Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Izglītības iestāžu modernizācijā ieguldīs 10,4 miljonus eiro


atlikušas 250 zīmes


Izglītības iestāžu modernizācijā ieguldīs 10,4 miljonus eiro (2)

Pirmdienā, 12. februārī, 2018 | BIRKAS: Izglītības pārvalde , modernizācija , rekonstrukcija , Kristīne Niedre-Lathere
Izdrukāt Ziņot

Tuvāko gadu laikā desmit izglītības iestāžu modernizācijā ieguldīs 10,4 miljonus eiro, intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere.

85% līdzekļu finansēs no Eiropas Savienība līdzekļiem, bet 15% būs pašvaldības līdzfinansējums, ziņo aģentūra LETA.

Pašlaik modernizācijas darbi sākti divās Liepājas izglītības iestādēs.

Projekta "Liepājas vispārizglītojošo skolu modernizācija" ietvaros no 29.janvāra A.Puškina Liepājas 2.vidusskolā sākušies modernizācijas darbi. Pilnā sparā notiek modernizācija arī Raiņa 6.vidusskolā, kur tos plānots pabeigt līdz jaunā mācību gada sākumam, savukārt Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas modernizācija jau pabeigta.

Niedre-Lathere norādīja, ka pārsvarā norit sporta zāļu un mācību telpu sakārtošana. Primāras ir telpas, kuras paredzētas mācību procesa sekmīgai īstenošanai. "Tās ir multifunkcionālas klases, multifunkcionālas skolas telpas, kuras var uzskatīt par mācību telpām," sacīja Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja, piebilstot, ka uzsvars tiek likts uz energoefektivitāti un drošības, piekļuves jautājumiem.

Viņa paskaidroja, ka šobrīd nekas neliecina par to, ka darbi varētu ieilgt un līgumā noteiktais būvdarbu īstenošanas termiņš nav apdraudēts. "Viss ir paredzēts termiņos, kurus nosaka Izglītības un Zinātnes ministrijas regulas attiecībā uz Eiropas Savienības projektlīdzekļu apguvi. Lai gan iepirkumu procedūru izpilde neiekļāvās plānotajos termiņos, tomēr tā rezultējusies labos panākumos un varu droši sacīt, ka iepirkumu rezultātā esam tikuši pie kvalitatīviem būvniekiem."

Šajā kārtā modernizācijas darbi tiks veikti arī Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolā, pavasarī darbs tiks uzsākts arī J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolā un Liepājas Pilsētas 12. vidusskolā. Projekta 3. kārtā modernizācijas darbi paredzēti arī Liepājas 7. vidusskolā, Liepājas

8.vidusskolā, Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolā un Liepājas 3. pamatskolā. Niedre-Lathere norādīja, ka projekta trešo kārtu paredzēts sākt 2019.gadā, tomēr precīzs datums nav noteikts, jo šobrīd vēl notiek saskaņošana.

"Kopumā modernizāciju veiksim 10 Liepājas izglītības iestādēs, radot drošu, kvalitatīvu un mācību procesu veicinošu vidi, kas būs patīkama gan skolēniem, gan pedagogiem. Paldies visiem skolotājiem un vecākiem par sapratni," teica Kristīne Niedre-Lathere.


Sludinājums

Aina
18:52 | 12/02/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

LETA producē vecas ziņas!

Jeblonskis
19:55 | 13/02/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kur reālas tāmes? Par ko tie miljoni?
Akal sapirksies Vindousus?
Istabas temperatūras IQ.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki