Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Jauniešu mājā stāstīs par brīvprātīgā pieredzi Krievijā


atlikušas 250 zīmes


Jauniešu mājā stāstīs par brīvprātīgā pieredzi Krievijā

Autors: Daira Knipše, Liepājas Jauniešu mājas projektu vadītāja
Pirmdienā, 15. oktobrī, 2018 | BIRKAS: Jauniešu māja , brīvprātīgie , Erasmus , Alise Akmentiņa , Krievija
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Publicitātes

Sestdien, 20.oktobrī, pulksten 17 Bērnu un jaunatnes centra Jauniešu mājā, Kungu ielā 24, visi interesenti aicināti uz Alises Akmentiņas pieredzes stāsta vakaru "Чаю будешь?" ("Tēju dzersi?").

Alise stāstīs par iespaidiem un pieredzēto Erasmus+ Eiropas Brīvprātīgā darba projektā "Unity in Diversity", kas norisinājās Samarā, Krievijā.

Pagājušā gada oktobrī Alise devās uz Krieviju, lai uzsāktu savu ilgtermiņa Eiropas Brīvprātīgā darba projektu "Unity in Diversity" ("Vienotība dažādībā") Samarā. Šī projekta ietvaros brīvprātīgā palīdzēja bērniem ar garīgās un/vai fiziskās attīstības traucējumiem organizācijā "Парус надежды" ("Cerību Bura"). Projekta laikā Alise ne tikai pilnveidoja savas prasmes darbā ar bērniem, bet arī iepazina krievu tautas tradīcijas, mentalitāti, paradumus un citas sabiedrības īpatnības, kas viņai sniedza labāku izpratni par šo kultūru. Savukārt vietējiem iedzīvotājiem tā bija iespēja uzzināt vairāk par Latviju, mūsu un Eiropas kultūras vērtībām.

"Varbūt var likties mazliet savādi, ka laikā, kad mediju telpa ir pilna ar negatīvu informāciju par Krieviju, mani šī valsts ieintriģēja visvairāk. Bet tā kā neticu melnbaltai informācijai, tā mani nebiedēja. Un, lai gan sākotnēji biju apņēmusies par politiku daudz nerunāt, jāteic, ka tieši mediju nedarbi bija iemesls tam, kāpēc sarunās ar vietējiem pie tējas tases bieži aizkavējos ilgāk," atskatoties uz aizvadīto gadu, stāsta Alise.

Gads esot bijis par maz, lai izprastu politiskos procesus,  bet pietiekoši ilgs laiks, lai Alise iemīlētu šīs valsts cilvēkus, dabu un iepazītos ar silto un viesmīlīgo krievu dvēseli.

Pasākuma laikā būs iespēja uzzināt par pieredzi, līdzdarbojoties EBD projekta rakstīšanas un iesniegšanas etapā, iespējām un izaicinājumiem, īstenojot EBD projektu Krievijā, par iespaidiem un pārsteigumiem, iepazīstot Krievijas kultūru un sabiedrību, kā arī uzdot jautājumus par projektu "Unity in Diversity".

Tā kā līdz ar brīvprātīgo uz Latviju atceļojis arī samovar (patvāris), kas sildāms ar oglēm, Alises stāstu varēs klausīties, baudot gardo Ivana tēju.

Projekts "Unity in Diversity" tika finansēts ar Eiropas Komisijas "Erasmus+: Jaunatne darbībā", kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu.

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki