Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Internātpamatskolā plāno ieviest jaunu izglītības programmu


atlikušas 250 zīmes


Internātpamatskolā plāno ieviest jaunu izglītības programmu

Otrdienā, 12. jūnijā, 2018 | BIRKAS: Izglītības pārvalde , CSDD , Internātpamatskola
Izdrukāt Ziņot

Valsts Izglītības satura centrā (VISC) iesniegta jauna jūras zinību programma Liepājas internātpamatskolas audzēkņiem, informē Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere.

Otrdien intervijā "Rietumu radio" Niedre-Lathere norādīja, ka sagatavota jauna pamatizglītības programma ar profesionālo ievirzi, vienu padziļināto priekšmetu – jūras zinībām, ziņo LETA.

"Šis profilētais priekšmets attieksies uz 5.–9. klašu skolēniem. Priekšmets ir sadalīts 5 moduļos. 5. klasē audzēkņi iepazīsies ar jūras ceļu ģeogrāfiju un atklājumu vēsturi, 6. klasē ar kuģu uzbūvi un maketēšanu, 7. klasē tiks apgūti kuģošanas pamati, 8. klasē apgūs izdzīvošanu uz jūras un burāšanu, bet pēdējais un nopietnākais šīs programmas modulis ir motorjahtu vadīšana iekšējos ūdeņos, kas tiks īstenots 9. klases ietvaros," paskaidroja Liepājas Pilsētas izglītības pārvaldes vadītāja, piebilstot, ka, sadarbojoties ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD), programmā paredzēts audzēkņu iemaņas un zināšanas atpūtas kuģu vadīšanā sagatavot atbilstoši CSDD eksāmena prasībām.

Viņa norādīja, ka nākotnē programma varētu tikt realizēta arī citās Liepājas izglītības iestādēs, bet "tā kā tas ir Latvijā līdz šim vēl nebijis un nepraktizēts modulis, programmai jāļauj gadu aprobēties uz attiecīgās skolas bāzes, konstatējot kā iedzīvojas pati programma un kādus sasniegumus uzrāda audzēkņi."

Kā vienu no būtiskākajiem izvirzītajiem mērķiem, Niedre-Lathere minēja pēctecības principa radīšanu. "Tiem, kurus šī nozare tiešām ieinteresēs, tā arī būs iespēja vienkārši turpināt attiecīgās nozares studijas jūrniecības koledžā," viņa sacīja.

Viņa pauda, ka gala lēmums par jaunās programmas ieviešanu varētu būt zināms mēneša laikā, savukārt programmas aprobāciju un iestrādnes paredzēts uzsākt ar 2018.gada 1.septembri.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki