība "Liepājas Jaunie Vanagi" augustu iesāk ar projektu "One team, one spirit". Šī projekta ietvaros, Liepājā ir ieradušies 12 brīvprātīgie jaunieši no dažādām Eiropas valstīm.

Viņi veiks Eiropas Brīvprātīgo darbu programmas "Erasmus+" ietvaros, informē biedrības ārlietu sekretārs Žigimants Krēsliņš.

Tālākie ceļu ir mērojuši no Kanāriju salām, savukārt nedaudz tuvāk lidot ir sanācis portugāļiem, Spānijas kontinentālās daļas jauniešiem, bulgāriem, horvātiem un grieķiem.

Pirmās 5 dienas tika pavadītas netālu no Bernātiem, mežā "Ģirtos", ar ierobežotām civilizācijas sniegtām priekšrocībām, bet tas tika darīts ar nodomu, jo šo dienu laikā jaunieši apguva prasmes darboties komandā, izprast savas vājās un stiprās puses, uzzināt cik daudz var paļauties uz citiem komandas dalībniekiem. Apmācību laikā tika uzzinātas arī visas nepieciešamās un vajadzīgās lietas par Eiropas brīvprātīgo darbu, vietējo sabiedrību un tās vajadzībām, izprasta Eiropas Brīvprātīgā Darba būtība un lomu sadalījums projektā.

Jāsaka, ka šis, nedaudz eksperimentālais, apmācību variants sevi pilnībā attaisnoja, jo tika izveidots ļoti draudzīgs un vienots kolektīvs, kas jau ar pirmajām darba dienām pierādīja sevi no vislabākās puses.

Ko tad īsti jaunieši šeit darīs? Visu augusta mēnesi tiks vadītas dienas nodarbības bērniem un pusaudžiem Liepājas Jauno Vanagu birojā, kā arī daļa no šiem brīvprātīgajiem dosies uz Vanagu izbraukuma nometni Bernātos, atpūtas bāzē "Draudzība" no 7.–13. augustam.

Savukārt septembrī tiks vadītas komandas saliedēšanas aktivitātes dažādu skolu klašu kolektīviem, iekļaujot gan komandas sadarbības uzdevumus, gan praktiskas lietas, kas būtu noderīgas jebkuram kolektīvam. Šādas nodarbības piedāvājām arī pagājušā gada rudenī un tās bija ļoti pieprasītas, tādēļ jau tagad aicinām klašu audzinātājus padomāt par laicīgu pieteikšanos tām. Nodarbības ir bez maksas un tajās var piedalīties 5.–12.klašu grupas, kā arī tehnikumu un augstskolu grupas, sākot ar 4.septembri līdz 22.septembrim.

Protams, ka brīvprātīgajiem tiks dota iespēja arī nedaudz paceļot un iepazīt Latviju un tās dabu, cilvēkus un kultūru.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki