Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Iezīmējas potenciālais 13.Saeimas sastāvs


atlikušas 250 zīmes


Iezīmējas potenciālais 13.Saeimas sastāvs (21)

Svētdienā, 07. oktobrī, 2018 | BIRKAS: vēlēšanas , Saeima , Uldis Budriķis , Valērijs Agešins , infografika
Izdrukāt Ziņot
Iespējams, par Saeimas deputātu pirmo reizi ievēlēts liepājnieks Uldis Budriķis.
Iespējams, par Saeimas deputātu pirmo reizi ievēlēts liepājnieks Uldis Budriķis.
FOTO: facebook.com

Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) turpinot apkopot vēlēšanu rezultātus, arvien skaidrāk iezīmējas nākamās Saeimas sastāvs, ziņo aģentūra LETA.

Pašlaik ir apkopota informācija par balsotāju izvēli visos Latvijas vēlēšanu iecirkņos, taču vēl nav saskaitīti balsojumi 16 vēlēšanu iecirkņos ārzemēs, pārsvarā ASV, Lielbritānijā un Īrijā, kas var pamainīt gan balsu un mandātu sadalījumu, gan atbalstu kandidātiem Rīgas vēlēšanu apgabalā.

Pēc pašreiz CVK mājaslapā pieejamās informācijas, 13.Saeimas vēlēšanās uzvarējusi "Saskaņa". Attiecīgi šis politiskais spēks Saeimā varētu iegūt 24 vietas. Rīgas vēlēšanu apgabalā pie Saeimas deputātu mandātiem no "Saskaņas" saraksta varētu tikt ekonomists Vjačeslavs Dombrovskis, Rīgas domes deputāte Regīna Ločmele–Luņova, bijusī Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvaldes direktora vietniece Ļubova Švecova, publicists Nikolajs Kabanovs, kā arī līdzšinējie Saeimas deputāti Andrejs Klementjevs, Jānis Urbanovičs, Jūlija Stepaņenko, Boriss Cilevičs, Ivans Klementjevs, Igors Pimenovs, Artūrs Rubiks un Sergejs Mirskis.

Vidzemes apgabalā no "Saskaņas" saraksta nākamajā Saeimā varētu iekļūt Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs, deputāts Jānis Ādamsons un bijusī Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta direktore Evija Papule. Latgalē no "Saskaņas" saraksta Saeimā varētu tikt Daugavpils domes izpilddirektore Inga Goldberga un Daugavpils novada domes deputāts Edgars Kucins, 12.Saeimas deputāti Ivans Ribakovs, Jānis Tutins un Vladimirs Nikonovs, kā arī SIA "Rēzeknes slimnīcas" valdes loceklis Jānis Krišāns.

Kurzemē no "Saskaņas" saraksta nākamajā Saeimā varētu tikt ievēlēts Liepājas domes deputāts Valērijs Agešins, savukārt no Zemgales apgabala – Saeimas deputāti Ivars Zariņš un Vitālijs Orlovs.

15 deputātu vietas 13.Saeimā varētu iegūt partija "KPV LV". No Rīgas apgabala par nākamā parlamenta deputātu varētu kļūt Saeimas deputāts un bijušais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Artuss Kaimiņš, partijas premjerministra amata kandidāts un advokāts Aldis Gobzems, Latvijas Zivrūpnieku savienības prezidents, bijušais "RīgaTV 24" raidījuma vadītājs Didzis Šmits un Latvijas Nacionālā teātra aktieris Ivars Puga.

No "KPV LV" Vidzemes saraksta Saeimā varētu iekļūt uzņēmēja Linda Liepiņa, zvērināts advokāts Aldis Blumbergs, reģionālās pašvaldības policijas lietvede Ieva Krapāne un Ādažu novada domes deputāte, bijusī partijas "Saskaņa" deputāta amata kandidāte Karina Sprūde. Zemgales apgabalā no "KPV LV" nākamajā Saeimā varētu iekļūt Jēkabpils domes deputāts Kaspars Ģirģens, Jelgavas novada domes Ralfs Nemiro un SIA "Lietas MD" lielo klientu pārdošanas vadītājs Jānis Vitenbergs.

Saeimas vēlēšanu rezultātā Kurzemē "KPV LV" varētu iegūt trīs deputātu mandātus un Saeimā varētu strādāt Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa palīgs un Latvijas Lobētāju asociācijas valdes loceklis Atis Zakatistovs, kravas pārvadājumu uzņēmuma SIA "Monēta" finanšu vadītāja Ramona Petraviča un Kuldīgas novada domes deputāts Ēriks Pucens. Savukārt "KPV LV" no Latgales varētu pārstāvēt Saeimas deputāta, "Saskaņas" deputāta kandidāta Anrija Matīsa palīdze Janīna Kursīte.

Jaunā konservatīvā partija (JKP) 13.Saeimā varētu būt ieguvusi 16 deputātu vietas. No Rīgas apgabala JKP Saeimā varētu pārstāvēt Rīgas domes deputāte Juta Strīķe, kādreizējais Latvijas ekonomikas un finanšu uzraudzības administrators Eiropas Komisijas Ekonomikas un finanšu lietu ģenerāldirektorātā Gatis Eglītis, lidostas "Rīga" padomes loceklis un satiksmes jomas eksperts Tālis Linkaits, Rīgas domes deputāte Linda Ozola un SIA "Your move" rīkotājdirektors Reinis Znotiņš. No Latgales apgabala JKP varētu pārstāvēt Latgaliešu kultūras biedrības vadītāja Ilga Šuplinska un Valsts ieņēmumu dienesta vecākais izmeklētājs Juris Rancāns.

JKP no Vidzemes Saeimā varētu pārstāvēt Rīgas domes deputāti, bijušais tieslietu ministrs, partijas premjerministra amata kandidāts Jānis Bordāns un Rīgas domes deputāte, operdziedātāja Evita Zālīte–Grosa, kā arī Jūrmalas domes deputāte Dagmāra Beitnere–Le Galla, Daugmales pamatskolas skolotāja Anita Muižniece un JKP Ētikas komisijas vadītāja vietnieks Normunds Žunna. No Zemgales JKP 13.Saeimā varētu pārstāvēt Rīgas domes deputāti Krišjānis Feldmans un Sandis Riekstiņš, bet no Kurzemes JKP darbu Saeimas deputāta amatā varētu sākt Rīgas domes deputāts, bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētājs Juris Jurašs un SIA "Hubbs" valdes priekšsēdētājs Uldis Budriķis, kurš ierindojies otrajā vietā dziedātājas Ievas Akureteres kandidatūras daudzo svītrojumu dēļ.

Saskaņā ar provizoriskajiem datiem, partiju apvienība "Attīstībai/Par" nākamajā Saeimā varētu iegūt 13 deputātu mandātus. No Rīgas apgabala nākamajā Saeimā varētu iekļūt bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, uzņēmējs Mārtiņš Staķis, Pasaules Dabas fonda valdes locekle Vita Anda Tērauda, ANO Attīstības programmas Ukrainā padomniece pretkorupcijas jautājumos Inese Voika un SIA "RHC Consulting" direktore Marija Golubeva. Vidzemes apgabalā no "Attīstībai/Par" Saeimā varētu iekļūt Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks, kardiologs Andris Skride, SIA "ACT" finanšu direktore Inese Ikstena un rakstniece Dace Rukšāne–Ščipčinska.

No Latgales apgabala "Attīstībai/Par" mandātu 13.Saeimā varētu iegūt Rīgas domes deputāts Mārtiņš Bondars, savukārt no Zemgales apgabala – Bauskas novada domes deputāts Artūrs Toms Plešs un Latvijas Lauksaimniecības Universitātes dekāns Ilmārs Dūrītis. Bet no Kurzemes – bijušais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce.

Arī nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"–"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK 13.Saeimā varētu iegūt 13 mandātus. No Rīgas apgabala varētu tikt ievēlēti kultūras ministre Dace Melbārde, kā arī Saeimas deputāti Rihards Kols, Ritvars Jansons un Aleksandrs Kiršteins. No Vidzemes apgabala deputāta krēslu varētu iegūt partijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, deputāts Jānis Dombrava un Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas priekšsēdētājs Romāns Naudiņš.

Nacionālo apvienību no Latgales varētu pārstāvēt Rēzeknes domes deputāts Edmunds Teirumnieks, no Kurzemes apgabala Saeimas deputāte Janīna Kursīte–Pakule un Talsu novada pašvaldības deputāte Ilze Indriksone, savukārt no Zemgales apgabala – Saeimas deputāti Edvīns Šnore un Inguna Rībena.

Provizoriskie dati liecina, ka Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) 13.Saeimā iegūs 11 deputātu vietas. No Rīgas apgabala Saeimā varētu būt ievēlēta finanšu ministre Dana Reizniece–Ozola un veselības ministre Anda Čakša. No Vidzemes apgabala ZZS Saeimā varētu pārstāvēt Ministru prezidents Māris Kučinskis, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Saeimas deputāts, Ministru prezidenta parlamentārais sekretārs Armands Krauze.

No Latgales apgabala ZZS nākamajā Saeimā varētu pārstāvēt zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska, no Kurzemes – Saeimas deputāti Gundars Daudze un Jānis Vucāns, bet no Zemgales – Saeimas deputāts Viktors Valainis un satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Visbeidzot "Jaunā Vienotība" 13.Saeimā varētu iegūt astoņas vietas. No Rīgas apgabala "Jauno Vienotību" nākamajā Saeimā varētu pārstāvēt ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis un Saeimas deputāts Andrejs Judins. No Vidzemes apgabala "Jauno Vienotību" varētu pārstāvēt Saeima deputāti Inese Lībiņa–Egnere un Ainars Latkovskis, no Latgales – Saeimas deputāts Aldis Adamovičs, no Kurzemes – ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, bet no Zemgales – labklājības ministrs Jānis Reirs.

Kā ziņots, pirmo vietu 13.Saeimas vēlēšanās ar 19,9% ieguvusi partija "Saskaņa", liecina Centrālās vēlēšanu komisijas provizoriskie rezultāti. Otrajā vietā ar 14% ierindojas "KPV LV", bet trešajā – Jaunā konservatīvā partija, par kuru savu balsi atdevuši 13,6% vēlētāju.

Ceturto vietu ar 12% patlaban ieņem apvienība "Attīstībai/Par!", piekto – nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"–"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", par kuru nobalsojuši 11% balsstiesīgo, bet sesto – Zaļo un zemnieku savienība, kas savākusi nepilnus 10% balsu.

Ar 6,67% Saeimā iekļūst arī "Jaunā Vienotība". Citas partijas 5% barjeru pārvarējušas nav.
 

 

Sludinājums

ha ha
16:07 | 07/10/18
ZIŅOT
(-5)
(24)
+

Vecajiem pašapmierinātajiem un pašpārliecinātajiem laiks ir pagājis.

ka tad!
17:49 | 07/10/18
ZIŅOT
(-3)
(10)
+

Klementjevs, Cilevičs, Urbanovičs, Strīķe, Ādamsons, Agešins utt. - akūnie jeunie un ne pašapmierinātie...

Benders
17:36 | 07/10/18
ZIŅOT
(-5)
(11)
+

Beidzot ledus sakustējies

???
10:50 | 08/10/18
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

Kurš ledus - Jeņisejas? Nav jau ne tuvu 100 vēl apritējis, kopš tūkstošiem tās ledus aprija mūsu cilvēkus.

Pālis
18:03 | 07/10/18
ZIŅOT
(-8)
(13)
+

Liepājnieki, kur ir liepājnieki? Kas lobēs Liepājas intereses? Labi no balsojām - apsveicu... Piedevām vēl topošā mērā partija nav parlamentā. Sasista sile... Bads, aukstums un iznīcība.... Liepājas attīstība strauji bremzēs ies...

ar kuru galu domājam?
11:46 | 12/10/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Ja jau tāda brēka par to vien, ka ``topošā mēra partija nav parlamentā``, tad jau pats arī esat bijis pietuvinātais partijai, kas bija parlamentā.
Parlamentiem nav jābūt iestādījumiem, kuri rūpējas par to, lai tautai nav bads un aukstums, vienīgi tad, ja mēra partija ir parlamentā.

arī gribu būt pālis
11:27 | 08/10/18
ZIŅOT
(-2)
(9)
+

Komentārs misteram "I" , Sabūvēt sabūvēja, halles, zāles, ntās reizes raka ostu ok.. Kas uzturēs halles, zāles , dzintarus? par kādu naudu? Būvēt vajadzēja jo ripoja atkats, bet kas uzturēs.. aizej paskaties vieglatlētiksa halles noslogojumu? Tas pats būs ar Tenisa halli un kortiem vasarā.. Būtu interesanti redzēt Lielā dzintara un LOC bilances. :)

keds
10:53 | 08/10/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

kur ta nu vel straujāk. iespējams restartēsies.

I
09:05 | 08/10/18
ZIŅOT
(-4)
(3)
+

Vāle, #facepalm
Ej taču tu drst savas pupiņas. Sakārtotā infrastruktūra, ko baudām mēs visi, tev nav labums. OK.... sarunas beigas.

Vāle-to I
08:40 | 08/10/18
ZIŅOT
(-3)
(5)
+

Viss tas jauki, bet kāds vienkāršajam liepājniekam no tā bijis labums?

I
08:00 | 08/10/18
ZIŅOT
(-10)
(10)
+

Vāle, tu idiots vai izliecies? Var nepatikt tie pseido zaļie un pseido zemnieki, bet noliegt faktu, ka tikai pateicoties tam, ka Liepājas partija tur ar viņiem koalīcijā, Liepāja pa šiem gadiem varēja tikt pie ceļu remontiem, ēku renovācijām, koncertzāles, visas sporta infrastruktūras. Noliegt šo var tiešām tikai aklais vai idiots.
Jo tu tagad domā, šis pidrallā Budriki būs tas, kur spēs kādu pārliecināt, tad tu esi vēl lielāks idiots.

Vāle
23:36 | 07/10/18
ZIŅOT
(-7)
(9)
+

Iepriekšējie deputāti tik varen čakli"lobējuši" Liepājas? (varbūt ļoti šauras liepājnieku grupas intereses?), ka vēl atlikušiem liepājniekiem lobēšana nešķita svarīga. Topošais mērs tā arī paliks netapušais....5% liepājnieku atbalsts vairs atlicis. Sesks ir gudrs,viltīgs-jāpaliek vien Liepājā.

Nepievil mūs
19:31 | 07/10/18
ZIŅOT
(-12)
(22)
+

Liels prieks par Uldi Budriķi.

E
07:27 | 08/10/18
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

Cerība ir uz nākamām pašvaldības vēlēšanām. Tagad esmu pārliecināts, ka nākamā Dome būs pa visam savādāka.

?
07:31 | 08/10/18
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Vai Barče nāks strādāt uz Liepājas domi par padomnieci?

birste
07:46 | 08/10/18
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

Apkopējas vietā ir vakance :))

Rota
07:35 | 08/10/18
ZIŅOT
(-12)
(0)
+

Žēl, ka Lembergs ir prom no teikšanas. Viņš ņēma daudz priekš Ventspils un ļāva to darīt arī Seskam priekš Liepājas.. Bet agad valstī iestāsies socialisms-visiem vienādi un visi nabagi.

iedzīvotājs
08:57 | 08/10/18
ZIŅOT
(-0)
(22)
+

No deputāta Skujiņa arī nebija nekādas jēgas, tikai saņēma milzu naudu katru mēnesi par degvielu. Un tagad vēl turpinās saņemt kompensācijas par to, ka nav iebalsots.

rokendrolla fans
10:34 | 08/10/18
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

izbijušam POLITIĶIM Skujiņam vismaz ir pašdarbības vokāli instrumentālā ansambļa basģitārista profesija, kas šodien ir visai pieprasīta Liepājas darba tirgū. Pie tam, arī pilsētas domē ir vakantas dāsni algotas darbavietas. Nepazudīs!

VIŅŠ
11:18 | 08/10/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

jau gīču nemāk noskaņot to darīja Alksnis!

ssssssssssssssss
13:31 | 08/10/18
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Barčene taču ir sen jau penša, lai tik stāv pie ratiem un netēlo .

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki