Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Izpilddirektori spriedīs par atkritumiem un autoceļiem


atlikušas 250 zīmes


Izpilddirektori spriedīs par atkritumiem un autoceļiem

Piektdienā, 27. jūlijā, 2018 | BIRKAS: Grobiņa , Ķīvītes , atkritumi
Izdrukāt Ziņot
Sadzīves atkritumu poligons "Ķīvītes".
Sadzīves atkritumu poligons "Ķīvītes".
FOTO: Kristīne Pastore, Grobiņas novada dome

Piektdien, 3.augustā, Grobiņas novada "Ķīvītēs" tiksies Latvijas pašvaldību izpilddirektori, lai diskutētu par atkritumu apsaimniekošanas aktualitātēm, valsts un pašvaldību autoceļiem.

"Pašvaldību izpilddirektori ir praktiķi, nevis politikāņi, tāpēc man abas tēmas šķiet ļoti nozīmīgas. Sabiedrībai un tehnoloģijām attīstoties, atkritumu tēma kļūst jo dienas, jo svarīgāka, bet par ceļu tēmu es gribētu teikt, ka tie ir patiešām būtiski svarīgi ikvienam mūsu valsts iedzīvotājam. Runājot par lokālākiem mērogiem, manuprāt, sakārtoti ceļi ir gandrīz vai vienīgais, ko iedzīvotāji gaida no savas pašvaldības. Ja mums būs labi ceļi, cilvēki gribēs pie mums dzīvot, strādāt un audzināt un skolot bērnus. Grobiņas novadā mēs par to ļoti rūpējamies," tā par gaidāmo izpilddirektoru tikšanos teic Grobiņas novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols.

Pašvaldību izpilddirektoru tikšanās notiek katru mēnesi un to organizē Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācija (LPIA). "Šajā tikšanās reizē iekļautās sarunu tēmas ir izvēlētas, balstoties uz izpilddirektoru anketēšanas rezultātiem. Atkritumu apsaimniekošana un autoceļu stāvoklis ir divas aktuālākās tēmas gadu no gada, par kurām pašvaldību izpilddirektori vēlas profesionālas diskusijas," piebilst Latvijas Pašvaldību savienības padomniece lauku attīstības jautājumos Sniedze Sproģe.

Sanāksmē piedalīsies Grobiņas novada pašvaldības, Latvijas Pašvaldību savienības, "Latvijas valsts meži", "Latvijas valsts ceļi", Lauku atbalsta dienesta, u.c. pārstāvji. Sanāksmes daļu par autoceļiem vadīs Pauls Timrots. Tikšanās norisināsies sadzīves atkritumu poligonā "Ķīvītes", un tās dalībniekiem būs iespēja apskatīt arī unikālu izstādi "Nenovērtēto lietu muzejs". To poligonā izveidojuši tā darbinieki no interesantām un vērtīgām mantām un lietām, kas atrastas atkritumos. Muzejā atrodamas gan vēstures liecības un pat vērtīgi mākslas darbi, gan lietas, kas joprojām darbojas.

"Tas, ka visas Latvijas pašvaldību izpilddirektori šajā reizē pulcēsies pie mums Grobiņas novadā, vienlaikus ir liels gods un atbildība. Tā kā izbraukuma tikšanās ik reiz notiek citā pilsētā vai novadā, tad tā ir iespēja konkrētajai vietai sevi prezentēt citiem un parādīt, ar ko esam atšķirīgi un unikāli. To arī mēs šajā reizē centīsimies parādīt izvēlēto tēmu ietvaros un arī citādi," gaidot svarīgo tikšanos, uzsver Grobiņas novada domes izpilddirektors Uldis Vārna.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki