Piektdienas pievakarē muzejā valdīja neredzēti liela burzma, kurā bija manāms gan aizejošās valdības kabinets teju pilnā sastāvā, gan kungi militārās formās.

Uz Liepājas muzeja  jaunās pastāvīgās vēstures ekspozīcijas "Latvijas Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā" atklāšanu bija ieradies aizejošās valdības premjers Māris Kučinskis kopā ar gandrīz visu ministru kabinetu, klāt bija arī Francijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Odile Supizona, Lielbritānijas un Ziemeļīrjas Apvienotās karalistes aizsardzības atašejs, majors Marks Sapsfords un ASV vēstniecības preses un kultūras nodaļas vadītājs Čads Tvītijs jeb, kā izteicās muzeja direktore Dace Kārkla – "Latvijas sabiedrotie", turklāt gan vēsturiski, gan mūsdienās (Liepājas mēru viesu uzrunas gan maz interesēja, un kamēr misiju pārstāvji uzrunāja viņu un citas klātesošās ekselences Uldis Sesks zāles stūrī risināja kādu ārkārtīgi svarīgu sarunu ar savu vicemēru Ati Deksni).

To, ka situācija valsts sākotnē pirms simts gadiem, kad pusgadu Liepājā un jūrā uz kuģa "Saratov" slēpās Latvijas pagaidu valdība un sabiedrotie palīdzēja sargāt likumīgo varu, ļoti līdzinās mūsdienām, pirmā atzīmēja kultūras ministre Dace Melbārde, nosaucot arī atbraukušos ministrus par "pagaidu valdību", un norādot, ka juku laiki bija gan toreiz, gan tagad.

To, ka simts gados nekas būtisks nav mainījies un situācija toreiz un tagad ir diezgan līdzīga, atzina arī ekspozīcijas dizaina un mākslinieciskās koncepcijas veidotāju pārstāvis mākslinieks Jānis Mitrēvics, kurš ar muzeju ekspozīciju noformēšanu nodarbojas jau divdesmit gadus, bet Liepājā to darīja pirmoreiz.

Pēc ekspozīcijas atklāšanas visi klātesošie tika aicināti uz glāzi vīna pie klātiem galdiem.

Jau vēstīts, ka ekspozīcija atklāj sarežģīto politisko, militāro, ekonomisko un sociālo situāciju Liepājā 1919.gadā. Tā ļauj izprast Latvijas Pagaidu valdības nozīmīgumu gan Liepājas posmā, gan Neatkarības kara laikā (1918.–1920.). Liepājas posms ir nesaraujami saistīts ar vēlākiem notikumiem Latvijas vēsturē.

Ekspozīcijas satura autore ir Liepājas muzeja vēsturniece, Latvijas Universitātes doktorante Inna Gīle. Satura konsultants ir Latvijas Universitātes profesors Dr.hist. Ēriks Jēkabsons. Ekspozīcijas māksliniecisko koncepciju izstrādājusi un realizējusi SIA "Dd Studio".

Ekspozīcija iekārtota Liepājas muzeja otrā stāva divās telpās. Pirmajā var iepazīt sadzīve Liepājā 1918. – 1920. gadā, raksturojot politisko, ekonomisko un sociālo situāciju. Šeit tiek godināti arī Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri, kurus apmeklētājiem ir iespēja iepazīt interaktīvā veidā.

Savukārt, otrā telpa rada vīziju par Latvijas Pagaidu valdības patveršanās vietu uz kuģa "Saratov" pēc Aprīļa puča 1919. gada 16. aprīļī, kas bija Baltijas landesvēra vācu kareivju veidotās Trieciengrupas un no Vācijas atbraukušā Pfefera brīvkorpusa kareivju īstenots apvērsums Liepājā.

Šeit ir iespēja iepazīties ar Latvijas Pagaidu valdības ministriem, kā arī ar interaktīva vēstījuma starpniecību  gūt izpratni par politisko situāciju pēc Pirmā pasaules kara, Latvijas valdības centieniem par izdzīvošanu un jaunās neatkarīgās valsts saglabāšanu, militāriem notikumiem 1919. gadā.

Ekspozīciju iespējams apmeklēt bez maksas.