Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Jekste: Par drošību jāpiedomā arī gājējiem pilsētās


atlikušas 250 zīmes


Jekste: Par drošību jāpiedomā arī gājējiem pilsētās

Pirmdienā, 10. novembrī, 2014 | BIRKAS: Arnis Jekste , drošība , CSDD , Esi redzams
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Aptuveni puse ceļu satiksmes negadījumu, kas gājējiem beigušies letāli, notikusi pilsētu teritorijās, tādēļ par savu drošību jāpiedomā arī pilsētās dzīvojošajiem cilvēkiem.

To intervijā "Rietumu radio" sacīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Liepājas nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste, raksta LETA.

Viņš atzina, ka Liepājā pēdējos gados ievērojami uzlabojies ielu apgaismojums, tomēr pilsētas teritorijā šogad gājuši bojā trīs gājēji, bet vēl 29 – cietuši, tādēļ iedzīvotājiem būtu rūpīgi jāpārdomā, vai viņa ikdienas maršrutā ir gājējiem nodalīta satiksmes telpa un pietiekami labs apgaismojums.

"Tomēr aicinu cilvēkus paņemt līdzi somiņā atstarojošo vesti, ja nu gadās doties pa neapgaismotām vietām," sacīja Jekste, norādot, ka cilvēkiem ir plašas iespējas izvēlēties gan dažāda dizaina vestes, gan šalles, cepures, cimdus un citu apģērbu ar jau iestrādātiem atstarojošajiem diegiem.

Jekste gan uzsver, ka atstarojošās vestes nav mūžīgas un to atstarošanas spēja ar laiku samazinās, tādēļ pirms lietošanas katram būtu jāpārbauda tās stāvoklis.

Jau ziņots, ka gājējiem un velosipēdu vadītājiem diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām būs jālieto apģērbs ar iestrādātiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem vai atstarojoša veste.

Šāds apģērbs diennakts tumšajā laikā jāvalkā arī apdzīvotās vietās posmos, kuri nav pietiekami un vienmērīgi apgaismoti.

Lai mudinātu gājējus kļūt labāk redzamiem diennakts tumšajā laikā, CSDD kopā ar Latvijas Samariešu apvienību un Valsts policiju turpina īstenot satiksmes drošības kampaņu "Redzams, tātad dzīvs". Šonedēļ, 13.novembrī, akcija notiks Liepājā un tās laikā plānots izdalīt aptuveni 1000 vestu.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki