Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Jānis Lagzdiņš: Vēlēšanās uzvarējis viens no vislielākajiem oligarhu atbalstītājiem


atlikušas 250 zīmes


Jānis Lagzdiņš: Vēlēšanās uzvarējis viens no vislielākajiem oligarhu atbalstītājiem (6)

Pirmdienā, 19. septembrī, 2011 | BIRKAS: vēlēšanas , Jānis Lagzdiņš
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Ansis Starks, A.F.I.

Liepājnieks un bijušais politiķis Jānis Lagzdiņš pirmdien "Rietumu Radio" paziņoja, ka vēlēšanās ir uzvarējis viens no lielākajiem oligarhu atbalstītājiem.

Apgalvojums, ka oligarhu varai pēc Saeimas vēlēšanām ir pienācis gals, ir pārāk optimistisks, jo viens no vislielākajiem oligarhu atbalstītājiem, balstiem un palīgiem - Saskaņas centrs - ir uzvarējis vēlēšanās un ieguvis ļoti lielu vēlētāju balsu skaitu, raksta "Diena", atsaucoties uz LETA.
"Ja Valdis Zatlers šobrīd saka, ka oligarhu varai ir pienācis gals un paņem "Saskaņas centru" valdībā, tad viņš paņem valdībā politisko spēku, kas visus gadus ir atbalstījis oligarhus un izgāzis viņu prezidenta vēlēšanās," uzskata Lagzdiņš. Viņš uzsver, ka daudzus iepriekšējos gadus "Saskaņas centrs" ar Jāni Urbanoviču priekšgalā "ir visos veidos palīdzējis Lembergam, Šķēlem, Šleseram un viņu partijām realizēt daudzos oligarhu plānus un blēdības".

"Kā frakcijas vadītājs divus gadus biju klāt šiem procesiem un zinu, kā tas tajā laikā notika. Ja vajadzēja balsis likumam par azartspēlēm, drošības iestāžu likumiem, vajadzēja izgāzt ģenerālprokuroru Jāni Maizīti - gāja runāt ar Urbanoviču. Viņam nebija visu "Saskaņas centra" frakcijas deputātu balsu, bet bija daļa tādu deputātu, kuriem viņš varēja uzticēties un pateikt - tu balsosi citādi, nekā mēs nolēmām frakcijā, citādi, nekā mēs pateicām žurnālistiem. Šādā veidā tika izgāzts Maizītis, mērdēts KNAB un Zatlers," sacīja politiķis.

Viņš uzskata, ka "Saskaņas centra" sadarbība ar oligarhiem, kas ilgusi daudzus gadus, tā vienā mirklī nevar pārtrūkt. "Protams, Šķēles, Šlesera, Lemberga iespējas caur "Saskaņas centru" ietekmēt procesus ir samazinājušās, bet ne jau tikai šie oligarhi realizēja savu politiku ar šīs partijas palīdzību. Arī "Saskaņas centrs", ilgus gadus šādi rīkojoties, ir pārņēmis oligarhu netikumus," spriež Lagzdiņš, norādot, ka, paņemot "Saskaņas centru" valdībā, ir jārēķinās, ka viens otrs projekts, lēmums vai balsojums no "Saskaņas centra" puses būs bijušo un varbūt arī nākamo oligarhu interesēs. "Būtu ļoti slikti, ja caur "Saskaņas centru" Latvijas politikā ienāktu citi oligarhi ar citiem uzvārdiem," piebilda politiķis.

Vērtējot "Saskaņas centra" izredzes veidot valdību, Lagzdiņš sacīja: "Ja mēs spējam panākt vienošanos par ļoti svarīgiem nacionāli politiskiem uzstādījumiem un ekonomiskām pamatnostādnēm, tad es neizslēdzu, kas tas ir viens no variantiem, kas var realizēties". Viņšgan uzsver, ka "Saskaņas centra" politika kardināli atšķiras no trīs labējo partiju politikas, kuras varētu veidot valdību.

Kā uzskata Lagzdiņš, okupācijas fakta atzīšana nedrīkst būt noteicošais faktors "Saskaņas centra" aicināšanai valdībā. "Ja kāds partijas līderis beidzot negribīgi un formāli atzīs okupāciju, tas nemainīs šo politiķu attieksmi pret Latvijas valsti un viņi nekļūs lojālāki. Viņi vienkārši sakostiem zobiem izpildīs to, ko mūsu naivie latviešu politiķi prasa. Tas būtu muļķīgi, ja tas būtu galvenais kritērijs," sacīja Lagzdiņš. Viņaprāt, galvenais kritērijs, - lai "Saskaņas centra" politiķi un viņus atbalstošā prese izbeigtu naidīgo un divkosīgo attieksmi pret Latvijas valsti un latviešiem, lai cienītu latviešu valodu.


Sludinājums

Pieredze
15:53 | 19/09/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Ielaid uti kažokā un tas tev būs jāsadedzina.

novērotājs
16:04 | 19/09/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

http://3.bp.blogspot.com/_ZacVcJuYqTg/R1akjZg1Y2I/AAAAAAAAAVM/Kwzo6GQAfs4/s1600-h/lagzdins.jpg

Lagzdiņam
21:07 | 19/09/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Zaglis sauc,ķeriet zagli

dfghjk
21:08 | 19/09/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Ļoti precīzi

Malacis Jāni
03:44 | 20/09/11
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Es cienu tos cilvēkus,kas ir atgriezušies no maldiem un pēc tam spēj piecelties ar taisnu muguru.

Jautājiens
19:15 | 20/09/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kā var ticēt, ka cilvēks ASV malko kafiju ar Sorosu, bet Latvijā cīnās ar oligarhiem un kā var ticēt, ka cilvēks, kam par savu politisko karjeru ir jābūt pateicīgam oligarhu partijai, tagad kritizē oligarhu atbalstītājus?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki