Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Jūrā pretī Liepājai Krievija rīko raķešu šaušanas pārbaudi


atlikušas 250 zīmes


Jūrā pretī Liepājai Krievija rīko raķešu šaušanas pārbaudi (4)

Trešdienā, 04. aprīlī, 2018 | BIRKAS: mācības , Baltijas jūra , Aizsardzības ministrija , Krievija
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Krievijas Jūras spēki trīs dienas, no 4. līdz 6.aprīlim, virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā veiks raķešu šaušanas pārbaudi.

Kā 4.aprīlī "900 sekundēs", balstoties uz Civilās aviācijas aģentūras informaciju, ziņoja LNT, pārbaude sākās no rīta 9 Baltijas jūrā pretī Liepājai. Tā turpināsies līdz pulksten18.

Pēc Krievijas paziņojuma Aizsardzības ministrija (AM) kaimiņvalstij lūdza pēc iespējas ātrāk sniegt plašāku informāciju, tai skaitā par to, kāda veida bruņojumu paredzēts izmantot, kā arī par to, kā tiks nodrošināta drošība raķešu šaušanas laikā, ziņo LETA.

Krievija atbildē norādījusi, ka šaušanas pārbaude ir iepriekš plānotas mācības. Tāpat Krievija norādījusi, ka noteikti ievēros un pievērsīs uzmanību drošības pasākumiem. AM lūdza sniegt plašāku informāciju, taču uz pārējiem jautājumiem atbildes nav saņemtas, līdz ar to, piemēram, nav zināms, kāda veida bruņojums mācībās tiks izmantots.

AM paziņojusi, ka Latvijas Nacionālie bruņotie spēki (NBS) turpina strādāt ikdienas režīmā, taču sekos līdzi Krievijas militārajām aktivitātēm virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā.

Latvijas Civilās aviācijas aģentūra (CAA), atsaucoties Krievijas aicinājumam, ir piekritusi slēgt Latvijas gaisa telpu raķešu šaušanai paredzētajā zonā, aģentūrai LETA apstiprināja CAA direktors Māris Gorodcovs. Viņš norādīja, ka gaisa telpas slēgšana ir standarta procedūra, kas tiek veikta, kad par to informē militāristi. Taču, pēc Gorodcova teiktā, šāda veida aktivitātes līdz šim Latvijā neesot bijušas.

AM uzskata, ka Krievijas rīcība ir izaicinoša un drīzāk uzskatāma par spēka demonstrēšanu. Tāpat šādas mācības var apdraudēt civilo kuģu un gaisa kuģu satiksmi virs Baltijas jūras.

Sludinājums

Nobiedētais
11:40 | 04/04/18
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Jāņem binoklis, jāiet skatīties!

uzspļauju
18:18 | 04/04/18
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Stulbeņi. Vai tad citas vietas nav kur urāliem savu cirku rīkot?

xxx
20:11 | 04/04/18
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

vai tad beidzot jums nav bail...

Egija D
10:24 | 05/04/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Civilās aviācijas aģentūras vadītājs Māris Gorodcovs skaidro, ka iepriekš Krievijas puse esot pieteikusi citu mācību norises vietu. “Pēc pārrunām panācām, ka mācību vieta tiek mainīta".
Forši, lai aviokompānijām nebūtu zaudējumi, pārcēla raķešu šaušanu tiešā Liepājas tuvumā. Varbūt varēja vel pārcelt Liepājas centrā, tikai lai izdabātu aviokompānijām? Gorodcova kungu par šādu civiliedzīvotājua apdraudēšanu būtu jātiesā!
Kāpēc šajā sakarā nav nekādi aizsardzības ministra vai prezidenta paziņojumi?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki