Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Jau ceturto gadu svinēsim "Baltā galdauta svētkus"


atlikušas 250 zīmes


Jau ceturto gadu svinēsim "Baltā galdauta svētkus" (9)

Piektdienā, 03. maijā, 2019 | BIRKAS: muzejs , Brīvības svētki , 4.maijs
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Publicitātes

Jau ceturto gadu par godu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai 4. maijā tiek svinēti Baltā galdauta svētki – paceļot valsts karogu, pulcējoties pie balti klātiem galdiem.

Latvijas valsts simtgades birojs aicina šajā dienā gan kavēties atmiņās par izšķirošajiem notikumiem 1990. gada maijā, gan nospraust nākotnes mērķus stiprākai Latvijai tās nākamajā simtgadē, bet īpaši – godināt mūsdienu Latvijas varoņus, cilvēkus, kuri ar lepnumu un prieku, nereti spītējot grūtībām, izvēlas varēt, rīkoties un nepalikt vienaldzīgi.

Linda Pastare, Latvijas valsts simtgades biroja sabiedrisko attiecību speciāliste: "Baltā galdauta svētku tradīcija veidota, lai godinātu 1990. gada 4. maija notikumus un mudinātu cilvēkus svinēt šos valsts svētkus. Pāris gadu laikā kopš tradīcijas uzsākšanas būtiski mainījies sabiedrības vērtējums par to, vai 4. maijs uzskatāms par vieniem no nozīmīgākajiem valsts svētkiem. Ja 2015. gadā 4. maiju starp nozīmīgākajiem valsts svētkiem ierindoja vien 2% iedzīvotāju, tad šogad tas būtiski pieaudzis, sasniedzot 54%. 2018. gadā publiskās svinību vietās, izglītības iestādēs, darba vietās un ģimenes lokā svētkus svinēja ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju (liecina Kantar TNS 2018. gada maija aptaujas dati).

Rīgā Latvijas Dzelzceļa muzejs aicina uz Baltā galdauta svētkiem – muzeja darbinieki ekspozīcijā klās baltu galdautu un ceps savas labākās kūkas, ar kurām cienās ikvienu apmeklētāju. Mārupes novads 4. maijā aicina uz atpūtas velobraucienu "Senās novada mājas un varoņi".

Savukārt Siguldas pils kompleksā norisinās konkurss "Brīvības svētku kūka", lielo koka spēļu paviljons un zaļumballe ar Siguldas novada orķestri. Liepājas muzejā 4. maijā brīvdabas pasākumā norisināsies koncerts, deju uzvedumi, kā arī latviešu filmu skatīšanās un izzinošas nodarbības. Ludzas novadpētniecības muzejā gaidāma folkloras kopu muzicēšana un dziedāšana.

Baltā galdauta svētki un plaša norišu programma gaidāma Turaidas muzejrezervātā, kur tiks atklāta jaunā valsts simtgadei veltītā ekspozīcija “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis". Īpašu izglītojošo un muzikālo programmu sarūpējis Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, kas apmeklētājiem būs pieejams bezmaksas. Tāpat vērienīgo Latvijas muzeju kopizstādi “Latvijas gadsimts" papildinās jaunieguvums – ceļojošais Latvijas simtgades karogs, kas divu gadu garumā apceļoja Latvijas kopienas visā pasaulē. Vairāk informācijas Latvijas valsts simtgades mājaslapā lv100.lv/briviba.

4. maijā ikviens aicināts dalīties ar svētku mirkļiem sociālajos tīklos, foto un ierakstiem pievienojot tēmturus #LV100 #brīvība #BaltāGaldautaSvētki un pieteikt savu Baltā galdauta svētku norises vietu digitālajā kartē, kas tapusi sadarbībā ar pasākumu platformu Kurp.es: kurpes.lv/lv100".


Sludinājums

yy
09:21 | 03/05/19
ZIŅOT
(-7)
(8)
+

Šie nav nekādi tur "Baltā galdauta svētki", bet gan pateicoties pie varas esošo ekonomiskajam genocīdam pret Latvijas iedzīvotājiem šī diena būtu dēvējama par "Balto čībiņu svētkiem"!!!! Runājot par mākslīgi uzpūsto šīs dienas svinētāju skaitu atmiņā nāk PSRS laiki, jo tad Oktobra revolūcijas gadadienu svinēja pēc uzpūstas statistikas datiem gandŗīz visi tā laika PSRS iedzīvotāji !!!!

labrīt, Rosa!
12:17 | 03/05/19
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

Dzīvojam dubultpakļautībā -
atstāto padomju armijnieku un viņu senču un pēcteču, kuri to vien dara, kā organizē protestus pret latviešu valodu, latviešu tiesībām, latviešu pastāvēšanu, un otras savienības, kura tāpat piespieda likvidēt savu naudu, savu valodu, jo visur līdzi velkas obligātā angļu valoda, pat savas tiesības noteikt, cik garu zāli es gribu savos laukos, bet Jūs dziedat - neatkarība.
Neatkarība ir tad, kad ir sava teritorija (kura mums jau ir izkampta un kampj joprojām), sava valoda (kuru nomāc un nu jau padara pašiem sev knapi saprotamu svešvalodas), sava nauda (kuras mums nav), savas bankas (kuru mums nav) un sava pašnoteikšanās (kuras mums nav, jo noteikumus diktē svešvaras).
Ar to nav teikts, ka baltus galdautus nevajag svinēt. Vajag, bet bez klapēm uz acēm un neskalojot cits citam smadzenes. Vai vismaz - bez dubultmorāles.

Rosa
09:53 | 03/05/19
ZIŅOT
(-5)
(11)
+

Vai tad tu gribētu dzīvot okupācijā? Nav runas par idiotiem, kuri vada valsti un sēž Saeimā imitējot strādāšanu, bet gan par neatkarību.

10:09 | 03/05/19
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Par brīvību, kas dārgāka par sauli!

jā, bet
20:10 | 03/05/19
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Ja paskaita nesaskaitāmos nodokļus un maksājumus par katra ierēdņa pirksta pakustināšanu un pakaļas pacelšanu - tiešām šī brīvība sanāk dārgāka par sauli. Tā vien izskatās, ka šī pati brīvība drīz pieprasīs nodokļus arī par saules spīdēšanu.

too Jā
10:21 | 03/05/19
ZIŅOT
(-2)
(11)
+

Nevajag jaukt 18. novembri ar 4. maiju, kurš tiek mākslīgi pasludināts pēdējos gados par kaut kādiem tur "Baltā galdauta"pseidosvētkiem !!!

arī lasītājs
11:26 | 03/05/19
ZIŅOT
(-2)
(10)
+

Nenoliedzami, Latvijā pēdējā laikā ļoti atkal iecienījuši vecos komunistiskos svētkus, tādus, kā 8.martu, Lielo talku, 1. maiju, 9.maiju, bet 11.novembris, 18. novembris un 4.maijs tomēr ir Latvijas valsts svētki un nevajadzētu tos nopelt!

BESĪĪĪĪĪĪĪĪ
15:26 | 03/05/19
ZIŅOT
(-3)
(10)
+

Žurnālisti un arī irliepaja.lv skribelētāji varētu beigt popularizēt to stulbo ideju 4. maiju dēvēt par "baltā galdauta svētkiem". Nav nekas pret to, ka latvieši tiešām sāktu atzīmēt šo datumu un darītu to, kaut vai klājot baltu galdautu (kaut gan maijs, manuprāt, lielisks laiks, lai svinētu aktīvāk nekā atkal pie galda sēdētu), bet tāpēc nevajag svētku dienu pasludināt par godu galdautam. Brīvības svētki - ir ļoti ok nosaukums, kāds galdauts?! Tad pārsauksim Ziemassvētkus par Ziemassvētku eglītes dienu, Lieldienas par Oliņdienām, Jāņus par Ugunskura un alus svētkiem, kāzas par Baltā plīvura dienu un bēres par Zārciņsvētkiem? Viens idiots izdomāja kaut ko stulbu, nu jau vairākus gadus nevar no tā stulbuma tikt vaļā. Tiešām latviešu valodas zināšanas ir tik vājas, ka nevar saprast, ka tāds nosaukums liek domāt par kādu īpašu baltu galdautu, kuram par godu tiek svinēts? ĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀ

Jaunliepāja
18:27 | 05/05/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Vispār,man jau liekās ka labāk skanētu, ,, Latvijas Netkarības atjaunošanas diena''. Nu kaut kā tā! Te viss ir pateikts. Ej katram skaidro ko nozīme ,,Balta galdauta svētki'' ! Viens, otrs to var saprast ļoti savdabīgi!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki